משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

חתול פרסי

החתול הפרסי זכה להערכה במשך מאות – אם לא אלפי – שנים, עקב מקורותיו למדבריות פרס ואיראן. כיום, הוא גזע החתולים הפופולרי ביותר בארה"ב. החתול הפרסי הוא גזע בינוני עד גדול. המאפיינים המסחריים של החתול הפרסי הם פנים עגולות ושטוחות בצורת אמנון ומעיל פרווה שופע וארוך. המעיל מגיע כמעט בכל צבע ודוגמא שניתן להעלות על הדעת. כולל גוונים סולידיים, כסוף וזהוב, מעושן וצבעים מוצללים, דפוסי טאבי, פרטיקולורים ובי-קולרים וצבעים מחודדים (הימלאיה).

מאפיינים של החתול הפרסי

החתול הפרסי ידוע ואהוב בשל נטייתו המתוקה, העדינה והרגועה. למרות שחתולים פרסיים הם ידידותיים למדי, הם דורשים טיפול עדין. מה שאומר שאין גסיסה או חטיפה של ילדים צעירים. הם מסתדרים מצוין עם ילדים אדיבים ומכבדים, אבל מעדיפים ללטף אותם מאשר לעסוק בפעילויות מאומצות. הפרסים נהנים גם מחברתם של חתולים אחרים וכלבים עדינים. החתולים פרסים אוהבים להשתרע במקום האהוב בבית עם נקודות תצפית טובות כדי לפקוח עין על המתרחש במשק הבית, בין אם זה כיסא קטיפה או מדף חלון מלא שמש. הפרסים הם גופי בית. עדיף לשמור אותם בתוך הבית כדי למנוע התחממות יתר או להסתבך במעיליהם השופעים והארוכים. חתולים פרסיים אוהבים את משפחותיהם האנושיות.

היסטוריה

כצפוי, מקור הגזע באיראן. אך החתול הפרסי התפתח בעיקר בארצות הברית ובבריטניה בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה. כיום נחשב חתול פרסי לגזע פופולארי ביותר בעולם המערבי. קיימים סוגים רבים של חתול פרסי: פחוסי פנים, הימלאיה, קצר שיער אקזוטי, פרסי "צעצוע" ו"פני בובה".

מזג ומאפיינים של חתול פרסי

חתול פרסי הינו ארוך פרווה ומתאפיין בפנים עגולות, ראש רחב, עיניים גדולות ובשפם קצר. הוא בעל מזג נוח בשל אופיו הסתגלני, השקט והרגוע. תכונות אידאליות לאנשים שמעוניינים לגדל חתול בדירה.

מראה חיצוני

הפרסי הוא חתול בגודל בינוני עד גדול עם רגליים קצרות ושריריות, גב קצר, גוף עבה וחסון וחזה עמוק. ניתן לזהות מיד את החתול על ידי פניו השטוחות מאוד עם הלחיים המלאות, עיניים עגולות גדולות, לוע קצר ואף עקום קצר, לחיים עגולות, סנטר מוצק, אוזניים בגודל בינוני ועיניים גדולות ועגולות. כל מרכיבי הפנים הללו נותנים לחתול הפרסי הבעה מתוקה מאוד שכמעט דומה לאדם. הפרווה של הפרסי ארוך ושופע במיוחד, בעל פרווה צפופה המעניקה נפח רב. הפרסי מגיע בהרבה צבעים ודוגמאות שונות. 

משקל: 4-5.5 ק"ג.

צבעים: פרוותו הארוכה והדחוסה של חתול פרסי מופיעה בשלל גוונים.

טיפול בחתול פרסי 

המעיל השופע, המפואר והזורם של הפרסי דורש הרבה טיפוח – אולי הכי הרבה בכל ממלכת החתולים. הפרווה ארוכה ועבה מאוד. צחצוח לבד אינו מספיק. כדי למנוע היווצרות מחצלות, פרסי במעיל מלא זקוק לסירוק יומיומי עם מסרק מתכת רחב שיניים, ולאחר מכן צחצוח יומי עם מברשת חלקה רכה. בעת הסירוק, בעלי חתולים פרסיים חייבים לדאוג לחלק את השיער ולהבטיח שהם מסרקים עד לעור, אחרת יווצרו מחצלות בהתגנבות מתחת לשיער הארוך. רחצה קבועה נחוצה גם כדי לשמור על המעיל נקי, דבר שיכול לעזור גם במניעת מחצלות. לאחר אמבטיה, יש לייבש את המעיל בזהירות עם מייבש שיער לחיות מחמד שפועל קריר יותר ממייבש שיער אנושי כדי שלא תשרוף את העור הרגיש של החתול שלך או יגרום לו להתחמם יתר על המידה.

החתולים הפרסיים מצריכים טיפול די תובעני בשל פרוותם הארוכה, העבה והדחוסה, אשר נושרת לעיתים תכופות ודורשת תחזוקה שוטפת, וכן בשל היותם חתולי בית שלא בהכרח מסוגלים להסתדר בחוץ בכוחות עצמם. רצוי לדאוג לטיפוח סדיר הכולל אמבטיות תכופות, ייבוש יסודי והברשה יומיומית, או לחלופין גילוח הפרווה, בייחוד בקיץ הלוהט. בנוסף, חשוב לנקות את עיניהם עם צמר גפן לח בכדי למנוע היווצרות של דמעות, זיהומים ודלקות.

בריאות של חתול פרסי

מבנה הפנים הפחוס אולי משווה לפרסי מראה מתוק, אך ככל שהמבנה פחוס יותר כך גובר הסיכוי שהחתול שלכם יסבול מקשיי לידה, בעיות נשימה (חרחורים), שיניים עקומות וחסימה בתעלת הדמעות.

כמה חתולים גזעיים נוטים יותר לפתח מחלות מסוימות ספציפיות לגזע. פרסים (כמו גם תושבי ההימלאיה וקצרים אקזוטיים) בעלי נטייה גנטית לקרדיומיופתיה היפרטרופית (מחלה של הלב), לבעיות עיניים רבות, כולל ניוון רשתית פרוגרסיבי (PRA) וטריכיאזיס, מחלת כליות פוליציסטית (PKD) ובעיות נשימה. מגדלי חתולים פרסיים בעלי מוניטין עוברים את החתולים הבוגרים שלהם לבדיקת בעיות אלו לפני גידולם כדי למנוע העברת תכונות בריאותיות לא רצויות לגורי חתולים. תוחלת חיים: כ- 12.5 שנים.

סקירת גזע

הכי שמח בבית, הפרסי אינו נזקק ואינו מרוחק, אלא תערובת של חיבה שקטה ועצמאות רגועה. הפרסים נוטים להיות שקטים למדי, אבל כשהם משמיעים קולות, יש להם קולות מתוקים ומוסיקליים. הם אוהבים להתכרבל או לבלות לידך, ויקבלו את פניך בשמחה בדלת כשתחזרי הביתה.

שיתוף המאמר

מדורי תוכן לטיפול וגידול כלבים

תוהה האם הכלב שלך יכול לאכול אבטיח? קרא את העצות האלה ותוכל לפנק את הכלב בבטחה.
האם לכלב שלך יש בעיות אכילה והתנהגות? קרא במאמר טיפים ועצות לשיפור הרגלי האכילה שלו.

חפשו כאן חנות חיות

דילוג לתוכן