יורקשייר טרייר

יורקשייר טרייר

היסטוריה: יורקשייר טרייר הוא תוצאה של הכלאות בין מספר גזעים: בלק אנד טן טוי אינגליש טרייר, מלטז, ווטר סייד טרייר, קליידסדייל טרייר ופייסלי טרייר. גזע יורקשייר טרייר היה מוכר עד שנת 1880 בשם טרייר סקוטי והוכר רשמית בשנת 1886. הסברה היא שגזע יורקשייר טרייר הומצא בשל החוק באנגליה שאסר על החזקת כלבים גדולים למטרות ציד והתיר רק החזקת כלבים זעירים. בתחילת דרכו היורקשייר טרייר שקל כשבעה ק"ג ומעלה, אך עם השנים פותח גזע יורקשייר טרייר זעיר יותר (על ידי בחירה סלקטיבית של הכלבים הקטנים ביותר של הגזע) שגם ענה על החוק וגם שירת את צרכי האריסים לכלבים שיצודו חולדות, עכברים ומזיקים שונים. בתקופה הויקטוריאנית הפך הגזע היורקי לחיית מחמד מפונקת ואופנתית והוא נהיה מבוקש בכל העולם.

מאפיינים: כלבי יורקשייר טרייר ידועים בעיקר בשל פרוותם היפה – ארוכה וחלקה כמשי. כלבי ירוקשייר טרייר אמנם שייכים לקטגוריית כלבי הצעצוע, אך הם משמשים גם ככלבי שמירה בזכות חוש השמיעה המפותח שלהם. כלבי יורקשייר טרייר הם מאוד נמרצים וסקרנים. הם כלבים מלאי אנרגיה, נאמנים לבעליהם וטובים עם ילדים (אבל כדאי להשגיח בזמן האינטרקציה). כלבי היורקי קלים לאילוף אך צריך להראות להם שאתם המנהיגים ולהציב גבולות על מנת שלא יתפסו פיקוד ועל מנת ללמד אותם התנהגות נכונה, כך שתוכלו לבטוח בהם עם ילדים. בנוסף, אם היורקשייר טרייר חש שאין לו מנהיג הוא יכול להפוך לחשדן – מה שעלול לגרום לאגרסיביות כלפי אנשים. כלבי יורקשייר טרייר יכולים להיות אגרסיביים כלפי כלבים וחיות אחרות.

גובה: עד 20 ס"מ.

משקל: עד 3.5 ק"ג.

צבעים: פרווה ארוכה וחלקה שצבעה בגוון כחול-אפור בגוף והזנב וחום-אדמדם באזור הפנים. לעתים אזור הפנים בצבע צהוב.

תזונה מומלצת לכלב היורקשייר

היורקשייר בעל הפרווה היפייפיה, סובל מרגישויות רבות. תזונה נכונה עבורו תכיל בין היתר חומצות שומן אומגה 3 ו-6, שמן בוראג' וביוטין לשמירה על יופי הפרווה, חלבונים קלים לעיכול וסידן לשמירה על בריאות השיניים. מאחר והיורקשייר ידוע בבררנותו, טוב יעשה הבעלים שלו אם יבחר מזון בעל טעימות גבוהה כך שלא ניתן יהיה לעמוד בפניו.

טיפול: פרוות יורקשייר טרייר הינה ארוכה ולמרות שאינה נושרת היא זקוקה לטיפוח רב. יש לסרק את הפרווה ולרחוץ אותה עם שמפו מיוחד פעם בשבוע. בנוסף יש לצחצח שיניים באופן קבוע. בנוסף צריך לדאוג לפעילות קבועה על מנת לשמור על בריאות הגוף והנפש שלו. כמו כן, יורקשייר טרייר מעדיף אקלים חם.

תוחלת חיים: 12-15 שנים.

בריאות: גזע יורקשייר טרייר עלול לסבול מקריסת קנה הנשימה, בעיות גנטיות בכבד, ניוון רשתית, רגישות לחומרי הרדמה, קיבה רגישה וסיכון לריקבון מוקדם בשיניים. בנוסף ליורקים יש מבנה שלד חלש ולכן צריך להיזהר מפציעות. כמו כן ישנה סכנה גדולה לבעיות בעמוד השדרה ופריצות דיסק.

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך גם

No data was found