חפש בעלי מקצוע:

אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

יש לי חתול שמן ומלוכלך.. טוב, זה גם בגללי.. אני רוצה לקחת אותו למספרה כי המצב שלו ממש מחייב גילוח. הבעיה היא שהוא שמן ומאוד קשה להכניס אותו לכלוב כי אז הוא נהיה טיגריס. האם יש דרך להכניס אותו לכלוב באמצעות טשטוש שאני יכולה לתת לו ? הוא לא ייכנס עם אוכל. הוא פשוט נהיה תוקפן מאוד.אהלן, יש לי חתולה בת חודשיים, לקחתי אותה כשהייתה בת חודש ( הייתה ללא אמא) ומאז היא רק בבית והייתי רוצה שתיהיה גם בחוץ.. האם זה בסדר להוציא אותה? היא לא קטנה מידי? האם היא כבר הבינה שזהו ביתה ותדע לחזור?"בבית או בחוץ", שמסביר את השיקולים לכאן ולכאן לגבי מתן האפשרות לצאת החוצה.

בכל מקרה, אם את רוצה להרגיל אותה לצאת החוצה, יש לעשות זאת באופן הדרגתי, ובהשגחה בחודשים הראשונים.עברנו לבית חדש 50 מטר בהמשך אותו הרחוב. בימים הראשונים לא היתה בעיה ונראה היה שהחתולה מתרגלת לצאת מהבית להסתובב קצת ולחזור הביתה, אבל מזה 3 ימים היא מצאה את דרכה לבית הישן וכל יום הולכת לשם ונכנסת לבית דרך פתח החתולים שלה...פתרונות בבקשה...חשבנו על אולי לחסום את הפתח אבל נשמע לי קצת אגרסיבי.
תודההיה רצוי אם מראש הייתם סוגרים אותה בבית החדש למשך 3 שבועות לפחות. עכשיו, כשהיא כבר מצאה את הדרך לבית הקודם, היא תצטרך להיות סגורה בבית החדש למשך תקופה ארוכה יותר - לפחות 5-6 שבועות.

במקביל, כדאי לסגור לה את הכניסה לבית הישן.שלום
תודה על התשובה המהירה הקודמת שלי.
אימצתי לפני ימים מספר 2 גורי חתולים.
לבן שלי כלב גדול בעל אופי טוב אוהב ילדים וכו'
הוא טוען שצריך להפגיש את הגורים עם הכלב כמה שיותר מהר כי נהג להגיע אלינו עם הילד והכלב

מה דעתך? 2 הגורות מאד אנרגטיות ורצות בכל הבית אחת אחרי השניה והכלב כשהוא ברחוב ורואה חתול מיד רודף אחריו.

לא נעים לי מהבן כאילו אני לא רוצה את הכלב .... תני בבקשה עצה.

תודה
לאהכשהכלב עייף, כשהגורים עייפים ורגועים, והכלב קשור ברצועה. אפשר ורצוי לצ'פר את כל אחד מהם על התייחסות רגועה אחד לשני.

יש באתר מאמר שכתבתי בשם "וגר חתול עם כלב" המפרט כיצד מומלץ להפגיש בין כלבים וחתולים שאמורים ללמוד לחיות יחד.שלום,
אימצתי 2 גורי חתולים בני חודש וחצי., אח ואחות שכל היום יחד משחקים ישנים וכו' מסתדרים מצויין

הם מתעקשים לאכול מאותה צלחת למרות ששמתי 2 צלחות. כמו כן יש ארגז חול אחד שהם כבר התרגלו להשתמש בו.

ניסיתי עם כלי אוכל מחולק ל-2 תאים והם אוכלים ראש מול ראש כל אחד מהתא שלו ולפעמים יחד מאותה צלחת שנראה לי בסדר.

השאלה האם יש סיבה כלשהי לנסות להפריד בכלים ??

תודה
לאהשלום
עברתי השבוע דירה וכמובן שלקחתי את החתולה שלי איתי
הדירה במרחק 10 דקות מהבית הקודם. החתולה חיה כל החיים שלה בבית הקודם ומאוד אהבה להיות בבית וגם להסתובב בחוץ. חשבתי שהיא תגיב רע מאוד למעבר, אבל דווקא היא לקחה אותו בסדר.
השאלה שלי היא - אחרי כמה זמן אני יכול לתת לה לצאת החוצה?
בהרבה מקומות ראיתי שמומלץ לחכות בין 3 שבועות לחודש
האם יש אפשרות לתת לה לצאת אחרי שבוע? כי היא ממש רגועה ומסתדרת טוב מאוד עם הדירה החדשה.
תודה וחג שמח :)למשך לפחות 3 שבועות. בגלל המרחק הקרוב לדירה הקודמת, כדאי לשקול זמן ארוך אף יותר. קחי בחשבון שיש סיכוי סביר שהיא תמשיך להגיע לדירה הקודמת מדי פעם.החתולה שלי המליטה לפני שלושה ימים והיא עושה בדיוק את אותן הדבר זה מסוכן?? היא מפרידה אחד למיטה שלי וחוזרת למקום ושם יש עוד 3 גוריםאפשר לשים כילה סביב מיטת התינוק. כך גם לא יגיעו אליו יתושים וגם זה יפריע לחתולה להכנס אליו למיטה.שלום
יש לנו חתולה פרסית מתוקה ועדינה.
לאחרונה נולד לנו תינוק והבעיה שהיא כל הזמן נכנסת לישון לו במיטה.
היא מבינה מצויין שאסור ומחכה שנירדם ואיך שתמעוררים היא יוצאת מהמיטה.
מה לעשות?נפיחות מתחת לעין כפצע קטן התחיל התפשט מתחת לעין לכל צד ימין
קבל כמה זריקות אנטיביוטיקה ולא עזרשלום רב-אני בהריון התחלתי. יש לי חתולה מקסימה בת 5 שמאוד קשורה במיוחד אליי ופחות לבעלי. היא רגילה לשבת לי על החזה והבטן כשאני שוכבת על הספה או לישון איתי במיטה מכורבלת וכל הזמן זקוקה לתשומת ליבי. 2 שאלות: איך אני גורמת לה להפסיק לעלות עליי כל הזמן? אני מזיזה אותה והיא חוזרת או הולכת לכמה דקות זועפת ונעלבת ממש? ודבר נוסף כשהתינוק יוולד איך אפשר למנוע קנאה שלה ופיצוי על חוסר תשומת הלב שיהיה מופנה יותר לתינוק? תודהתתחילי להרגיל אותה כבר עכשיו לפחות תשומת לב, ופחות לשבת עלייך. את יכולה, למשל, להרגיל אותה שהיא יכולה לשבת עלייך בשעות מסויימות.

כשהתינוק יוולד, תנסי לפנות את השעות הרגילות כדי להמשיך ולתת לה תשומת לב. אם תוודאי שאת מקדישה לה זמן, דווקא כשהתינוק על הידיים שלך, לא תהיה קנאה.שלום,
יש לנו שני חתולים אח ואחות בני שנה. החתולה עושה מדיי פעם את הצרכים שלה על המיטה שלנו ולפעמים גם על הספה בסלון.
אנחנו גרים בדירת גן , יש להם גישה חופשית לחצר ולכן אנחנו לא מחזיקים ארגז חול בבית.
עשיתי לה בדיקת שתן - הבדיקה יצאה תקינה.
בשלושת השבועות האחרונים היא הלכה מהבית ושהתה בחורשה קרובה, מכיוון שראינו שהיא נפצעה לקחנו אותה לוטרינר שטיפל בה ומאז היא בבית. 5 ימים ראשונים היא התנהגה מצוין ולא עשתה צרכים בבית אבל אתמול לצערי זה שוב קרה..
כרגע החלטנו לא להכניס אותה הביתה, אנחנו נותנים לה את האוכל והמים בחוץ. האח שלה נכנס ואני מאוד מרחמת עליה, היא רוצה להיכנס אבל אנחנו לא נותנים לה..
איך אפשר לשנות התנהגות זו ולהרגיל אותה לעשות בחוץ?לשים ארגז חול בבית. יכול להיות בחוץ יש חתולים שמציקים לה ומפריעים לה לעשות את הצרכים שלה, ולכן היא בוחרת לעשות בבית - ובהעדר מקום מתאים אחר - על המיטה.החתול שלי, קספר, לא מפסיק לשרוט אותי ואת השותפה שלי ולא רוצים להוציא אותו מהבית, בטח שלא חזרה לעמותה שהוא בא ממנה.
הוא יוצא החוצה באופן קבוע אבל אני מתלבט אם לא לאפשר לו לצאת יותר ולהתחיל לקצוץ את ציפורניו.
האם מומלץ לעשות כן?
אם לא, יש דרכים אחרות להתמודד עם ההתנהגות הזו?

בתודה,
רייאפשר ללמד אותו לשרוט פחות, אך האופן בו זה ייתבצע תלוי בסיבה שהוא שורט. אנא צור קשר לקביעת פגישת ייעוץ התנהגותי.לאחרונה (שלוש פעמים), מצאתי בבקר כופתיות מזון חתולים אצלי במיטה.
מה המסר שמיצי רוצה להעביר ?חפשי כאן באתר מאמר בשם "משעמם לי" (יש גרסא כלבית וגרסא חתולית) - יש שם פירוט של דברים שניתן לעשות כדי להפיג שעמום, למשל להשתמש בצעצועי האכלה.שלום
החתול שלי מגרד ללא הפסקה את דופן אאגז החול לאחר עשיית צרכים, לעיתים גם עשרים דקות.
למה????יש חתולים שלא מכסים כמו שצריך את הצרכים שלהם בתוך הארגז. הריח של הצרכים גורם להם לרצות לכסות יותר טוב, אבל הם מכוונים את פעולת הכיסוי למקום הלא נכון - לדופן הארגז.נכון.. הוא לא מכסה. מה עושים עם הצרה הזו?אחריו ולכסות עבורו את הצרכים (או לנקות את הארגז).

כשחתול לא לומד לכסות אחריו בגיל צעיר (ע"י חיקוי האמא), קשה מאד ללמד אותו לכסות את צרכיו בחול.החתול השתין לי על המיטה... יש ריח מעט חזק שלא בדיוק יורד גם אחרי ניקוי.
האם אדי השתן יכולים לגרום לנזק לאדם?לרופא, אבל ככל הידוע לי לא.

אפשר לנקות עם חומר כביסה "ביו" מומס במים פושרים, זה יסיר את הריח בצורה טובה יותר.

כמו כן, מומלץ לקחת את החתול לוטרינר - עשיית צריכם מחוץ לארגז החול עלולה להעיד על בעייה רפואית.יש לי חתולה בת 13, גרה בבית שלי מאז היותה בת שנתיים.
כבר שבוע היא יושבת בתוך ארגז החול שלה ויושנת.
כשמוציאים אותה בכח משם, היא חוזרת מייד.
מה זה אומר ??שלום, לפני שבוע אימצנו חתולה מקסימה. יש לנו בבית עציץ אנטוריום, שהיא כל הזמן משחקת איתו, למרות מאמצנו לגרום לה להפסיק, והיא הצליחה להרוס אותו לא מעט בעיקר עם הציפורניים, אך גם עם הפה. בחיפושים באינטרנט לאיך לגרום לה להפסיק, הבנו שהצמח הזה רעיל לחתולים.
האם אנטוריום אכן רעיל?
ואם כן, מה עלינו לעשות כעת?
האם יש דרך לגרום לה להפסיק ובכל זאת שהצמח יהיה בבית, או שלהוציא את הצמח מהבית?
והאם הדבר חמור? צריך לקחת אותה לבדיקה??
תודה מראש!אנטוריום אכן רעיל לחתולים. כדאי להתייעץ בנושא עם וטרינר.

אפשר לתלות את העציץ, או להעביר אותו למקום בו אין לה גישה אליו. אפשר גם לגדל עציץ דשא חתולים ("Cat Grass"), ולעודד אותה לשחק איתו.חילצתי אותה אחרי 3 ימים שלא הצלחתי למצא אותה. כרגע היא צריכה להיות בת שנה + - היא היתה בת 3 או 4 שבועות כשלקחתי אותה. מעולם לא גידלתי חתול, אבל כל חיי גדלתי כלבים. (יש לי 2 כלבים כרגע) זיגי (ככה אנחנו קוראים לה) נעשתה תוקפנית, ורעה תוקפת אותנו גם כשאנחנו סתם יושבים שלא לדבר על הפעמים שאנחנו חולפים לידה. היא התייחמה לפני יומיים והשתנתה מהקצה לקצה ממש קשה לנו לעקר אותה עכשיו כשהיא כולה מקסימה ומתלטפת. כמובן שנעשה את זה והשאלות שלי הן 1: היא תחזור להיות הכלבתא שהיתה קודם? 2: מה עושים עם חתולה תוקפנית? תודה.תתיעצו עם הוטרינר לגבי המועד המועדף.

1. סביר להניח שכשהייחום יסתיים היא תחזור להתנהגות הרגילה שלה.

2. יש מה לעשות לגבי תוקפנות, אבל זה לא משהו שאפשר לעשות בהתכתבות. אנא צרי איתי קשר לגבי ייעוץ התנהגותי.שלום, לפני שבועיים הצלתי חתול שרצו לזרוק לרחוב בלי ציפורנים
ושם ידוע לנו מה היה גורלו. אני 23 שנים גידלתי כלבים ואף פעם לא גידלתי חתול בתוך הבית רק דאגתי לחתולי השכונה . הבעיה שלי שהחתול מעיר אותי ב 5 וחצי כול יום וזה מתיש אותי נורא ואני על סף ייאוש. האם יש לכם פתרונות שעזרו לכם ?
יש לו קיר גירוד יש לו אוכל ומים יש לו בעצם חדר משלו עם מלא צעצועים שלו ושגנב מהבית . החתול גינגי אנרגטי בטרוף וחכם מאוד . הוא לא חתול שמתלטף וישן איתי למרות שהדלת פתוחה והוא מוזמן תמיד. הכי מעניין שאין לו ציפורניים אבל הרס לי חצי בית כנראה עם הציפורניים האחוריות וזה גם משהו שמטריד אותי כי כול הרהיטים חדשים וכבר הרוסים
אשמח לכול עזרה אפשרית
במיוחד בנושא הקימה בבוקר בשעה הקבועה
ואם יש דרך ללמד לא לשרוט זה יהיה מצויןל-5:20 במשך שבוע, ואז תקומי ותתייחסי אליו. אחרי שבוע, שימי את השעון ל-5:25. שבוע לאחר מכן - 5:30. אח"כ 5:35, 5:45, 6:00 וכו' - עד שתגיעי לשעה בה את רוצה להתעורר.

האם הוא שורט את הרהיטים עם הרגליים האחוריות או שנושך אותם?«   «הבא   | 89 | 88 | 87 | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69    הקודם»   »