חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

שלום,
יש לי גור חדש בן 3 חודשים בערך. הוא הגיע עם הרבה פרעושים. שמנו לו אמפולות של סלטיף לפני חמישה ימים בערך אבל אין שום שינוי, הוא מתגרד המון וזה נראה שהם ממש משגעים אותו. אני רוצה לנסות אמפולות אחרות, כמה זמן חייבים לחכות לפני ששמים שוב?

תודה מראש

אפשר לשטוף את הכלב, לחכות יומיים ואז לשים אמפולה של חברה אחרת, אני ממליץ על אדוווקאט או אדווונטיקס

שלום וברכה.

יש לי כלב מלטז בן פחות משנה, הכלב שוקל 3.5 קילו, אך בעל שלד ארוך מאוד.
האם ההמלצה היא לתת לו אמפולה של אדוונטג של כלבים בעלי משקל 0-4 או 4-10?
בנוסף, לכלב מעולם לא היו קרציות, האם עדיין מומלץ לשים לו בנוסף גם קולר? (תוך לקיחה בחשבון של החומרים הללו לכלב, שטוב הם בטוח לא עושים לו, יחד עם העובדה שגם במידה ותופיע קרציה טוב היא לא תעשה...)

תודה

נותנים לפי משקל ולא לפי אורך
רצוי להשתמש באדוונטיקס שהוא גם נגד קרציות או באדווקאט

יש לי גור של בולדוג צרפתי בן חודש , אנחנו עדיין מאכלים אותו בקבוק בתחליף אם .. השאלה עד מתי בערך נאכיל אותו בתחליף? והוא בוכה הרבה שאנחנו מורידים אותו לרצפה שיכיר את הבית הגור נמצא אצלנו רק יומיים

מגיל 3 שבועות גור יכול וצריך לאכול אוכל מוצק, תנו לו מזון גורים מאיכות טובה מעורב בגבינה לבנה, 4 פעמים ביום, אם לא גמר את כל המנה, לקחת אותה ממנו ולא להשאיר

צהריים טובים,
לפני כחודשיים אימצתי כלבה, כרגע בת 5 חודשים, מעורבת. ב-10 לחודש שמתי לה אמפולה בעורף של חברת אדוונטיקס נגד פרעושים וקרציות. מזה יומיים ישנה כמות גדולה מאוד של פרעושים/קרציות על כל הגוף. רציתי לדעת האם מותר לתת לה כרגע אמפולה נוספת, ואם לא, מה כן עלי לעשות?

תנסה להשתמש באדווקאט של אותה חברה, באייר
בנוסף שים לה קולר נגד קרציות, פרוונטיק או קילטיקס

היי שלום אז הכלב שלי הוא בן 7 חודשים קורגי ויש לו נשירת שיער פשוט נוראית. הוא גר במרפסת המרווחת אבל איכשהו אנחנו מוצאים כדורי שיער ענקיים גם בבית, שלא לדבר על המרפסת והשכנים למטה התלוננו על שיער במרפסת שלהם. אז רציתי לדעת אם יש משהו שאני יוכל לעשות כדי להפסיק או להפחית את הנשירה, זה יכול להיות שזה נורמלי ורגיל כי עכשיו עוברים לקיץ, אבל אני יודע שיש לו גנים ממש טובים וגם אבא שלו הוא משיר שיער ככה.
אני רוצה לדעת איזה שמפו צריך אם כן אנחנו בחיים לא קילחנו אותו כי הבעלים הקודמים שלו אמר לנו שלא צריך לקלח קורגים כי זה מוריד להם את שיכבת השומן שיש על העור שלו שמגינה עליו......

שלום וברכה.
יש לי גור בן 10 חודשים, שוקל 3.5 קילו.
היות ומצאתי עליו פרעושים, הלכתי לוטרינר והוא נתן לו אמפולה של כלבים ששוקלים 10-25 קילו של אדוונטג. הוא פיזר את האמפולה בעורף ובישבן.
הגור כמה שעות לאחר מכן הקיא (קיא לא נוזלי) ופרפר כמו נחנק.
לאחר מכן הוא נראה בסדר.
רק שבוע לאחר מכן, במקרה כשהסתכלתי על הקופסה של האמפולות ראיתי שהיא לא מותאמת למשקל שלו, כשהלכתי לוטרינר הוא אמר לי שזה בכוונה תחילה כי אחרת אמפולה שמותאמת למשקל שלו לא תשפיע, וכי האמפולה לא נכנסת למחזור הדם.
כשהגור היה קטן (ושקל 2 קילו) הוטרינר נתן לו אמפולות של חתולים השוקלים יותר מ-4 קילו, על אותה הטענה.
אני לא רגועה, כבר עברו 10 ימים מאז, אולם אני מאוד מוטרדת. אשמח לתשובתכם להלן:
1) האם הכלב שלי עבר הרעלה? האם צריך לעשות לו בדיקת דם או כל בדיקה כלשהי אחרת על מנת לוודא שאין השלכות פנימיות שלא ניתן לראות? אם זה מומלץ, גם אם העלות גבוהה, אני אעדיף שכן (או האם מספיקה בדיקה ידנית של וטרינר)
2) האם צריך לשטוף אותו בשביל להוריד את החומר (עברו 10 ימים)? האם בשמפו רגיל לכלבים או בנוזל כלים?
3) האם הוטרינר צודק ואין לי מה לדאוג? (אני יודעת שהוא הרופא אך אני מאוד לא שלמה עם התשובה)
4) איזה אמפולה אתה ממליץ לי וטיפול מונע לכלב (שוקל 3.5 קילו, מלטז, בן 10 חודשים) - אם אפשר מה הטיפול היעיל ביותר לקרציות ולפרעושים.
5) איך בודקים אם לכלב יש תולעים? מה הסימנים?

תודה רבה.

אם הוא מרגיש כעת בסדר אין סיבה לדאגה,
כלב צריך להיות מטופל נגד תולעים כל חצי שנה ונגד תולעת הפרק כל 3 חודשים
אני ממליץ על המוצר "אדווקאט" של חברת באייר, ואם יש גם קרציות אפשר לשים קולר אדווונטיקס

בקשר לתשובה שרשמת לי, איך ומתי אפשר להיפגש ולבצע את זה כמה שיותר מהר?

יש לי כלב, רועה שווצרי (זאב לבן. האוזנים שלו עוד לא עומדות, הוא בן 7 חודשים. הבנתי שצריך לקשור את האוזניים שלו ואני לא מוצא וטרינר שעושה זאת, יש וטרינר שאתם מכירים או יודעים או אפילו אתם יכולים לעשות זאת?
תודה והמשך יום טוב,
טל

תשובה | דר` רפי שחף
כמו שאמרתי, בגיל הזה קשירה לא תעזור
ישנה שיטה שבה משתילים לאוזן קפיץ מיוחד, אבל לא נראה לי שיש ווטרינר מלבדי שיודע לעשות את זה, בנוסף, זה יעזור לאוזן העומדת חלקית ולא לכזו השמוטה לגמרי

שלום .
יש לי גורת מלטז בת 3 חודשים .
לפני שבוע קנינו אותה עם פפיון על הראש
לפני כמה ימים הורדנו לה את הפפיון בשביל לקלח אותה וגילינו
אצלה בליטה שנגרמה מהנחת הפפיון על העור שלה .
עברו מספר ימים וזה עדיין לא ירד . מה לעשות ?

שלום. יש לי כלב מלטז, בן 9 חודשים , שוקל 3.5 קילו.
כשהכלב היה קטן הוטרינר מכר לי אמפולות של חתולים (באומרו כי בגלל הריכוז זה עדיף)
לפני מספר ימים מצאתי פרעוש על הכלב, והלכתי לוטרינר, הוא אמר שבגלל שהכלב גדל ושמן, צריך להחליף אמפולות ומכר לי (ושם לו) אמפולה של כלבים. היום גיליתי שעל הקופסה רשום שזה מיועד לכלבים ששוקלים 10 עד עשרים ומשהו קילו (של אדוונטג).
הכלב באותו היום הקיא (לא יודעת אם זה קשור), ועשה קולות של נחנק, גם יום אחרי זה.
מה דעתך על העניין? האם יש קשר? האם זה מסוכן? מה העצה?
תודה...

בדרך כלל כדאי להשתמש לפי משקל הכלב, יתכן שהווט. שם כמות פחותה ואז זה בסדר

היי דר רפי רשף בהמשך לשיחתנו על כך שאתה יודע להשתיל אוזניים לכלב על מנת לעזור לאוזניים לעמוד. מתי ואיפה אפשר להגיע אלייך ולבצע זאת? אשמח אם תשאיר לי מס טלפון ונקבע! תודה,טל

יש לי פקינזית בת 8 חודשים והיא סובלת מגירודים. ריססתי לה את הפרונטליין והיא ממשיכה להתגרד ברמה שהיא בוכה. מה לעשות? כל כמה זמן צריך לרסס? האם להחליף לאמפולות?

להחליף לאמפולות לפי המלצת הווטרינר המטפל
לא כל גירוד נובע מפרעושים, כדאי גם שיבדוק אם אין מחלת עור כל שהיא

שלום רב,
אתמול לקחנו את הפקינזית בת ה11 חודשים שלנו לספר. דבר ראשון אני חושבת שהוא סיפר אותה קצר מדי (למעט בראשה ובזנבה) ואני רוצה לדעת מהן ההמלצות לשמירה על עורה. בנוסף, היא מתגרדת ללא הפסקה מאז התספורת, קיימת אדמומיות באיזור "בתי השחי" ובאיזור הצוואר, הגירוד בלתי נסבל ובאיזור הצוואר כבר מתחיל צבע המזכיר מוגלה. על פי המלצה טבלתי נייר במי מלח ושמתי על הפצעים במטרה לחטא. אוכל להגיע לווטרינר רק ביום ראשון ואשמח אם תוכלו לסייע לי בדרכים להקל על הכלבה עד אז.

תודה, שרון.

שלום
יש לי פיקנז בן 9 ולאחרונה הופיעו לו כתמים שחורים על העור מאוד רחבים בעיקר באזור בו סיפרנו אותו (על הגב) ובאותו מקום שיש כתמים העור גם קצת מחוספס ובחלק גם לא גודל שיער.
מה שכן לכלב זה לא מפריע והוא מתנהג רגיל לחלוטין.
שיניתי לו את האוכל השבוע והוספתי גם ויטמנים.
אשמח לעזרה

שלום, אני בית אומן לשני גורי כלבים יונקים בני 3 שבועות, אחד מהם פיתח עצירות ביממה האחרונה, הוא כן נותן צואה אבל במאמץ רב, ומעט כל פעם. המאמץ גרם לו לדימום ופציעה בפי הטבעת והאיזור אדום ונפוח. האם ניתן להקל על הגור ע"י מריחת משחת עזרקאין? אני מוסיפה לו מעט שמן לפורמולה שהוא יונק ע"מ להקל על היציאות אך עדין המקום כואב לו מאוד.
לתשובתך המהירה אודה.
נועה.

גורים צעירים אינם יכולים להוציא צואה לבדם, האמא מלקקת את הבטן וכך הצואה מופרשת, קחו צמר גפן רטוב במים פושרים ועסו בעדינות את הבטן, לרוב זה עוזר

שלום רב
יש לי גור גולדן רטריוור בן חודשיים. נקנה מכלבייה ללא תעודות. בעל הכלבייה חיסן אותו פעמיים (משושה), כך לטענתו אך אין לי תעודת חיסונים. הווטרינר ממליץ לחסן הכל מחדש היות ואין הוכחה חד-משמעית שחוסן.
1. האם מומלץ לחסן?
2. במידה וכן, האם והתברר שחוסן כפליים, זה בסדר?
מה המלצתך?
תודה רבה

הווטרינר צודק, אם לא חוסנה זה עלול להיגמר לא טוב
חיסון נוסף אינו מזיק בשום צורה

שלום רב
יש לי גור יורקשייר טרייר כבן חצי שנה האוזניים שלו עמדו יפה ולפני כחודש אוזן אחת התחילה ליפול לעיתים וכרגע היא כל הזמן נפולה כאשר השנייה עומדת יפה אשמח לדעת למה וכיצד ניתן לטפל בבעיה

היי... יש לי גורת פקינז בת 8 חודשים,יש לה פרעושים ושמתי לה תרסיס נגד ועברו שבועיים והיא ממשיכה להתגרד כמעט בלי הפסקה..היא סובלת מזה ומתעייפת מהגירוד ונחנקת. פניתי לבעל החנות והוא אמר שזה תרסיס שעובד ב99% וצריך לחכות, חיכיתי שבועיים זה מספיק וזה לא עובד היא מתגרדת.

בעל החנות אינו בעל ידע לייעץ בנושאים כאלו, עליך לפנות לווטרינר

היי,
שאלתי שאלה בנוגע לכלב שלי וקיבלתי תשובה אז קודם כל תודה.
איזה עוד שיטות יש שאפשר לקשור את האוזנים לכלב? ואיפה ניתן לעשות את זה (אצל איזה וטרינר)?
תודה והמשך יום טוב,
טל

היי,
יש לי כלב, רועה שווצרי (זאב לבן. האוזנים שלו עוד לא עומדות, הוא בן 7 חודשים. הבנתי שצריך לקשור את האוזניים שלו ואני לא מוצא וטרינר שעושה זאת, יש וטרינר שאתם מכירים או יודעים או אפילו אתם יכולים לעשות זאת?
תודה והמשך יום טוב,
טל

תשובה | דר` רפי שחף
בגיל 7 חודשים קשירה לא תעזור כבר, ישנן שיטות אחרות שעשויות לעזור,

כמו שאמרתי, בגיל הזה קשירה לא תעזור
ישנה שיטה שבה משתילים לאוזן קפיץ מיוחד, אבל לא נראה לי שיש ווטרינר מלבדי שיודע לעשות את זה, בנוסף, זה יעזור לאוזן העומדת חלקית ולא לכזו השמוטה לגמרי

שלום,
לפני בערך שבועיים או שלושה גילינו שאצל החתולה בת ה14 וחצי שלי הופיע משהו כמו פצע בצד השמאלי של הפנים באזור השפם. כאשר הסתכלתי מקרוב גיליתי שזה עיגול קטן שהייתה בו נשירת שיער והוא ורוד ומנוקד נקודות לבנות. בהתחלה רצינו לקחת אותה לוטרינר אבל ישנן המון בעיות והראשונה היא שהיא אף פעם לא חלתה, היא חתולת בית, היא מעולם לא הייתה אצל וטרינר והיא נורא פחדנית ואני חוששת שבגלל גילה ואורך חייה הביקור אצל הוטרינר יהיה יותר מדיי טראומטי בשבילה. אמי דיברה עם חברה מיקרוביולוגית שמתמחה בפטרת ווירוסים למינייהם. היא אישרה את חששותינו ואמרה שסביל להניח שזה "ספחת חתולים" (לא בטוחה שזה התרגום הנכון לעברית) ושהמשחה האנטיביוטית האופטימלית היא פוליקוטן. קנינו אותה ומאז אנחנו מורחים אותה על האיזור ומסביב לו בוקר וערב ובצהריים וכמו שהמליצו לנו אנחנו שמים לה יוד באמצע היום. בשלב מסויים האיזור החל להגליד (?) ובעת המריחה נשרו מיני "קשקשים" בצבע כהה (כמו חתיכות דם יבש) והשיער התחיל ליגדול, אבל כל זה הפסיק והפצע מתחיל להיתפשט לכוון השפם (הוא מקיף את השפם השמאלי אף שיערות השפם לא נושרות) ורואים חלק שמתחיל להיתקדם לכיוון העין. מצד אחד עברו רק שבועיים של טיפולים והזהירו אותנו כי הטיפול מתמשך ויכול לקחת חודשיים ויותר, אבל מצד שני אני נורא דואגת לה ומפחדת שזה כואב לה ולא יחלים. האם יש משחות אחרות הפועלות יותר טוב? האם לא צריך לשנות כלום וצריך לחכות? האם בכל זאת צריך להסתכן ולקחת אותה לוטרינר למרות שזה יהווה חוויה נורא טראומטית? (היא יצאה מהבית פעם אחת וזה היה כשעברנו דירה. אפילו כשעיקרו אותה הוטרינר בא אליינו הביתה.) אני באמת לא יודעת מה לעשות.

יתכן וזה פטריה אבל יתכנו גם אבחנות נוספות, בכל מקרה חשוב שוטרינר יבדוק ויאבחן וימליץ על הטיפול הנכון, ישנם ווט. העורכים ביקורי בית

לכלבה יש פצע בעור מהגירוד, אין פרווה באזור מרב הגירוד והעור במצב רע. על איזה שמפו מומלץ להשתמש לבעיית העור להרגעה והתחדשות?

«   «הבא   | 346 | 345 | 344 | 343 | 342 | 341 | 340 | 339 | 338 | 337 | 336 | 335 | 334 | 333 | 332 | 331 | 330 | 329 | 328 | 327 | 326    הקודם»   »