פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

שיקוקו | Shikoku

תכונותיו הבולטות של הגזע שיקוקו: אינטליגנטי, אנרגטי ואמיץ

 

ההיסטוריה של השיקוקו

הגזע שיקוקו הוא זן נדיר של כלבי ציד שפותח ביפן העתיקה. זן זה מקבל את שמו מהאי שיקוקו שבמחוז קוצ'י ממנו מקורו. חזק, מאוזן היטב וקומפקטי. כלבים אלה ידועים כאלגנטיים וזריזים במיוחד. יש להם אוזניים זקופות, עיניים שקדיות בצבע חום כהה. ראש בצורת ראש חץ עם חוטם ארוך ומתחדד - כל אלה מגדירים באופן נהדר את תכונותיו של הגזע.

שיקוקו קאן

 

מעלותיו של השיקוקו

השיקוקו ידוע גם בשם "קן" או "inu", שמשמעותו כלב ביפנית. השיקוקו-קן הוא זן כלב נדיר, אפילו ביפן מולדתו כשבשנת 1937 הא גם הוכרז כאחד האוצרות הלאומיים של יפן. היפנים בעיקר גידלו את השיקוקו כדי לצוד צבאים וחזירי בר באזור מחוז קוצ'י ההררי והמבודד למדי שנמצא באי שיקוקו. כלבי שיקוקו נחשבים אולי לגזע ה'טהור' ביותר מגזעי הכלבים בשל הטבע המרוחק של האזור, שהגביל מאוד את גידול הכלבים והתערבותם בגזע אחר.

הוא אחד מהכלבים האלה שאתה מכיר רק פעם בחיים שלך - אמיץ ומלא אישיות. יש בו את כל המאפיינים שהיית מצפה מגזע פרימיטיבי כמו השיקוקו קאן. הוא יכול לחשוף בפניך את היחס העקשני ולעיתים אף המתסכל שלו וברגע אחד, להפוך את עורו ולהיות הכלב המתוק ביותר שפגשת אי פעם. נאמן וכנוע מאד לבעליו, דבר ההופך אותו לבן לוויה נפלא לטיולים רגליים ומחנאות. כמו כן, יש לו חוש ריח נהדר, המשמש אותו היטב בסיורי שטח ובמעקב אחר חפציו.

 

גידול השיקוקו וטיפוחו

כלב שיקוקו קאן וילדים יכולים להסתדר יפה למדי, אך רק אם הם גדלים יחד או אם הם מקיימים קשרים חברתיים עם הכלב שלהם בגיל צעיר. השיקוקו צייתן עם תחושה חזקה של היררכיה, משמע שיש סיכוי גדול שהכלב עשוי לתפוס את הילד כחבר המדורג נמוך ממנו בסולם המעמדות ולכן לא יסבול שום סוג של הקנטה או מטרד מצד ילדים - דבר שיכול להוביל לאגרסיביות מצדו והופך אותו ללא בטוח עבור ילדים קטנים ופעוטות בפרט.

זו הסיבה שחשוב מאוד ללמד אותם כיצד לכבד ולסבול ילדים. גם מומלץ ללמדו כיצד להתנהג כראוי עם כלבים אחרים שפוגש, הוא אולי לא כלב אגרסיבי באופן קיצוני, אך האינסטינקטים הטריטוריאליים שלו ונטייתו לשלוט בסביבה שלו עשויים להיות קשים מדי לשליטה בחברת כלבים אחרים.

השיקוקו קאן אוהב להשתמש בפיו כאשר הוא מחפש תשומת לב או כאשר יתעלמו ממנו, הוא ינסה בעדינות או ימשוך ידו של מישהו בפיו. זה בהחלט יכול להפחיד ילד ולכן רצוי לתקן את ההרגל הזה שלו ברגע שתבחינו בו. 

למרות היותו חשדן הוא בדרך כלל כלב שאוהב אנשים וכמעט אף פעם לא יתקוף או ינשוך אדם, אך הוא ממש יכול להעיף מבט אל נפשו של האדם ולהכיר אם האדם מהווה איום על משפחתו. אם זה יקרה, הוא עשוי לעבור להתנהגות אגרסיבית, אך בדרך כלל לא יתעמת עם אדם זר. במקום זאת, הוא יקבל את פניו בברכה באמצעות קפיצות וליקוק.

כלבי שיקוקו קאן זקוקים למנהיגות איתנה, בטוחה ועקבית מצד בני האדם סביבם, או שהם יהפכו עקשניים למדי ביחס ובמשחק. הערנות של שיקוקו קאן הופכת אותו לכלב שמירה משפחתי טוב שיראה את שלום אהוביו תמיד לנגד עיניו.

כפי שכבר ציינו קודם לכן, כלב השיקוקו הוא אחד הטהורים מבין כלבי הילידים היפנים ולכן הוא למעשה נחשב לנדיר מאוד. ידוע כי רק מספר קטן קיים מחוץ ליפן כשנכון לעכשיו נעשים מאמצים לשמר ולקדם את הגזע בצפון אמריקה.

 

אז למי בעצם מתאים כלב שיקוקו?

כלב השיקוקו אינו מיועד לכול אחד, אופיים הפרימיטיבי וכוננות הטרף הגבוהה שלהם מעודדת אותם לרדוף ולחפש ריגושים והם עלולים לצאת להרפתקה אם רק תותיר את שער החצר פתוח. השיקוקו מתנהג היטב בבית אך הוא אתלטי למדי ודורש כמות בלתי מבוטלת של פעילות גופנית כשמומלץ להוציאם לריצה יומית או לטיול פארק אנרגטי. זהו זן אינטליגנטי ביותר, בעל כושר שיפוט חד, עירני ומראה יכולת מופלאה בכל הנוגע למשימות זריזות וצייתנות.

אולי יעניין אותך:
גזעי גזעי כלבים
אמסטף אקיטה אינו - Akita Inu באסט האונד בוביה דה פלאנדר | Bouvier des Flandres בול טרייר בולדוג צרפתי | פטנט מגזין לחיות מחמד בוסטון טרייר - Boston Terrier בוסרון רועה צרפתי (קצוץ שיער) בוקסר בורדר טרייר - Border Terrier ביגל - Beagle בירדד קולי גולדן רטריבר - Golden Retriever ג'ק ראסל טרייר גרייהאונד גריפון - Griffon דוברמן פינצ'ר דוג דה בורדו דוגו ארגנטינו - Dogo argentino דוגו קנריו - Dogo Canario דלמטי - Dalmatian דקל (תחש) - Dachshund האסקי סיבירי - Siberian Husky ויימרנר - Weimaraner ויסלה - Vizsla ויפט - Whippet ולש קורגי טרייר אירי - Irish Terrier טרייר טיבטי - Tibetan Terrier טרייר רוסי שחור יורקשייר טרייר כלב אפגני - Afghan Hound כלב הרים פירנאי - Great Pyrenees כלב כנעני כלב מקסיקני קרח - Mexican Hairless dog כלב רועים שלטי - Shetland Sheepdog לברדור רטריבר להאסה אפסו - Lhasa Apso לנדסיר - Landseer מלטז - Maltese מסטיף ספרדי - Spanish Mastiff מרמנו סטר אירי - Irish Setter סיליהם טרייר - Sealyham Terrier סיני מצויץ - Chinese Crested Dog סמויד - Samoyed סן ברנרד ספניאל טיבטי - Tibetan Spaniel פודל - Poodle פוינטר פוינטר גרמני - Pointer German פומרניין / פומרניאן - Pomeranian פוקס טרייר - Fox Terrier פיטבול פינצ'ר ננסי פקינז צ'או צ'או - Chow Chow צ'יוואווה - Chihuahua צ'ין יפני - Japanese Chin קאנה קורסו - Cane Corso קבליר קינג צ'רלס ספנייל - Cavalier King Charles Spaniel קוטון דה טולייר - Coton de Tulear קוקר ספניאל קייסהאונד - Keeshond רוטוויילר - Rottweiler רועה אוסטרלי - Australian Shepherd רועה בלגי (מלנואה) - Belgian Shepherd רועה גרמני רועה קווקזי - Caucasian Shepherd רטריבר חלק שיער - Flat Coated Retriever שיצו – Shih Tzu שיקוקו | Shikoku שנאוצר | Schnauzer שפיץ יפני שר-פיי סיני - chinese shar pei פאג - Pug בורדר קולי - Border Collie

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »