טרייר טיבטי – Tibetan Terrier

טרייר טיבטי – Tibetan Terrier

 

ההיסטוריה של הטרייר טיבטי

כפי שניתן להסיק משמו, מקורו של הגזע טרייר טיבטי הוא לא אחר מאשר בטיבט הרחוקה כבר במאה ה-18 (בה ייעודו היה להצטרף לנזירים בודהיסטים שיצאו למסעות התבודדות בהרים). הכלבים הללו החליפו את בני האדם והעניקו למנזר שמחת חיים ובתמורה זכו ליחס טוב מהבעלים, שהאמינו שלאחזקת כלב זה יש סגולות למזל טוב. בשל סגולה זו, איש לא מכר את כלבו (כדי לא למכור את מזלו), ומי שחשק בכלב לא היה יכול לקנותו אלא היה צריך לקבלו במתנה מחבר קרוב או משפחה.

בעוד שחלק מהחוקרים משייכים את הכלב הזה למשפחת בני הלוויה, אחרים משייכו לקבוצת כלבי חוות.

טרייר טיבטי

מראהו הכללי של הטרייר טיבטי

כלב בינוני – קטן אך חזק, בעל מבנה גוף מעט רחב, זנבו קצר ומלא פרווה כשראשו לא גדול ביחס לגופו. כמו כן, כלבים מגזע טרייר טיבטי מתאפיינים במספר סוגי פרוות – חלקן נעימות וחלקן דמויות צמר, אך כולן ארוכות ומגיעות בצבעים שונים.

צבעים: שחור, לבן, זהב, אפור, פרטיקולור, טריקולור

גובה: 35-41 ס"מ;  משקל: 8-14 ק"ג; תוחלת חיים:  12-15 שנים

טרייר טיבטי - מאפיינים

אופיו והתנהגותו של הטרייר טיבטי

כלב חכם ואינטליגנטי הקשור מאוד לבני אדם ובעיקר למנהיג שלו, נאמן, אסור להשאירו לבד למשך זמן ממושך. רצוי לא להשאירו לבד בבית, אך אם אין ברירה – מומלץ להכניס הביתה כלב נוסף שיהווה חברה עבורו. זהו כלב סבלן ורגיש, בעל אופי טוב, ערני, אמיץ וידידותי. מעולה עם ילדים.

גידול הטרייר טיבטי וטיפוחו

משתלב בחיי העיר וניתן לגדלו בדירה, רצוי כזו עם חצר, שכן הטרייר הטיבטי זקוק גם לריצה וגינה תוכל לשמש פתרון נפלא לשם כך. כמו כן, הוא זקוק לטיול לפחות פעמיים ביום.

פרוותו הארוכה דורשת טיפוח, ורצוי מאוד להברישה פעם ביומיים.

טרייר טיבטי - מראה

אילוף וחינוך הגזע טרייר טיבטי

כלבים מגזע טרייר טיבטי הינם כלבים מעולים לאילוף, במידה והמאלף יודע מה הוא עושה כמובן. כמו כן, מדובר בגזע חכם במיוחד אולם אילופו לא מתאים לכל אחד, שכן טעויות קטנות עשויות להרוס ימי אימונים שלמים. יש לאלפו באמצעות שיטות אילוף חיוביות (לתגמלו רק על תוצאות חיובית) אחרת הוא עשוי למרוד או גרוע מכך – להתעלם.

בריאותו של הטרייר טיבטי

הטרייר הטיבטי נחשב לכלב בריא בדרך כלל, אך במקרים נדירים ייתכנו דיספלסיה ובעיות עיניים.

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף