בורדר טרייר – Border Terrier

בורדר טרייר – Border Terrier

 

שמו של הגזע בורדר טרייר נובע ממקום מוצאו, בגבול שבין אנגליה לסקוטלנד. הוא זוהה לראשונה כגזע חדש בבריטניה ב-1920. בתחילה פותח כדיי לעזור לחוואים ורועים להשתלט על אוכלוסיית השועלים. 

זהו כלב חזק , ערני מאד, מלא מרץ וגדול מספיק כדי לעקוב אחרי ציידים הרוכבים על סוסים ויחד עם זאת גם קטן מספיק כדי לרדוף את השועל לתוך מחבואו. ייעוד ראשוני זה ממצב את הגזע בורדר טרייר כצייד, אך עם הליך הביות הפך הוא לכלב נוח מלא אנרגיה ושמחת חיים אשר יכול להשתלב בכל משפחה. 

 

 

בורדר טרייר

 

 

בורדר טרייר – מראה כללי

מדובר בכל בינוני בעל מבנה פעיל אשר משדר אקטיביות. כתפיו צרות, גופו מכוסה בפרווה צמרירית גסה וסמיכה, עיניו כהות וערניות וגופו שרירי. ראשו מדמה מעט את ראש הלוטרה.
צבעים: חיטה, אפרפר, חום אדמוני

משקל: זכר: 5.9–7.1 ק"ג, נקבה: 5.1–6.4 ק"ג ; גובה: זכר: 33–40 ס"מ, נקבה: 28–36 ס"מ ; תוחלת חיים: 12-15 שנים. 

 

בורדר טרייר - מאפיינים

בורדר טרייר – אופי והתנהגות

הגזע בורדר טרייר הינו כלב חיובי ומנומס, שתמיד שמח להשתולל ולשחק. הוא מסתדר מצוין עם בני המשפחה השונים ובעיקר עם ילדים. הוא ידידותי מאוד לכלבים אחרים אך עשוי שלא להסתדר עם חיות אחרות. כמו כן, כלבים מסוג בורדר טרייר אינם ידועים ככלבי שמירה אידאלים; הם אמנם ינבחו כאשר יופיע אורח לא רצוי בפתח הבית אך קרוב לוודאי שלא יתקוף.

בורדר טרייר – גידול וטיפול

הגזע בורדר טרייר הוא גזע שמאוד קל לטפח. פרוותו דורשת סירוק במקרים נדירים וזאת רק לצורך המראה החיצוני. יש להימנע ממקלחות מרובות ולהכניס את הכלב הקטן תחת זרם המים לעיתים רחוקות. בשל האנרגיות הרבות הקיימות בו, הטרייר זקוק לטיולים ארוכים ומלאי פעילות. 

בורדר טרייר – אילוף וחינוך

בשל העובדה שמדובר בכלב שובב ושמח קל מאוד לאתגר אותו ולאלפו. מאידך, הוא רואה בבעליו כמנהיג ועל כן האחרון צריך להיות סמכותי ועקבי מולו. 

 

בורדר טרייר - מראה

 

בורדר טרייר – בריאות

מדובר בגזע חסין יחסית למחלות מאידך ישנן מספר בעיות בריאותיות אשר מאפיינות גזע זה, כמו מומי לב, התקפים אפילפטיים ובעיות אגן. 

 

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף

גם אתם אוהבים בעלי חיים? כנסו לעולם התוכן של תזונה, בריאות, אימוץ, צרכנות, אילוף, ייעוץ מומחים ועוד!