מסטיף ספרדי – Spanish Mastiff

מסטיף ספרדי – Spanish Mastiff

 

מקורו של הגזע מסטיף ספרדי הינו בספרד ופורטוגל. מדובר בכלב חזק ועוצמתי, ששימש בעבר ככלב הגנה ושמר על עדרים ומשקי חיות מפני זאבים וטורפים נוספים. למעשה, גם שמו נגזר מתפקידו – פירוש המילה מסטיף הינה עוצמה. 
במרוץ השנים הגזע התפתח לשאר ארצות אירופה כגון הולנד, שוויץ, גרמניה ואף הגיע לארצות הברית, והוא נראה בתערוכות בין לאומיות ברחבי העולם, שם הוא מופיע בזירה במלוא עצמתו ותפארתו.

כלבים מסוג מסטיף ספרדי אמנם נראים אימתנים, אך מדובר בגזע לויאלי וממושמע למדיי. עם זאת, מפאת גודלם והעוצמות אותן הם משדרים, הם עשויים לשמש גם ככלבי שמירה אידאלים.

 

מסטיף ספרדי

 

 

מסטיף ספרדי – מראה כללי

בדומה לכל כלבי המסטיף, גם מראהו של כלב מסטיף ספרדי לרוב ישדר חוזק רב. הגזע הנ"ל מתאפיין בראש גדול ועור מקושט בכפלים רופפים רבים. מבנה גופו רחב וזנבו ארוך. 

צבעים:  חום, לבן, שחור.

משקל: 70-100 ק"ג ; גובה: 28-35 ס"מ;  תוחלת חיים: 10 שנים.

מסטיף ספרדי - מאפיינים

מסטיף ספרדי – אופי והתנהגות 

הכלב "האימתני" לכאורה, הוא כלב משפחה מקסים ונוח אשר משתלב יפה בין בני הבית, אוהב לרצות את בעליו, עובד ברצון ובשמחה, ממושמע, אך יחד עם זאת שומר מרתיע שנביחתו חזקה ועמוקה .
כלבים מסוג מסטיף ספרדי הינם כלבים ערניים ודרוכים, אך יחד עם זאת רגועים וקרי רוח. ברגעי סכנה הם מתריעים ומושכים את תשומת לב בעליהם, אך מיד לאחר מכן הם נרגעים ונותרים קשובים ולא תוקפניים. סבלנותם כלפי ילדים מדהימה והאהבה שהם מקרינים לבעלים שלהם – מאד מיוחדת.

מסטיף ספרדי – גידול וטיפול 

כמו כן, כלבי מסטיף ספרדי נהנים מפרווה ארוכה וכפולה אותה יש להבריש מספר פעמים בשבוע. כמו כן כדאי לבצע מקלחות רבות (לפחות פעם בשבועיים) אך להקפיד כי המים לא יגיעו לעיניו ולאוזניו של הכלב. בשל גודלו, המסטיף הספרדי אינו מתאים לגידול בדירה וזקוק לבית עם חצר. בנוסף, למען שמירה על בריאותו, כלב זה זקוק לביצוע פעילות גופנית יומיומית, הכוללת הליכות או ריצה בפארק. 

 

מסטיף ספרדי - מראה

 

מסטיף ספרדי – אילוף וחינוך 

כלב מסוג מסטיף ספרדי הינו כלב נבון מאוד, ומסוגל לקבל פקודות חדשות בקלות. בנוסף, גזע זה מתאפיין בנאמנות רבה, ועל כן מקבל פקודות בקלות ובצייתנות. מאידך, מסטיף ספרדי ידוע ככלב חשדן מאוד ומשכך כדאי לחשוף אותו לזרים כבר מימיו הראשונים.
 

מסטיף ספרדי – בריאות 

גזע זה מתאפיין בנטייה למחלות לב ודיספלסיה של האגן. בנוסף, מסטיף ספרדי ידוע כאחד אשר סובל מבעיות עיכול ולכן יש לחלק את כמות האוכל היומית למספר מנות קטנות. 

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף