האוגרת בהריון? מה עושים ואיך מטפלים

עומדים להפוך לסבא או סבתא? מזל טוב! בתוך פחות משלושה שבועות האוגרת ההריונית שלכם תמליט גורים חמודים. מה צפוי לכם, מה חייבים לדעת וכיצד לטפל? בכתבה שלפניכם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אוגרים. תתכוננו להיות סבים להרבה-הרבה-הרבה גורים

אוגרים ידועים כחיה המתרבה בקלות, אולם בדומה לחיות נוספות בהריון וכן כמו כל טיפול בגורים רכים, צריך לדעת כיצד לעשות זאת, על מנת שלא יגרם חלילה אסון שיפגע באם או בילדיה.

במהלך השנה נקבת האוגר ממליטה כמה וכמה פעמים. בהמלטה אחת היא יכולה להמליט בין ארבעה ל-18 (!) גורים. ההיריון עצמו נמשך כ-14-19 יום.  במהלכו מומלץ להחזיק את האוגרת לבדה בלי בן זוגה הזכר, כדי שלא יהרוס את הקן, ולא יאכל אחר כך את הגורים.

שלבי התפתחות הגורים

הגורים נולדים קרחים ועיוורים. לעיתים קרובות הנקבות אוכלות את גוריהן, יש שאומרים שזה עניין של אופי ויש המעריכים כי היא "מדללת" אותם לפי יכולתה לטפל בהם.  כדי לשמור על הגורים מהנקבה, ולמנוע מצב נוראי זה, יש הממליצים לתת לאוגרת  מעט  בשר מבושל, ביצה קשה או מוצרי חלב. כמו כן, חשוב להקפיד בכל עת שיהיו בכלוב מים טריים.

זה נכון שקשה להתאפק, כי הם חמודים נורא, אבל בשבוע הראשון לחייהם, מומלץ להימנע לחלוטין מלגעת בגורים. מגע בהם "יסמן" את הגורים בריח שלכם, ואמו תפסיק לטפל בו. החל מהיום החמישי הם יתחילו להשמיע קולות. מדובר בשלב נורמלי ואינו מסמל כל מצוקה.  החל משבוע לחייהם יתחילו הגורים להתכסות בפרווה. תוכלו גם להבחין בבירור מי מהם נקבה ומי זכר לפי המרחק מבין הבטן לזנב. החל מהיום ה-11 מתחילים הגורים לחפש מזון ולהאכיל את עצמם. עם זאת לא כדאי עדיין להעביר את הגורים לכלוב אחר, אלא להמתין כשבוע נוסף. רק בגיל חודשיים הם יהפכו לבוגרים.

עוד מאמרים בנושא

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד