אמסטף

 

אמסטף – היסטוריה:

הגזע אמסטף שייך לקטגוריית כלבי הטרייר. מקור כלבי אמסטף הינו בארצות הברית והוא פותח על מנת להיות חלק במלחמות כלבים. אמסטף הוא הכלאה בין בולדוג וטרייר אשר שימשו בתחילת דרכם ככלבים במלחמות כלבים ולאחר תקופה ארוכה החלו לשמש ככלבי חווה, שעבדו הן בשמירה והן בצייד.

בשנות ה-30 של המאה ה-20 החלו לטפח כלבי אמסטף באמצעות רבייה סלקטיבית והם החלו לשמש ככלבי לוויה וכלבי תצוגה. הגזע אמסטף הוכר רשמית בשנת 1936. הוא נחשב לגזע מסוכן בהרבה מדינות בעולם, כולל בישראל (אחד משבעה גזעים מסוכנים), וקיימים חוקים לגידולו. בארץ, למשל, מחייבים מגדלים לעקר או לסרס כלבי אמסטף על מנת למנוע התרבות.

אמסטף – מאפיינים:

כלבי אמסטף הם כלבים עם חזות מאוד מרשימה: הם שריריים, בעלי ראש רחב, פה גדול, אף פחוס ואוזניים קטנות. כלבים מגזע אמסטף נחשבים לכלבים עקשניים במיוחד שמומלץ להתחיל איתם אילוף וסוציאליזציה כבר בגיל מוקדם.

כלבי אמסטף הם מלאי סקרנות, אמיצים ועלולים לעתים לתקוף, בעיקר כשלא מחנכים אותם כראוי. אמסטף מתאים לבעלים שמכירים כלבים, יודעים לאלף ולהתמיד באילוף לאורך זמן. במקרה כזה אמסטף יכול להיות מאוד אוהב וידידותי לאנשים וילדים, ולעתים אפילו לכלבים אחרים.

אמסטף

גובה: זכרים – 45-48 ס"מ, נקבות – 43-46 ס"מ.

משקל: 28-40 ק"ג.

צבעים: לרוב לכלבי אמסטף פרווה לבנה עם כתמים חומים/שחורים, אבל ישנם גם כלבים עם צבעים מלאים נוספים או בעלי פרווה משולבת (מנומרת) של שניים-שלושה צבעים.

טיפול: פרוות אמסטף היא פרווה קצרה, אבל צריך להברישה לפי הצורך. אמסטף הוא כלב עם הרבה אנרגיות ועל מנת שיהיה מאושר וכדי לשמור על מבנה גוף שרירי ובריא כדאי לדאוג לו להוצאת אנרגיות מספר פעמים בשבוע, על מנת שלא ישמין ושלא יאבד משמחת החיים, דבר העלול לגרום למחלות. בעת משחק עם אמסטף צריך להקפיד ללמד אותו ולהדגיש שאסור לנשוך אנשים.

תוחלת חיים: 10-12 שנים.

בריאות: אמסטף הם לרוב כלבים בריאים. יש צורך להקפיד על תחזוקת השיניים שלהם ולערוך ביקורות שגרתיות אצל הווטרינר.

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף