חתול סיבירי

היסטוריה: מי שנחשב לחתול הלאומי של רוסיה, התפתח באופן טבעי ומוכר כחתול יער, בדומה לחתול היער הנורווגי ולגזע מיין קון. במאה ה-19 החתול הסיבירי בוית ואף השתתף בתחרויות, עד שנדחק הצידה על ידי החתול הפרסי.

מזג ומאפיינים: אופיו של חתול סיבירי הוא בעל דמיון מפתיע לאופיו של כלב, מאחר והוא חכם, חברותי, נאמן לבעליו ותמיד מקבל את פניהם בשמחה והתלהבות. מאפיין נוסף של חתול סיבירי הוא משיכתו למים ולנטייה לשחק עם צעצועים בשילוב עם זריקתם למים.

חתול סיבירי הוא בעל מבנה גוף חזק ומוצק ויש לו יכולת ניתור מרשימה, בשל רגליו הארוכות והחזקות. כפות רגליו הארוכות והעגולות, בין היתר, מסייעות לו לנוע בבטחה על השלג. מבנה פניו כולל מצח רחב, סנטר נטוי לאחור ואוזניים קטנות או בינוניות.

פרוותו של החתול הסיבירי היא בינונית באורכה ומורכבת משלוש שכבות, אשר מגינות עליו מפני השינויים הקיצוניים במזג האוויר.

גובה: בינוני עד גדול.

משקל: נקבות 6-8 ק"ג, זכרים 8-12 ק"ג.

צבעים: צבע הפרווה הנפוץ של חתול סיבירי הוא לבן מפוספס. עם התפתחות הגזע באמריקה נוצרו מגוון צבעים וטקסטורות. צבע העיניים ירוק לרוב.

טיפול: הטיפול בחתול סיבירי הוא קל באופן יחסי, שכן הוא לא סובל מנשירה, פרוותו נוחה לטיפוח, ומספיק להברישה אחת לשלושה ימים. מומלץ להאכילו בהרבה בשר, בשל טבעו כטורף. נתון מעניין ומעודד לאלה מביננו אשר אלרגיים לחתולים הוא שפרוותו הינה היפו אלרגנית.

תוחלת חיים: כ-15+ שנים.

בריאות: חתול סיבירי נדיר אמנם, אך למרות המאגר הגנטי הקטן, הוא נחשב לגזע בריא ועמיד מאוד, ככל הנראה אודות להתפתחותו הטבעית. בדומה לגזעים אחרים, חתול סיבירי עלול לחלות בקרדיומיופטיה הפרטרופית, מחלה של התעבות שריר הלב.

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מדורי תוכן לטיפול וגידול כלבים

חפשו כאן חנות חיות