טרייר אירי – Irish Terrier

טרייר אירי – Irish Terrier

 

הגזע טרייר אירי הינו תוצר של הכלאה שנעשתה באירלנד בסוף המאה ה – 19. מדובר בכלב משפחתי שיכול לשמש גם ככלב שמירה וצייד. הוא עדין, עליז, אנרגטי ואמיץ מאד; נאמן, אצילי וחבר שאין כמותו. 

זהו כנראה הטרייר היחיד שהשתתף בשתי מלחמות העולם. במלחמת העולם הראשונה זכה הגזע בציון לשבח, לאחר שסייע בהעברת ידיעות בין יחידות הצבא, באומץ רב והתעלמות מוחלטת מאימת המלחמה שסביבו יריות והפגזות.

 

טרייר אירי

 

טרייר אירי – מראה כללי

בשל הזקן והשפם אשר מעטרים את פניהם, כלבים המשתייכים לגזע טרייר אירי, מזכירים מאוד בני אנוש. גופם בינוני, ראשם גדול וזנבם זקוף. פרוותו ארוכה ורכה. 

 

צבעים: כתום- ורוד, אדום זהבהב.

משקל: 11-12 ק"ג; גובה: 46 ס"מ; תוחלת חיים: 13-15 שנים. 

 

טרייר אירי - מאפיינים

 

טרייר אירי – אופי והתנהגות

האייריש מצוין ככלב משפחה, שכן הוא מזהה את עצמו כשייך למשפחה שלמה, לא רק לאיש אחד. הוא אוהב מאד לשחק עם ילדים, מסור למשפחתו, אמין ונאמן. הוא יעשה כל שביכולתו להגן על בני המשפחה מפני תוקפים ופורצים. גזע זה יכול לגור בכל מקום, בעיר, דירה או בכפר. מדובר בכלב נבון ואנרגטי.

 

טרייר אירי – גידול וטיפול 

פרוותו של הגזע טרייר אירי זקוקה לטיפוח ולתספורת מקצועית מספר פעמים בשנה. בנוסף כדי לשמור על המראה הייחודי של פרוותו יש לסרק אותו באופן יומי. 

 

טרייר אירי - מראה

 

טרייר אירי – אילוף וחינוך 

עקב אופיו העקשן מעט, כדאי לאלף אותו. מדובר בכלב אינטליגנטי שקולט פקודות מהר ובקלות. בנוסף כלב זה שרירי מאד ואקטיבי ועל כן מומלץ לקחת אותו לריצות והליכות יומיות, לתת לו לטייל ולשחק עם כלבים או אנשים אחרים. 

טרייר אירי – בריאות 

ככלל, מדובר בגזע בריא יחסית שאינו סובל ממחלות גנטיות.

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף

מחלות בבלוטת ערמונית פוגעת לרוב גזעים מסוימים הנמצאים בחצי השני לחייהם וכלבים שאינם מסורסים.