ויפט – Whippet

 

ההיסטוריה של הויפט

הגזע ויפט מופיע כבר בציורים מתחילת המאה ה-17, כשכבר אז היה ידוע כאצן. למעשה, זהו הקטן מכלבי המרדף ומקורו בהכלאה של הגרייהאונד הקטן עם מנצ'סטר טרייר. הוויפט זכה לפופולאריות במאה ה-19 עם ריבוי מרוצי הכלבים הקטנים, בייחוד במרכז וצפון מזרח אנגליה. כלבי ויפט נחשבים לאצנים המהירים ביותר למרחקים קצרים מבין כלבי הרוח כשמעבר לכך, מדובר בכלב תצוגה אידאלי שאינו דורש הכנה מרובה ואופיו עדין רגיש ושופע. 

 

ויפט

מראהו הכללי של הגזע ויפט

הגזע ויפט מתאפיין במבנה המצטייר כצירוף מאוזן של כוח שרירי וחוזק עם תצורה אלגנטית ואצילית, ונראה כי הוא בנוי למהירות ועבודה. רגליו ארוכות, ראשו ארוך ומחודד וכך גם אפו. 

 

צבעים: שחור, מנומר, לבן, פאון, אדום-חום, כחול

משקל: נקבה: 6-10 ק"ג; זכר: 9-14 ק"ג; גובה: : נקבה: 45-53 ס"מ,  זכר: 48-56 ס"מ;  תוחלת חיים: 12-15 שנים. 

 

ויפט - מאפיינים

אופיו והתנהגותו של הגזע ויפט

כלבי ויפט ידועים ככלבים נבונים, בני לוויה נעימים ובעלי אופי נוח שבהחלט מתאימים לכל משפחה. בשל היותם כלבי רוח, הם חייב להימצא בפעילות יומית קבועה, שתכלול ריצה או משחקים. חוסר תנועה הופך כלבים אלה לאומללים.

 

גידול הגזע ויפט והטיפול בו

בשל פרוותו הקצרה, הוויפט אינו זקוק לטיפוח קפדני, מאידך בשל העובדה שכדי לשמור על שמחת החיים שלו יש לקחת אותו לטיולים וריצות ארוכות, מומלץ לנקות את פרוותו לאחר מכן כדי למנוע מחלות עור שונות. 

ויפט - מראה

אילוף הגזע ויפט וחינוכו

כדי לחנך כלבים מסוג ויפט וללמד אותם פקודות, דרוש זמן רב כשכמו כן, יתכן שתצטרכו לבצע מספר חזרות על כל תרגיל או הוראה. מאידך, כלב הצייד מסוגל ללמוד פקודות בסיסיות היטב. 

 

בריאותו של הגזע ויפט

כלבים אלה עשויים לסבול מרגישות למזון וממחלות עור שונות. 

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף

גם אתם אוהבים בעלי חיים? כנסו לעולם התוכן של תזונה, בריאות, אימוץ, צרכנות, אילוף, ייעוץ מומחים ועוד!