דוגו ארגנטינו – Dogo argentino

דוגו ארגנטינו – Dogo argentino

 

ההיסטוריה של הדוגו ארגנטינו

הגזע דוגו ארגנטינו, במשך לא מעט שנים, מוכתר ככלבה הלאומי של ארגנטינה; שכן שם מקורו ומכאן נובע שמו כשנכון להיום הוא אף משמש בה ככלב משטרה. הדוגו נוצר בשנת 1920 על ידי שני אחים רופאים, מתוך ערבוב של כ- 10 גזעים במטרה ליצור את כלב הציד חסר הפחד, המהיר והמושלם. עם השנים, הגזע צבר מוניטין שלילי של כלב אלים ומוסכן מאוד ונאסר לגידול במדינות רבות, ביניהן ישראל, שכן הגזע מוגדר כמסוכן. 

 

דוגו ארגנטינו

מראהו של הדוגו ארגנטינו

כלב גדול בעל גוף שרירי, ראשו מרובע ושרירי הלעיסה בולטים, עיניו חומות ורחוקות זו מזו. בעל מראה ערני ונבון ועם זאת נוקשה. אפו שחור בעל נחיריים רחבים, אוזניו זקופות ומשולשות, קצוצות על פי תקן הגזע. על גרונו עור עבה וגמיש היוצר כפלים ומאפשר לדוגו לנוע בזריזות ולתפוס את הטרף ואם זה יתנגד – רק עורו של הדוגו יפצע. על גבו שרירים בולטים וחזהו מרווח ועמוק, ירכיו שריריות מאוד. 

גובה: 60-70 ס"מ; משקל: 30-50 ק"ג; תוחלת החיים: 12-10 שנים

 

דוגו ארגנטינו - מאפיינים

אופיו והתנהגותו של הדוגו ארגנטינו

מדובר בכלב שמירה חזק, אמיץ וסקרן, תוקפני ואף עשוי להיות אגרסיבי, אך גם בכלב משפחה אמין וסבלני שאוהב לשחק. בעל מזג נוח, יש להעניק לו חום ואהבה אך עם זאת – לקבוע לו חוקים ברורים. מסתדר עם בעלי חיים אחרים איתם גדל מגיל צעיר. לא מתגרה בכלבים אחרים אבל לא יוותר בעת תחושת איום מצדם. 

גידול הדוגו ארגנטינו

זקוק לפעילות גופנית קבועה ולא יסתפק בטיול של חצי שעה. יש להבריש אותו פעם בשבוע ובכך לשמור על עורו בריא.

 

 דוגו ארגנטינו - מראה
 

אילוף הדוגו ארגנטינו וחינוכו

חשוב מאוד לאלפו ועל מנת לעשות זאת בקלות יש צורך בהתמדה, סמכותיות ואסרטיביות מול הכלב. חשוב לחשוף אותו לגירויים בצעירותו בכדי להשחיז את סבלנותו השוטפת. 

בריאותו של הדוגו ארגנטינו

בעל סיבולת גבוהה, ריאותיו גדולות מאוד ומסוגל לרוץ למרחקים. עם זאת, עשוי לסבול מליקויי שמיעה, ראייה, מחלות עור וכן רגישות בקיבה. פרוותו הלבנה מגדילה את רגישותו לשמש. 

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך גם

מותג מזון סופר איכותי מבית Petcuren הקנדית now שדוגל במזון מרכיבים איכותיים וטריים
בבחינה מעמיקה מבינים למה מותג האוכל גו זוכה בשבחים בכל הביקורות למזון לכלבים וחתולים.

גם אתם אוהבים בעלי חיים? כנסו לעולם התוכן של תזונה, בריאות, אימוץ, צרכנות, אילוף, ייעוץ מומחים ועוד!