קוטון דה טולייר – Coton de Tulear

קוטון דה טולייר – Coton de Tulear

 

מקורו של הגזע קוטון דה טולייר הינו באי הטרופי מדגסקר ועד לפני כחמישה עשורים היה נדיר למצוא אותו מחוץ לגבולות האי. גזע זה הגיע לראשונה לצרפת עם סוחרים שונים שפקדו את האזור ובשנת 1970 הוכר רשמית במדינה. מאז נפוץ הוא במקומות שונים ברחבי העולם. כלבי קוטון דה טולייר מתאפיינים במזג עליז יציב וחברותי אשר מסתגל באופן מושלם לכל דרכי החיים. כלב זה נחשב כגזע האידאלי לתחרויות כלבים שונות.

 

קוטון דה טולייר

 

קוטון דה טולייר – מראה כללי

כאמור כלב זה קיבל את שמו בשל מראהו ופרוותו הארוכה והרכה. גופו וראשו קטנים, עיניו חזיתיות ומעוגלות, זנבו קצר ופלומתי ואוזניו שמוטות ורכות. למעשה, כלב זה עשוי להופיע במגוון צבעים אך תקן הגזע הרשמי מורה על פרווה צחורה כשלג.

צבעים: לבן, לבן עם כתמים שחורים.

משקל: 4-6 ק"ג; גובה: 25-30 ס"מ; תוחלת חיים: כ- 18 שנים.

 

קוטון דה טולייר - מאפיינים

קוטון דה טולייר – אופי והתנהגות

הגזע קוטון דה טולייר הינו גזע של כלב ידידותי מאוד אשר מסתדר היטב עם שאר הבריות. גזע זה קשור מאוד לכל בני הבית ורואה עצמו כחלק בלתי נפרד מהמשפחה. משכך אוהב הוא מאוד לשמח ולרצות את בעליו. מאידך, קוטון דה טולייר ידוע כגזע אשר יכול לתפקד היטב גם ככלב שמירה, לגלות ערנות לכל התרחשות חשודה, ולהתריע על כל זר המנסה להיכנס אל משכן הבית בנביחות רמות.

 

קוטון דה טולייר – גידול וטיפול

בשל היותם כלבי תחרויות, כלבים אשר משתיכיים למשפחת קוטון דה טולייר, דורשים טיפוח רב ויומיומי, הכולל הברשה במספר סוגי מברשות. בנוסף, כלבים אלו זקוקים להברשה ולמקלחת חודשית אצל ספר כלבים מקצועי.

 

קוטון דה טולייר – אילוף וחינוך

כלב זה הינו כלב שעשועים ומשכך לא יצליח לעקוב אחר פקודות מורכבות. מאידך, לכלבים מסוג קוטון דה טולייר חשוב לרצות את בעליהם ובעזרת הוראות פשוטות למדיי, הם ילמדו להכיר גבולות ומשמעת. 

 

קוטון דה טולייר – בריאות

גזע זה סובל ממחלות גנטיות רבות, כמו מחלות לב, דלקות עיניים, בעיות עור ואלרגיות שונות.

 

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף