משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

פוינטר

הפוינטר הוא הביטוי האולטימטיבי של כוח וחן כלבים. שמו של הגזע הוא תיאור התפקיד שלו: פוינטרים מצביעים על ציפורים, והם מצביעים כבר מאות שנים. ה-Pointer בעל האנרגיה הגבוהה הוא בן לוויה מצוין של רץ. הפוינטר האציל הוא הביטוי האולטימטיבי של כוח וחן כלבים. אריסטוקרטים ללא עוררין של עולם הספורט, Pointers נושאים את עצמם בגאווה ומסוגלים למהירות וזריזות רבה. המעיל מגיע במספר צבעים, מוצקים או בדוגמאות.

היסטוריה

מקור גזע כלבי ה-Pointer, השייך לקטגוריית כלבי הציד, הינו באנגליה של המאה ה-17. פוינטר כמו שאנחנו מכירים נוצר, ככל הנראה, מהשילוב של גזעי גרייהאונד, בלאדהואנד ופוקסהאונד.  ההתנהגות האופיינית: כאשר היה בזמן ציד – הפוינטר היה נעמד דרוך, כאשר הרגל הקדמית מושטת קדימה. תפקיד כלבי פוינטר בעבר לא היה לצוד אלא לזהות את מקום הטרף ולסמן לבעליו. גזע פוינטר מתחלק למספר תתי גזעים, שרובם הם הכלאה בין פוינטר האנגלי לגזע נוסף. תת גזע ידוע הינו פוינטר גרמני – שמקורו בגרמניה של המאה ה-19. 

 

מאפיינים

כלבי ה-Pointer ידועים ככלבים ספורטיביים וזריזים. לפוינטר אינסטינקט ציד מפותח, הוא אמיץ ויש לו סיבולת גבוהה. הפוינטר הוא כלב נבון מאוד אשר יכול ללמוד דברים במהירות, הוא רגיש וניתן לאילוף, כל עוד הוא מתבצע בעדינות ועם תגמול. כלבי ה-Pointer הם נאמנים ונוחים עם ילדים וכלבים אחרים. ישנם סוגים שונים של כלבי פוינטר ולכל אחד מהם סוג פרווה אחרת.

 

איך לגדל פוינטר

מראה כללי

גובה: זכרים – 60-70 ס"מ; נקבות – 55-65 ס"מ.

משקל: זכרים – 24-34 ק"ג, נקבות – 20-30 ק"ג.

צבעים: שחור, כתום, לימון או שילוב. בצבעים הכהים האף הינו שחור או חום ואילו בצבעים הבהירים הוא בצבע העור.

בעיות בריאות

מצביעים הם בדרך כלל כלבים בריאים מאוד, ומגדלים אחראיים יבדקו את המניות שלהם עבור מצבים בריאותיים כגון דיספלזיה בירך והפרעות עיניים. כמו כלבים גדולים ועמוק חזה אחרים, Pointers יכול לחוות נפיחות, מצב קיבה פתאומי מסכן חיים. על בעלים ללמוד מאילו סימנים להיזהר, ומה לעשות אם הם מתרחשים. יש לבדוק את אוזני הפוינטר באופן קבוע לאיתור סימני זיהום, ולצחצח את השיניים לעיתים קרובות, באמצעות משחת שיניים המיועדת לכלבים.

טיפוח של פוינטר

המעיל הקצר, הצפוף והמבריק של הפוינטר דורש תחזוקה מינימלית. צחצוח שבועי עם מברשת זיפים רכה או כפפת ציד יעזור להסיר לכלוך ושיער רפוי ולשמור על הכלב במיטבו. יש לבדוק את האוזניים באופן קבוע ולנקות במידת הצורך עם גזה רכה ותמיסה לניקוי אוזניים. הווטרינר שלך יכול להמליץ ​​על מותג טוב לשימוש. יש לגזוז את הציפורניים לעיתים קרובות אם לא נשחקים באופן טבעי, שכן ציפורניים ארוכות מדי עלולות לגרום לכלב אי נוחות ובעיות בהליכה וריצה.

תרגול וספורט

ה-Pointer האתלטי והשופע הוא גזע ספורטיבי מאוד פעיל ודורש פעילות גופנית רבה מדי יום כדי לשמור עליו בריא ושמח. זה יכול לבוא בצורה של טיולים יומיומיים ארוכים ומפגשי משחק נמרצים עם הבעלים שלו. אספקת חצר מגודרת בצורה מאובטחת שבה הפוינטר יכול לרוץ עד הסוף ולשרוף חלק מהסיבולת המפורסמת שלו "לציד כל היום" מועילה ותהפוך לבן לוויה רגוע ומרוצה יותר בתוך הבית. הגזע גם מפעיל את הנפש והגוף על ידי השתתפות בענפי ספורט כלבים כגון אירועי שטח, ציות, מעקב, זריזות, ראלי ופעילויות אחרות מהן יכולות הכלב והבעלים ליהנות.

אימון ואילוף של פוינטר

מזגו החביב, האחיד והחוש הטוב הערני של הפוינטר הופכים אותו לבן לוויה נעים וניתן לאימון הן בשטח והן בבית. מצביעים הם מגוונים! לרבים יש מספר כותרים לפני ואחרי שמם, המעידים על יכולתם לשכלל את כישרונותיהם הטבועים וללמוד בשמחה כישרונות חדשים. ידוע כי מצביעים מצטיינים גם בעבודות שירות וטיפול, כמו גם בחיפוש והצלה.

תזונה של פוינטר

ה-Pointer אמור להטיב עם מזון לכלבים באיכות גבוהה, בין אם מיוצר באופן מסחרי ובין אם הוכן ביתי עם פיקוח ואישור של הווטרינר שלך. כל דיאטה צריכה להתאים לגיל הכלב (גור, מבוגר או קשיש). חלק מהכלבים נוטים לקבל עודף משקל, אז צפו בצריכת הקלוריות וברמת המשקל של הכלב שלכם. פינוקים יכולים להיות כלי עזר חשוב באימון, אבל מתן יותר מדי עלול לגרום להשמנה. למד אילו מזונות אנושיים בטוחים לכלבים, ואילו לא. בדוק עם הווטרינר שלך אם יש לך חששות לגבי המשקל או התזונה של הכלב שלך. מים נקיים וטריים צריכים להיות זמינים בכל עת.

שיתוף המאמר

מדורי תוכן לטיפול וגידול כלבים

חוסר ברכיבים תזונתיים או צריכה מוגברת של מזון שאינו מתאים לחתול שלכם, עלול להוביל למצב של תת תזונה או להוביל למוות.
מה מכילים סוגי המזון מהשונים של אוכל לחיות מחמד? קראו במאמר
משוך בחבל- משחק משיכה בחבל הינו משחק מהנה ושימושי ביותר עבור כלבכם. יכול להפחית מתח בקרב כלבים פחדניים או תוקפניים.

חפשו כאן חנות חיות

דילוג לתוכן