כל מה שרציתם לדעת על גידול מכרסמים

הטיפול במכרסמים נחשב פשוט למדי, ולכן הוא חיית מחמד מושלמת לילדים קטנים. אם תעקבו אחר הכללים הבאים, תזכרו בחבר חדש וקטנטן לחייכם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

הם חמודים, קטנים ופרוותיים, מושלמים לגידול בבית עם או ללא מרפסת ולא צריך להוריד אותם לעשיית צרכים שלוש פעמים ביום. מכרסמים נחשבים לחיית המחמד המושלמת לילדים ותוספת נפלאה לכל משפחה. כיצד מטפלים ומה צריך לשים לב? בכתבה שלפניכם.

את כלוב המכרסמים יש להציב במקום שאינו חשוף לשמש ישירה או לרוח קרה. במידה ובחרתם להציב את הכלוב בגינה או במרפסת, דאגו למכסה שיצל על הכלוב וודאו שאין פרצה קרובה בגדר, שדרכה יוכלו להיכנס חתולים, שרואים במכרסמים יעד מתאים להשבעת תאבונם. באותו עניין, כאשר המכרסם נמצא בבית ובו מתגוררים גם חתול או כלב, יש לפקח על בעל החיים ועל יחסו אל המכרסם.

חשוב לשמור על ניקיון המכרסם וסביבתו. ניתן להשתמש במצע גזרי עיתון או נסורת, אך מצע זה צריכים להיות מוחלף מדי שלושה ימים על מנת שלא יפיץ ריח לא נעים.

יש להאכיל את המכרסמים אחת ליום, ולדאוג שכל הזמן יהיו בכלוב מים זמינים וטריים.
ניתן לרכוש מזון יבש, שמספק למכרסם את הערכים התזונתיים אליהם הוא זקוק, אך חשוב מאוד להוסיף לארוחות גם פירות וירקות אחת למספר ימים. ירקות שנחשבים כמתאימים הינם תירס, תפוח עץ, חסה, מלפפון, גזר, פטרוזיליה, ופלפל אדום. אין להאכיל באבוקדו, עגבנייה, תפוח אדמה או ממתקים – מאחר שהם נחשבים כרעילים עבור מכרסמים. הוספת יותר מדי ירקות ופירות תגרום לשלשול. בנוסף למזון היבש ולירקות רצוי להוסיף מעט אספסת למזון, המכילה חלבונים בריכוז גבוה.

כמו כן, יש להוסיף לכלוב מינרלים שצורתם אבן, שיעזרו למכרסם לשמור על שיניו וימנעו מהשיניים לצמוח יותר מדי.  ללא אבן מינרלים זו לא יהיה למכרסם במה לשייף את שיניו ויגרם לו סבל רב ומיותר.

כאשר אוחזים במכרסם, לשם ליטוף, למשל, יש לעשות זאת בישיבה ולא בעמידה כדי למנוע מצב שבו הוא עלול ליפול לקבל מכה חזקה.

עוד מאמרים בנושא