פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

רוטוויילר - Rottweiler

תכונותיו הבולטות של הגזע רוטוויילר: חזק, רגוע ובטוח בעצמו

 

ההיסטוריה של הרוטוויילר

מוצאו של הגזע רוטוויילר מהעיר הגרמנית רוטוויל ומשם גם שמו. ככל הנראה, הוא הגיע לשם עם הליגיונות (צבאות) הרומיים, אליהם התלווה ככלב ליווי ושמירה מפאת גודלו ועוצמתו. עיר זו שימשה בזמנו לבסיס סחר בבקר, דבר שעד מהרה הבליט את יתרונותיו של הרוטוויילר שנדרש לעבוד בצורה רצינית. תפקידו העיקרי היה הובלת עדרי בקר ושמירה עליהם מטורפים. כמו כן, הוא שימש לסחיבת עגלות ומרכבות של רוכלים.

הגזע רוטוויילר, אשר נחשב לכלב חזק וקשוח למדיי, נרשם במועדון הגזע הגרמני בשנת 1907. חלוצי הגזע הגיעו לארה"ב בשנת 1928 והפכו במהרה לפופולאריים מאוד. לארץ, ככל הנראה, הרוטוויילרים הראשונים הגיעו בשנת 1970, ובשנת 1976 נוצר מועדון הרוטוויילר הישראלי.

 

רוטוויילר

 

מראהו הכללי של הרוטוויילר

לכלבים מגזע רוטוויילר יש גולגולת רחבה ואף מעוגל, רגליים חזקות, בית חזה גדול ורחב, גב ישר, פרווה בינונית ואוזניים יחסית קטנות ושמוטות. הוא כלב חזק, עוצמתי ומוצק מאוד שכפי שהזכרנו קודם לכן, שימש בלא מעט פעמים ככלב עבודה עוצמתי במיוחד.

צבעים: צבעו שחור עם כתמים חומים.

משקל: 35 - 60 ק"ג; גובה: 58 - 68 ס"מ; תוחלת חיים: נעה בין 9 -11 שנה

 

רוטוויילר

 

אופיו והתנהגותו של הרוטוויילר 

קיים הבדל מהותי וגדול מאוד בין אופיו של הרוטוויילר לבין המוניטין שיצא לו בקרב בני האדם. הרוטווילר נחשב לכלב נהדר, אוהב אנשים, נאמן מאוד למשפחתו ואפילו יחסית קל לאילוף. מפאת גודלם וחזותם נפלו כלבים רבים במהלך השנים לידיים הלא נכונות שנטו להוציא מהרוטוויילרים את עוצמתם הגדולה בצורה שאינה נכונה ואגרסיבית מאוד. מסיבה זו יצא לכלב זה שם רע מאוד של כלב תוקפן והוא אפילו נכנס לרשימת הגזעים המסוכנים שאסורים בחוק. 

נכון שהרוטווילר זקוק לחינוך ומשמעת, ומומלץ בעיקר לאנשים שתהליך הגידול של הכלב מוכר להם, אך אם עובדים איתו נכון ומפעילים אותו בצורה הנכונה, הוא אחד הכלבים המדהימים שניתן למצוא בעולמנו המודרני. הרוטווילר אמנם חזק מאוד פיזית אך אפשר לערער את אופיו די בקלות.

הוא כלב שקשור לבעליו בכל נימי נפשו ולא זז בלעדיו לשום מקום. כמו כן, הרוטווילר הוא כלב להקה מובהק ולכן הוא לא מתאים להיות כלב חצר או שרשרת, במצב כזה הוא יהפוך לאומלל ואפילו לתוקפני.

 

גידול וטיפוח הרוטוויילר 

הרוטוויילר הוא בעל פרווה בינונית שלא דורשת התעסקות גדולה מידי, ולכן גידולו וטיפוחו נחשב לקל מאוד. כמו כן, הוא לא מצריך הוצאת אנרגיה מעל הרגיל ולכן יחסית קל לגידול עבור מי שמכיר את הגזע בפרט וכלבים בכלל.

 

רוטוויילר

 

אילוף הרוטוויילר וחינוכו

כפי שהזכרנו קודם לכן, כלבים מגזע רוטוויילר, נחשבים קלים לאילוף ולחינוך, בייחוד עבור אנשים שיש להם ניסיון עם כלבים. לא מומלצים לאנשים שמעולם לא גידלו כלב(!!) בשל העובדה שאין מקום לניסוי טעייה עם הרוטוויילר. הם כלבים חזקים ועוצמתיים מאוד, ובמקרים רבים גם דומיננטים כלפי סביבתם; לכן מומלץ מאוד לאנשים שיש להם זמן, סבלנות, ויכולת להתעסק עימו באופן יום-יומי. 


הרוטוויילר הוא גזע בעל אינטליגנציה גבוהה מאוד, ולכן הוא מבין מהר מאוד מה רוצים ממנו; אלא שמנגד הוא גם עלול לבדוק את הגבולות והחוקים בכל פעם מחדש. כלב שצריך גירויים ואתגרים בחיי היומיום שלו, אחרת עלול להיות הרסני. 

 

בריאותו של הרוטוויילר

הגזע נוטה לחלות בשלבים המוקדמים לחייו במחלת הפרוו (CPV – Canine parvovirus) ולכן חשוב מאוד לשמור עליו מכל משמר עד שיעבור את כל חיסוניו. בגיל בוגר הוא נוטה לסבול מהיפדיספלסיה (בעיות אגן).

 

מחבר המאמר:


יואב גורן אילוף כלבים                יואב גורן 

              יו-הב - חינוך ואילוף כלבים

                             
    שלח הודעה   Facebook  אתר אינטרנט  072-3384785                      

 

למדו עוד על רוטוויילר:

 

אולי יעניין אותך:
גזעי גזעי כלבים
אמסטף אקיטה אינו - Akita Inu באסט האונד בוביה דה פלאנדר | Bouvier des Flandres בול טרייר בולדוג צרפתי | פטנט מגזין לחיות מחמד בוסטון טרייר - Boston Terrier בוסרון רועה צרפתי (קצוץ שיער) בוקסר בורדר טרייר - Border Terrier ביגל - Beagle בירדד קולי גולדן רטריבר - Golden Retriever ג'ק ראסל טרייר גרייהאונד גריפון - Griffon דוברמן פינצ'ר דוג דה בורדו דוגו ארגנטינו - Dogo argentino דוגו קנריו - Dogo Canario דלמטי - Dalmatian דקל (תחש) - Dachshund האסקי סיבירי - Siberian Husky ויימרנר - Weimaraner ויסלה - Vizsla ויפט - Whippet ולש קורגי טרייר אירי - Irish Terrier טרייר טיבטי - Tibetan Terrier טרייר רוסי שחור יורקשייר טרייר כלב אפגני - Afghan Hound כלב הרים פירנאי - Great Pyrenees כלב כנעני כלב מקסיקני קרח - Mexican Hairless dog כלב רועים שלטי - Shetland Sheepdog לברדור רטריבר להאסה אפסו - Lhasa Apso לנדסיר - Landseer מלטז - Maltese מסטיף ספרדי - Spanish Mastiff מרמנו סטר אירי - Irish Setter סיליהם טרייר - Sealyham Terrier סיני מצויץ - Chinese Crested Dog סמויד - Samoyed סן ברנרד ספניאל טיבטי - Tibetan Spaniel פודל - Poodle פוינטר פוינטר גרמני - Pointer German פומרניין / פומרניאן - Pomeranian פוקס טרייר - Fox Terrier פיטבול פינצ'ר ננסי פקינז צ'או צ'או - Chow Chow צ'יוואווה - Chihuahua צ'ין יפני - Japanese Chin קאנה קורסו - Cane Corso קבליר קינג צ'רלס ספנייל - Cavalier King Charles Spaniel קוטון דה טולייר - Coton de Tulear קוקר ספניאל קייסהאונד - Keeshond רוטוויילר - Rottweiler רועה אוסטרלי - Australian Shepherd רועה בלגי (מלנואה) - Belgian Shepherd רועה גרמני רועה קווקזי - Caucasian Shepherd רטריבר חלק שיער - Flat Coated Retriever שיצו – Shih Tzu שיקוקו | Shikoku שנאוצר | Schnauzer שפיץ יפני שר-פיי סיני - chinese shar pei פאג - Pug בורדר קולי - Border Collie

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »