החלטתם לאמץ נחש? כל מה שחובה לדעת לפני שאתם לוקחים אותו הביתה

נחש הוא לא חיית המחמד הפופולרית ביותר. יש מי שאוהבים אותה, אך רובנו בעיקר מפחדים ממנה. אם אתם מתלבטים ולא בטוחים כיצד יש לנהוג כשמאמצים נחש, ריכזנו עבורכם את הצרכים הבסיסיים שחשוב מאוד להקפיד עליהם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

1. טמפרטורה

טמפרטורת הגוף של הנחש מותאמת לזו הקיימת בסביבה החיצונית. חלק מהנחשים צריכים גם אור אולטרה סגול כדי לייצר ויטמין D, שמסייע להם בספיגה מיטבית של הסידן מהמזון שלהם. עם זאת, נחשים צריכים רמות טמפרטורה ולחות מסוימות, המשתנות בהתאם למין וסוג הנחש, אחרת הם לא יוכלו להסיר את עור גופם כראוי.

2. גודל

הנחשים יכולים להגיע עד לאורך של מספר מטרים ולמשקל של כ- 40 ק"ג תלוי במין ובסוג. למרות האמונה הרווחת, לא ניתן להגביל את הגדילה של נחשים על ידי גידולם בכלוב קטן. על כן, לפני שאתם בוחרים נחש לאימוץ ערכו מחקר על הגדלים הממוצעים של הנחשים השונים, כדי שתדעו האם תוכלו להמשיך להחזיק בנחש גם לאחר שהגיע לגודלו המרבי. 

3.  אוכל

תזונת הנחשים מבוססת בעיקר על  מכרסמים. אם אינכם מסוגלים להאכיל את הנחש שלכם בעכברים וחולדות, אל תאמצו. שימו לב שלא ניתן להזינו במכרסמים חיים, זאת בשל העובדה שאלה עלולים לנשוך ולפצוע אותו. כמות המכרסמים בהם צריך להאכיל את הנחש תלויה בגודלו ומשתנה עם הזמן. 

 

 

4.  אופי

בדרך כלל אנשים בוחרים נחש על פי מראהו החיצוני ולא לוקחים בחשבון את מזגו. אופי הנחש משתנה בהתאם למין ולסוג. ישנם מינים אגרסיביים, ולעומתם מיני זנים נוחים וצייתנים יותר. אין להקל ראש בנושא זה וחשוב מאוד לבחור בהתאם לאופי הבית המאמץ. 

5.  היגיינה

לכל הנחשים יש פוטנציאל לשאת את חיידק הסלמונלה ולכן יש צורך לרחוץ ידיים אחרי כל פעם שבאים במגע עמם.  

6. תוחלת החיים

הנחשים ידועים כבעלי חיים עם תוחלת חיים גבוהה. אורך חייהם משתנה בהתאם למין וסוג הנחש, אך בממוצע הם חיים כ-15 עד 20 שנים. לכן, אם ברצונכם לגדל נחש, קחו בחשבון שתצטרכו לטפל בו לאורך זמן.

7.  טיפול

למרות התדמית של הנחשים כחיות מנומנמות שלא דורשות טיפול רב, גידול נחשים אינו מתאים לכל אחד כיוון שהם דורשים זמן, מאמץ ואוכל מיוחד. בנוסף, בדומה לשאר בעלי החיים, גם הם נזקקים לטיפולים רפואיים ויש לוודא שהווטרינר מכיר את הצרכים הבריאותיים הייחודיים להם. עם טיפול נכון והשקעה נבונה הנחשים יכולים להיות חיית מחמד נהדרת. 

לאחר שבחרתם נחש שברצונכם לגדל, למדו היטב את הצרכים שלו. בדיקה מקדימה של המשאבים הנצרכים לשם גידולו תחסוך לכם אי נעימות ותאפשר לכם לגדל נחש בצורה הטובה ביותר ולאורך זמן רב. 

עוד מאמרים בנושא