דוג דה בורדו

היסטוריה: ישנן תיאוריות שונות לגבי מוצא כלבי דוג דה בורדו: יש מי שטוענים שמקורו ביוון הרומאית, אחרים גורסים כי מוצא הגזע הינו בצרפת ויש מי שאומרים כי המקור הוא בכלל בכלבים עתיקים בשם מולוסרים. כלבי דוג דה בורדו אומנו למספר מטרות שונות: כשומרי ראש, לשמור על רכוש, לסחוב עגלות קצבים, לצוד עדרי בקר וחזירי בר, לעייף שוורים וגם ככלבי קרבות. בעבר כלבי דוג דה בורדו, השייכים לקטגוריית הכלבים דמויי דוגה וידועים גם כמסטיף בורדו או מסטיף צרפתי, היו שכיחים בקרב בני אצולה. כיום כלבי דוג דה בורדו הינם כלבי מחמד.

מאפיינים: למרות המראה המאיים, הדוג דה בורדו הם כלבים רגועים ונוחים המאופיינים באינטליגנציה גבוהה ובשמחה. כלבי דוג דה בורדו הינם כלבים נאמנים מאוד. כדאי להתחיל לעבוד עימם כבר מגיל צעיר. כלבים מגזע זה מתאימים לחיות עם משפחה וילדים, אבל כדאי לעשות להם חשיפה ולהרגיל אותם אליהם כבר מגיל צעיר. כלבי דוג דה בורדו הינם כלבים דומיננטיים ולכן מומלץ להשקיע באילוף שלהם.

גובה: זכרים – 60-75 ס"מ, נקבות – 55-65 ס"מ.

משקל: זכרים – 55-70 ק"ג, נקבות – 45-70 ק"ג.

צבעים: חום-אדמדם.

טיפול: כלבי דוג דה בורדו מאופיינים בפרווה קצרה וחשוב לטפל בה ברחיצה והברשה במידת הצורך. צריך להקפיד על הוצאת אנרגיה על מנת שלא יווצרו בעיות התנהגות.

תוחלת חיים: 8-12 שנים.

בריאות: הגזע בריא באופן כללי, אף שיש רגישות למחלת ירכיים (היפ-דיספלסיה). היו גם מקרים של אפילפסיה, בעיות עור (בשל הקפלים) ובעיות לב.

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף