טרייר רוסי שחור

טרייר רוסי שחור

 

ההיסטוריה של הטרייר רוסי שחור

הגזע טרייר רוסי שחור מגיע מברית המועצות לשעבר (רוסיה). הוא נוצר במטרה להיות כלב שמירה כשהגן שלו מכיל לא פחות מ-20 גזעי כלבים שונים(!!), ביניהם רוטווילר, שנאוצר ענק, איירדיל ועוד.

הגזע טרייר רוסי שחור החל את דרכו ככלב שמירה על בסיסי ענק בברית המועצות ועד מהרה הפך לכלב משטרה אידיאלי. הכלבים היו בהתחלה רכוש של הממשלה, אלא שעם השנים החלה הממשלה להעניק את הגורים הצעירים לאזרחיה – דבר שלמעשה שם את הגזע הנ"ל על מפת הגזעים.

טרייר רוסי שחור הוכר כגזע באופן לגיטימי בשנת 1957, כשבמקביל החלו למכור את גורי הגזע ברחבי העולם. ב-FCI הגזע הוכר בשנת 1984 ובשנת 2004 איגוד הכלבנים האמריקאי הכיר בו באופן רשמי.

 

מזגו ומאפייניו של הטרייר רוסי שחור

כלבי טרייר רוסי שחור הם חכמים, אמיצים ונאמנים. בנוסף הם בעלי בטחון עצמי ורגועים. בשל מקור תפקידו ככלב עבודה, כלבים מגזע טרייר רוסי שחור צריכים לבצע עבודה על מנת להרגיש סיפוק אישי ואמיתי. כמו כן, יש צורך להתחיל לאלף כלבים מגזע זה בגיל מאוד מוקדם. בנוסף, כלבי טרייר רוסי שחור צריכים להוציא אנרגיה רבה על מנת שלא להפוך לכלבים "היפרים".

הגזע טרייר רוסי שחור ידוע כחשדן, במיוחד בהשוואה לכלבים מגזעים אחרים, כשיצר השמירה והחשדנות פורצים בגילאי 2-2.5 שנים; ולכן מומלץ להרגיל אותם לזרים כבר מגיל קטן. כלבי הטרייר הרוסי זקוקים מאוד ליחס חם מהבעלים שלהם ולתשומת לב אמיתית ללא תנאים.

 

טרייר רוסי שחור

 

גובה: זכרים – 70-75 ס"מ, נקבות – 65-71 ס"מ.

משקל: זכרים 48-57 ק"ג, נקבות 43-48 ק"ג.

צבעים: שחור לעיתים עם נטייה לאפרפר.

טיפול: לכלבים מגזע טרייר רוסי שחור יש פרווה ארוכה וכפולה, מה שלמעשה מצריך סירוק שלה לפחות פעמיים בשבוע. הפרווה יכולה להפריע בחודשי הקיץ ולכן יש צורך ללכת לספר שמומחה בגזעים פרוותיים שכאלה כדי לבצע תספורת גזע מותאמת. כמו כן, חשוב להקפיד על הוצאת אנרגיה על בסיס קבוע, אילוף מגיל צעיר והרבה תשומת לב בעיקר.

תוחלת חיים: 12-15 שנים.

בריאות: הגזע נחשב יחסית לבריא אך בשל גודלו יכול לפתח בעיות אגן ומחלות סרטניות.

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף

גם אתם אוהבים בעלי חיים? כנסו לעולם התוכן של תזונה, בריאות, אימוץ, צרכנות, אילוף, ייעוץ מומחים ועוד!