משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

חתול סיבירי

חתול סיבירי (Siberian) הוא חתול בגודל בינוני, חצי ארוך שיער שהוא גם עוצר נשימה למראה וגם חיית מחמד מלאת שמחה. סיבירי הוא חתול יער יליד רוסיה המושלגת, שם הוא נזקק לפרווה המפוארת שלו כדי להגן מפני קור. לגזע הזה יש אישיות חביבה ידידותית ואנרגטית, מה שהופך אותו לבן לוויה חתולים יוצא דופן. הם נהנים מחברתם של חתולים אחרים ואפילו עם כלבים, וטובים עם ילדים עדינים ומכבדים.

חתול סיבירי

היסטוריית הגזע

מי שנחשב לחתול הלאומי של רוסיה, התפתח באופן טבעי ומוכר כחתול יער, בדומה לחתול היער הנורווגי ולגזע מיין קון. במאה ה-19 החתול הסיבירי בוית ואף השתתף בתחרויות, עד שנדחק הצידה על ידי החתול הפרסי.

מאפיינים של חתול סיבירי

אופיו של חתול סיבירי הוא בעל דמיון מפתיע לאופיו של כלב, מאחר והוא חכם, חברותי, נאמן לבעליו ותמיד מקבל את פניהם בשמחה והתלהבות. מאפיין נוסף של חתול סיבירי הוא משיכתו למים ולנטייה לשחק עם צעצועים בשילוב עם זריקתם למים.

הסיבירי בעל מבנה גוף חזק ומוצק ויש לו יכולת ניתור מרשימה, בשל רגליו הארוכות והחזקות. כפות רגליו הארוכות והעגולות, בין היתר, מסייעות לו לנוע בבטחה על השלג. מבנה פניו כולל מצח רחב, סנטר נטוי לאחור ואוזניים קטנות או בינוניות.

פרוותו של החתול הסיבירי היא בינונית באורכה ומורכבת משלוש שכבות, אשר מגינות עליו מפני השינויים הקיצוניים במזג האוויר.

נתונים פיזיים של חתול סיבירי

גובה: בינוני עד גדול.

משקל: נקבות 6-8 ק"ג, זכרים 8-12 ק"ג.

צבעים: צבע הפרווה הנפוץ של הגזע הוא לבן מפוספס. עם התפתחות הגזע באמריקה נוצרו מגוון צבעים וטקסטורות. צבע העיניים ירוק לרוב.

טיפול: הטיפול בגזע הוא קל באופן יחסי. שכן, הוא לא סובל מנשירה, פרוותו נוחה לטיפוח, ומספיק להברישה אחת לשלושה ימים. מומלץ להאכילו בהרבה בשר, בשל טבעו כטורף. נתון מעניין ומעודד לאלה מביננו אשר אלרגיים לחתולים הוא שפרוותו הינה היפואלרגנית.

תוחלת חיים: כ-15+ שנים.

טיפול בחתול סיבירי

החתול הזה אינטליגנטי ושובב במיוחד. ידוע שהגזע מתבגר באיטיות. לעיתים לוקח אפילו חמש שנים עד שמתבגר לגמרי. זה אומר שהחתול הסיבירי מאוד כיף להיות בסביבה.

גזע זה אוהב לטפס, לחקור ולשחק. כדי לשמור על הסיבירי שלך מגורה נפשית ומועשר פיזית, חשפו אותו למגוון צעצועים מהנים ושחקו המון משחקים.

גזוז את ציפורניו באופן קבוע ובדוק את אוזניו לאיתור לכלוך ופסולת. נגב את האוזניים בעזרת צמר גפן וניקוי אוזניים עדין. לעולם אל תדביק צמר גפן או כל דבר אחר לתוך תעלת האוזן. אם האוזניים נראות אדומות או מלוכלכות יתר על המידה, קבע בדיקה עם הווטרינר שלך.

בריאות הגזע

הגזע הז נדיר אמנם, אך למרות המאגר הגנטי הקטן, הוא נחשב לגזע בריא מאוד. ככל הנראה אודות להתפתחותו הטבעית. בדומה לגזעים אחרים, הסיבירי עלול לחלות בקרדיומיופטיה הפרטרופית, מחלה של התעבות שריר הלב.

שיתוף המאמר

מדורי תוכן לטיפול וגידול כלבים

למד מהמאמר על מאכלים וחומרים הרעילים לכלבים, וכך תשמור על חיית המחמד שלך הרחק מהם.
האם לכלב שלך יש בעיות אכילה והתנהגות? קרא במאמר טיפים ועצות לשיפור הרגלי האכילה שלו.
גם כלבים מתרגזים כשמפריעים להם בזמן הארוחה - ועלולים להגיב בתוקפנות. איך מונעים את זה?

חפשו כאן חנות חיות

דילוג לתוכן