פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

שר-פיי סיני - chinese shar pei

תכונותיו הבולטות של הגזע שר-פיי: נאמנים, עדינים וידידותים

 

היסטוריה וקצת על הגזע 

הגזע שר-פיי הסיני הופיע לראשונה בשנות ה-60 בארצות הברית. מדובר בגזע נדיר ולא מוכר אשר הגיע במהרה גם לאירופה ולאחר מכן הפך פופולארי בשאר העולם. למרות שלא היה מוכר כלל בקרב המדינות המערביות, הגזע היה קיים בסין במשך מאות שנים ושימש בעיקר לקרבות כלבים, שום דבר לא ידוע בוודאות על מוצאו ואין גם שום עדות כתובה, אך אין כמעט ספק שמקורו זהה לזה של הצ'או- צ'או. פירוש שמו בסינית הוא "עור- חול", זה ניתן לו בשל צבעו ומרקם פרוותו. 
 

שר-פיי


שר-פיי - מראה כללי

הגזע שר-פיי מתאפיין במראה ייחודי. הוא מלא קפלים וקמטים, כשנדמה כאילו גדל הוא לתוכם. גודלו בינוני, פרוותו קצרה, עיניו כהות וקטנות וזנבו גבוה מאוד כשהוא מתעגל מעל הגב או לצדו. אזניו קטנות, עבות יחסית ובעלות צורה משולשת. אפו ייחודי לגזע זה, הוא רחב ומלא, כהה יותר מהגוף. 

צבעים: קרם, חום בהיר עד כהה, אדמדם, שחור 

משקל: נקבה: 18–25 ק"ג, זכר: 25–30 ק"ג; גובה:  נקבה: 46–51 ס"מ, זכר: 46–51 ס"מ; תוחלת חיים: 9-11 שנים.


שר-פיי - מאפיינים

 

שר-פיי - אופי והתנהגות

הגזע שר-פיי ידוע בשל היות עצמאי, חכם, בעל אופי מאוזן וידידותי מאוד. הוא בולט בהישמעו לבעליו ומהווה כלב משפחה נהדר שמנצל כל ההזדמנות כדי לזכות בעידוד ובאהבה של החברים בה. בנוסף הוא עשוי להיות כלב שמירה מצוין, למרות שמטבעו הוא אינו ניחן באגרסיביות יתרה. מראהו וקולו עשויים להפחיד כל אדם זר המנסה לחדור לשטח ללא אישור הבעלים - דבר אשר מחזק את העובדה שמדובר בזן אמיץ וחזק, ערני, אינטליגנטי וגאוותן, אשר אינו ידידותי עם זרים אך מסור מאוד למשפחתו.

 

שר-פיי - גידול וטיפול

הטיפול בכלב זה הינו קריטי לא רק לצרכים אסתטיים אלא גם לשם שמירה על בריאותו. יש לנקות את הכפלים של על גופו, במיוחד את אלה אשר מצויים על הפנים באופן יומי. גידולו פשוט יחסית, מדובר בגזע עדין אשר יכול לחיות בדירה וכמו כן הוא מודע וסבלן מאוד כלפי ילדים. 

 

שר-פיי - מראה

 

שר-פיי - אילוף וחינוך

כלבים מגזע שר-פיי הם כלבי שמירה מטבעם אשר רואים לנגדותיהם את טובת בעליהם ובכלל, את טובת סביבתם; ועל כן אין צורך לאלפו לשם הגנה על הבית. מאידך, חשוב שלא לתת לו להראות סימני שליטה מינקותו - עקב נטייתו לתוקפנות.

 

שר-פיי - בריאות

כאמור, גזע זה רגיש מאוד למחלות עור, ומשכך יש להקפיד לנקותו באופן יומיומי. בנוסף, הגזע שר-פיי עשוי לפתח בעיות עיכול שונות וכדאי להתייעץ עם הווטרינר בנוגע לבחירת המזון עבורו. 
 

אולי יעניין אותך:
גזעי גזעי כלבים
אמסטף אקיטה אינו - Akita Inu באסט האונד בוביה דה פלאנדר | Bouvier des Flandres בול טרייר בולדוג צרפתי | פטנט מגזין לחיות מחמד בוסטון טרייר - Boston Terrier בוסרון רועה צרפתי (קצוץ שיער) בוקסר בורדר טרייר - Border Terrier ביגל - Beagle בירדד קולי גולדן רטריבר - Golden Retriever ג'ק ראסל טרייר גרייהאונד גריפון - Griffon דוברמן פינצ'ר דוג דה בורדו דוגו ארגנטינו - Dogo argentino דוגו קנריו - Dogo Canario דלמטי - Dalmatian דקל (תחש) - Dachshund האסקי סיבירי - Siberian Husky ויימרנר - Weimaraner ויסלה - Vizsla ויפט - Whippet ולש קורגי טרייר אירי - Irish Terrier טרייר טיבטי - Tibetan Terrier טרייר רוסי שחור יורקשייר טרייר כלב אפגני - Afghan Hound כלב הרים פירנאי - Great Pyrenees כלב כנעני כלב מקסיקני קרח - Mexican Hairless dog כלב רועים שלטי - Shetland Sheepdog לברדור רטריבר להאסה אפסו - Lhasa Apso לנדסיר - Landseer מלטז - Maltese מסטיף ספרדי - Spanish Mastiff מרמנו סטר אירי - Irish Setter סיליהם טרייר - Sealyham Terrier סיני מצויץ - Chinese Crested Dog סמויד - Samoyed סן ברנרד ספניאל טיבטי - Tibetan Spaniel פודל - Poodle פוינטר פוינטר גרמני - Pointer German פומרניין / פומרניאן - Pomeranian פוקס טרייר - Fox Terrier פיטבול פינצ'ר ננסי פקינז צ'או צ'או - Chow Chow צ'יוואווה - Chihuahua צ'ין יפני - Japanese Chin קאנה קורסו - Cane Corso קבליר קינג צ'רלס ספנייל - Cavalier King Charles Spaniel קוטון דה טולייר - Coton de Tulear קוקר ספניאל קייסהאונד - Keeshond רוטוויילר - Rottweiler רועה אוסטרלי - Australian Shepherd רועה בלגי (מלנואה) - Belgian Shepherd רועה גרמני רועה קווקזי - Caucasian Shepherd רטריבר חלק שיער - Flat Coated Retriever שיצו – Shih Tzu שיקוקו | Shikoku שנאוצר | Schnauzer שפיץ יפני שר-פיי סיני - chinese shar pei פאג - Pug בורדר קולי - Border Collie

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »