דקל (תחש) – Dachshund

דקל (תחש) – Dachshund

 

ההיסטוריה של התחש

התחש הינו כלב קטן שמוצאו בגרמניה, המכונה גם "נקניקייה" בשל מבנה גופו הארוך, בעל שלושה תת גזעים המתבדלים זה מזה בצבע הפרווה, סוגה וגודלו של הכלב. כמו כן, כלבי תחש ידועים כבעלי אופי נעים ואוהב במיוחד ולכן הם יעילים עד מאוד בעזרה בשיקום; אולם במקור הם נועדו לגרש גיריות מגינות ומשטחים פרטיים.

 

תחש

מראהו הכללי של התחש

כלב קטן, גופו ארוך ורגליו קצרות שכן הוא אוהב לחפור. אוזניו גדולות והוא בעל מראה אינטליגנטי. 

צבעים: כאמור, ישנם שלושה תת סוגים המתבדלים בסוג הפרווה: פרווה חלקה, מקורזלת וארוכה. הצבעים והגוונים משתנים על סקאלה של צבע קרם, חום אדמדם, חום ושחור. 

גובה: 40-35 ס"מ; משקל: 5-4 ק"ג;   תוחלת חיים:  12-15 שנים

 

תחש - מאפיינים

 

אופיו והתנהגותו של התחש 

ערני מאוד, מסתייג מזרים אך מודיע על התקרבותם. אינו היסטרי ולא נושך, ואוהב מאוד את בני המשפחה ונאמן להם. מתאים הן למשפחות בהן הילדים פרחו מהבית והן למשפחות עם ילדים האוהבים להחזיק את הכלב בידיהם. 

תחש - מראה

 

אילוף התחש וחינוכו

כלבים מגזע תחש ידועים כבעלי אופי טוב ויציב, בעלי יכולת למידה מהירה אך מנגד הם קשים לאילוף בשל משחקי הכוחות והאגו שמאפיינים את אופיים. במידה ולא יושקע בו זמן אילוף מוגדר ואיכותי, הוא עשוי לפגוע ברהיטים, לנשוך ואף להיות בלתי צפוי בחברת בני אדם. יש להגדיר לו גבולות ברורים, אחרת הוא עשוי לנבוח ולחפור הרבה. 

 

גידול התחש וטיפולו 

מתאים לחיים בדירה, מאוד ספורטיבי ומלא אנרגיה, מומלץ לשחק איתו ולתת לו לרוץ. קפיצה ממקומות גבוהים איננה מומלצת עבורו שכן היא עשויה לפגוע בעמוד השדרה. 
טיפוח הפרווה נעשה בהתאם לסוגה, ובעוד שפרווה ארוכה ומקורזלת דורשת טיפוח והברשה יום יומיים עם ביקור אצל ספר כלבים, פרווה קצרה קלה יותר לתחזוק.

 
בריאותו של התחש
עמוד השדרה רגיש, אין להאכילו יתר על מידה שכן הוא נוטה להשמנה, העשויה להקשות על עליו. כמו כן, נוטה לבעיות לב, שתן וסוכרת.  

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך גם

אימון נכון ויום-יומי לכלבך היא הדרך הנכונה והבטוחה לשמירה על מצבו הגופני והנפשי, ואף להביאו לשיפור ניכר לאורך זמן.

גם אתם אוהבים בעלי חיים? כנסו לעולם התוכן של תזונה, בריאות, אימוץ, צרכנות, אילוף, ייעוץ מומחים ועוד!