קייסהאונד – Keeshond

קייסהאונד – Keeshond

מקורו של הגזע קייסהאונד הוא בהולנד. למעשה, מדובר בגזע עתיק אשר הגיע למדינה עם מטיילים מהצפון. מקור שמו נעוץ גם הוא בשפה ההולנדית. בעבר אחד מתפקידיו היה שמירה על המשפחה אליה הוא שייך ועל הדוברות שלה ועל כן נקרא הוא כלב דוברות. 

מעבר לשמירה על הדוברות המשפחתיות, לכלב הקייסהאונד היו תפקידים רבים: הוא סייע ברעיית הכבשים ושימש ככלב הגנה מפני זרים ופולשים. כמו כן, כלבים מגזע קייסהאונד ידועים ככלבי משפחה נאמנים ונבונים מאוד ומשכך קלים מאד לאילוף. למרות העובדה שגזע זה מתנהג בחשדנות יתרה כלפי זרים, הוא חסר יצר צייד – מה שלמעשה הופך אותו לכלב שמירה אידאלי לבית ולחווה. אחת התכונות הבולטות בו היא חוסנו הפיזי ואריכות ימיו. 

 

קייסהאונד

 

קייסהאונד – מראה כללי

הגזע קייסהאונד שובה לב בשל פרוותו המקסימה המנופחת והעשירה. במיוחד מרשימה הרעמה סביב הצוואר והזנב המלא המגולגל ונישא מעל הגב. המראה השועלי עם העיניים העירניות, האוזניים הקטנות הנישאות והממוקמות קרוב, מעניקים לו מאפיין ייחודי – מראה שובב.

צבעים: אפור שחור, אפור כסוף.

משקל: 17- 25 ק"ג; גובה: 45-50 ס"מ; תוחלת חיים: כ-14 שנים. 

קייסהאונד - מאפיינים

קייסהאונד – אופי והתנהגות

הגזע קייסהאונד נחשב לגזע חכם מאוד, אך לפעמים הדבר עלול להוות אתגר עבור בעליו: הסקרנות של כלב זה עשויה לגרום לו לחפש תעסוקה כשהוא לבד ולעיתים עלול לגרום לנזק בבית. מעבר לכך מדובר בכלב מלא חיים שאוהב להשתולל ולשחק וזקוק למרחבים וטיולים ארוכים.

קייסהאונד – גידול וטיפול

בשל פרוותו העשירה והעבה זקוק הקייסהאונד למספר הברשות יומיות, בלעדיהן תהפוך היא לדלה וכן הוא עלול לסבול ממחלות עור עקב כך. בנוסף, בימים החמים יש לדאוג לקצץ את פרוותו כדי שלא יסבול ממזג האוויר. 

 

קייסהאונד – אילוף וחינוך

כאמור מדובר בכלב נבון מאוד ולעיתים לא יהיה צורך אף לחזור על הפקודות פעמיים. בנוסף הקייסהאונד קולט את כללי ההתנהגות מסביבתו וכך עשוי לבצע או להימנע מדברים רבים ללא אילוף כלל. בכל הנוגע לאילופו חשוב לזכור כי אילוף אגרסבי הכולל צעקות ומכות לא יהיה יעיל. 

קייסהאונד - מראה

קייסהאונד – בריאות

כלב זה עשוי לסבול ממחלות אגן וברכיים גנטיות. כמו כן חשוב להשאירו במקומות קרים ומוצלים בימים החמים. 

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף

גם אתם אוהבים בעלי חיים? כנסו לעולם התוכן של תזונה, בריאות, אימוץ, צרכנות, אילוף, ייעוץ מומחים ועוד!