8 סיבות שבגללן ארנב הוא חיית המחמד האידאלית עבורכם

הוא שקט, נקי, מתוק ולמרבה ההפתעה אף עשוי לאמץ דפוסי התנהגות של כלב ולהיות נאמן להפליא. הרכבנו עבורכם שמונה סיבות שיגרמו לכם לקפוץ לחנות החיות הקרובה ולאמץ ארנב קטן אל חיק המשפחה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מחפשים חיית מחמד שיכולה מחד להיות חברותית כמו גור כלבים אך לא מעוניינים בטיפול האינטנסיבי? כדאי שתחשבו על ארנב אשר יכול לתפקד כחיית מחמד מושלמת לאלה מכן אשר חיים בדירה. החיה הקופצנית יכולה להיות תוספת אידאלית למשפחה לאלה מכם אשר חיים בדירה קטנה ולא רוצים להשקיע זמן בהליכות, משחקים וזריקות כדור בפארק. מלבד העובדה שהוא פרוותי וחמוד להפליא, אספנו עבורכם 8 סיבות שבגללן היצור בעל האוזניים הזקורות יכול להיות חיית מחמד מושלמת.

1. ארנב הוא בעל חיים שקט

יתרון מרכזי לאלה הגרים בבתים משותפים ולא מעוניינים בריבים מיותרים עם השכנים. בנוסף חיית המחמד המתוקה מהווה גם פלוס ענק אם אתם בעלי שינה קלה.

2. לארנבים יש אופי 

ארנבים יכולים להיות מקסימים, חביבים וחברותיים. נסו להכיר את הארנב לפני שתיקחו אותו הביתה. לא כל הארנבים דומים באופיים וחלקם עשויים להתגלות כביישנים ומפוחדים.

3. ארנבים נאמנים כמו כלב

ארנבים נקשרים לבעליהם. אם תשאלו מספר בעלי ארנבים רובם יאמרו לכם שכמו כלבים וחתולים, כך גם ארנבים לומדים להכיר טוב את בעליהם. הם מזהים אותם על פי קולם ומראם ואפילו יבואו אם תקראו להם. חלקם אף יעקבו אחריכם מחדר לחדר ויקפצו כשתקראו להם.

4. ארנבים אינם מתפרשים על פני חלל גדול

למעשה כל עוד הם מקבלים כמה שעות של פעילות מחוץ לכלוב שלהם, בחדר בטוח בבית, הם לא צריכים יותר מכלוב קטן. מאידך, הכלוב צריך להיות מספיק גדול כדי שיוכלו להתמתח בו ועליו להכיל את כל צרכיהם, לרבות אוכל וקופסה קטנה שיוכלו להתחבא בה.

5. קל לאלף ארנבים

ניתן לאמן ארנבים כדיי שיעשו את צרכיהם בארגז ובנוסף ניתן להרגיל אותם לבצע כל מיני טריקים. כמו כלבים, כך גם החיה הקטנה לומדת בעזרת חיזוקים חיוביים וניתן לעודד אותה לאמץ כמה התנהגויות בתוך דקות של אימון בכל יום.

6. הארנב מאריך חיים

ארנב בית יכול לחיות בין שמונה לשתיים-עשרה שנים ואף יותר. בשונה ממכרסמים אחרים, כמו אוגרים וגרבילים שלא מאריכים חיים.

7. יש ארנבים מכל הסוגים והצבעים

קיימים לפחות 50 סוגים ידועים של בעל האוזניים הארוכות. אלה שונים זה מזה בגודל, בצורה, בצבע הפרווה אך גם באופי. כך שבכל הנוגע לארנב, אל תסתכלו בקנקן אלא במה שבתוכו.

8. ארנבים הם נקיים

הם אמנם זקוקים לאימון כדיי שיבצעו את צרכיהם בארגז, אך יחד עם זאת הם נחשבים לבעל חיים הגייני. ארגנו לארנב כלוב נקי ויבש, מיטה נוחה ומקום שיספוג את השתן. מטיבי הלכת שבינכם יכולים גם לסייע לו בהברשת פרוותו כמה פעמים בשבוע. ארנבים בעלי שיער ארוך אולי יצטרכו הברשה יומית כדי לשמור את הפרווה נקייה.

עוד מאמרים בנושא

הקשר המרפא שנוצר שמגדלים וחיים עם חיות מחמד או בעלי חיים