גרייהאונד

 

ההיסטוריה של הגרייהאונד

מוצאו הרשמי של הגזע גרייהאונד הינו באנגליה של המאה ה-16 אך מנגד ישנן עדויות לכלבים מהגזע הנ"ל עוד משנת 3,500 לפני הספירה במצרים העתיקה – דבר שלמעשה הפך אותו לאחד הגזעים העתיקים ביותר שקיימים בעולם. בנוסף, בהסתמך על אותם ממצאים קדמוניים שנמצאו במצרים העתיקה, עושה רושם שהגזע תפס מקום של כבוד בחיי היום יום כשניתן לראות זאת בעדויות מהתקופה בדמות ציורי קיר, פסלים ותחריטים.

בעוד כלבים מגזע גרייהאונד שימשו לציד ארנבות וצבאים באותם ימים, בימי הביניים השימוש בו לציד פחת והוא הפך לסמל מעמד תרבותי של אנשי אצולה וכמורה. בשנת 1,016 חוקי הציד באירופה הוחמרו ועל פשוטי העם נאסר להחזיק בכלבים אלו. חוק זה בוטל רק לאחר 400 שנים, ובינתיים כלבי הגרייהאונד הפכו לכלבי מירוצים.

 

מזגו ומאפייניו של הגרייהאונד

הגזע גרייהאונד ידוע כאינטליגנטי, עדין, בעל יכולת התמדה וסיבולת מרשימים. כמו כן מדובר בכלב אשר לעיתים יכול להיות סגור ופחדן – דבר שלמעשה מוציא אותו לצמיתות הרשימה המפוארת של 'כלבי השמירה'.

גרייהאונד

 

גובה: 68-76 ס"מ.

משקל: 27-40 ק"ג.

צבעים: לבן, שחור, אדום, כחול, חום או מנומר. ישנה אפשרות גם לכל אחד מהצבעים בשילוב של לבן.

 

טיפול: כלבים מגזע גרייהאונד ידועים כבעלי פרווה קצרה שנושרת בקצב איטי למדיי (לא מצריכה טיפול וטיפוח יתר על המידה). מקורו של הגזע גרייהאונד הוא במשפחת כלבי הרוח, ולכן צריך לדאוג שיוציא מרץ על בסיס קבוע. בשל הפרווה הקצרה יש צורך לדאוג לסביבת מחייה נוחה, בעיקר בימים חמים או קרים במיוחד.

 

תוחלת חיים: 10-12 שנים.

 

בריאות: כלבי גרייהאונד נוטים לסבול מתסביך קיבה ולכן חשוב להאכיל אותם בזמן מנוחה ולא לשחק איתם לאחר האוכל. גזע זה דורש טיפול וטרינרי פרטני והרדמות מיוחדות ולכן יש ללכת לווטרינר שבקיא בכך. בנוסף, לכלבי הגרייהאונד ישנה רגישות לאוכל וצ'ופרים, ולכן צריך להקפיד שלא תחל אלרגיה.

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף