ספניאל טיבטי – Tibetan Spaniel

ספניאל טיבטי – Tibetan Spaniel

 

ספניאל טיבטי הוא גזע עתיק יומין, וככל הנראה קיים כבר כ-2000 שנים(!!). לכלבים אלה תפקיד פעיל בחיי המנזר הטיבטי: הם שומרים על המשכן מפני זרים, צדים חרקים ומזיקים ואף מפיחים שמחת חיים בקרב בני המקום. עם חשיפת אירופה אל המערב, הגיע הגזע ספניאל טיבטי אל אנגליה, שם הוכר כגזע רשמית ב-1984.

 

למרות גודלם, כלבי ספניאל טיבטי, הינם כלבים אקטיבים, ערניים ומלאי אופי. כמו כן, מדובר בכלבים עליזים ואסרטיבים מאוד, אנטילגנטים, נאמנים ועצמאים ללא רבב. 

ספניאל טיבטי

 

ספניאל טיבטי – מראה כללי

הגזע ספניאל טיבטי הינו גזע המתאפיין בכלבים קטנים ומלכותיים, הדומים במראהם לגזעים כמו שיצו ופאקינז. זנבם ישר וזקוף, פרוותם עבה ובעלת מרקם משיי, אוזניהם ארוכות ופרוותיות.

צבעים: חום, לבן

משקל: 4-6 ק"ג; גובה: 25 ס"מ;  תוחלת חיים: 12-15 שנים.

ספניאל טיבטי - מאפיינים

ספניאל טיבטי – אופי והתנהגות

כאמור, כלבים מגזע ספניאל טיבטי הינם כלבים עצמאים מאוד אך באותה מידה, הם אוהבים לבלות בחברת בני אדם ואף מתאימים למשפחה עם ילדים קטנים. בנוסף, גזע זה נוטה להסתדר עם כלבים אחרים באופן כמעט מושלם. עקב מקורותיו ככלב אשר נהג לשמור על המנזרים הטיבטיים, סביר להניח כי ינבח כאשר יבחין בזר אשר נכנס לבית. עקב גודלו ואופיו, נחשב ככלב אידאלי לגידול.

 

ספניאל טיבטי – גידול וטיפול

בשל פרוותו הארוכה, הגזע ספניאל הטיבטי זקוק להברשה יומית. בימים החמים כדאי לקחת את הכלב לספר כלבים כדי לקצץ את פרוותו הארוכה. הוא אינו זקוק לפעילות גופנית רבה, ויסתפק בטיול יומי קצר. 

ספניאל טיבטי - מראה

ספניאל טיבטי – אילוף וחינוך

הגזע ספניאל טיבטי ידוע כגזע אוהב, בעל חיבה אנושית וכתוצאה ישירה מכך – ישמח לרצות את בעליו. הוא ימלא פקודות פשוטות בקלות, ואילוף מורכב יותר יצריך מעט חיזוקים חיוביים. 

 

ספניאל טיבטי – בריאות

הספניאל סובל ממספר מחלות תורשיות, כמו בעיות כבד שונות, אלרגיות מזון ובעיות עיניים. 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף

גם אתם אוהבים בעלי חיים? כנסו לעולם התוכן של תזונה, בריאות, אימוץ, צרכנות, אילוף, ייעוץ מומחים ועוד!