פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

בול טרייר

תכונותיו הבולטות של הגזע בול טרייר: חזק, אמיץ ונאמן. כמו כן, מדובר בגזע אנרגטי ופעיל למדיי שמסוגל לתפקד תחת ריבוי מאסיבי של משימות ללא בעיות.

ההיסטוריה של הבול טרייר

גזע בול טרייר, השייך לקטגוריית הטריירים, נוצר על מנת לשמש בקרבות כלבים בשוורים ובכלבים אחרים. בנוסף הוא שימש גם כצייד חולדות, כלב שמירה ורועה. הגזע בול טרייר פותח באמצעות הכלאה בין מנצ'סטר טרייר, זן קדום של בולדוג אנגלי, וזן קדום של הטרייר הקדום.

גזע בול טרייר שילב מספר תכונות של הכלבים הללו: עקשנות, מהירות וזריזות. בהמשך, הגזע בול טרייר הוכלא ביחד עם גזעים נוספים כמו: טרייר לבד אנגלי, דלמטי, בורזוי פיטבול, דוג דה בורדו, אמסטף, גרייהאונד, סטפורשדייר, בול טרייר ועוד. שילובים נוספים אלו השפיעו גם על המראה של גזע בול טרייר אך בעיקר גם על תכונותיו.

המאפיינים של הגזע בול טרייר 

בול טרייר מוכר בשל הראש המיוחד שלו, שנראה דמוי ביצה, ועיניו הקטנות. כלבי בול טרייר מאוד אוהבים אנשים וילדים, אבל צריך ללמד ולאלף אותם מגיל צעיר כיוון שהם גזע רכושני וקנאי. למרות האילוף, מומלץ לא להציק לכלבים אלו, גם לא בשעת משחק.

מומלץ לגדל כלבי בול טרייר בבית שבו לא ישהה לבד זמן רב מהסיבה הפשוטה שחוסר מעש שכזה עלול להוביל לשיעמום מוצהר שיבוא לידי ביטוי בסביבה הרוסה ואלימה. כמו כן, כלבים מסוג בול טרייר נחשבים למסוכנים ואלימים פה בארץ ויש הגבלות על החזקתם. מומלץ לעשות לכלבי בול טרייר תהליך חיברות מוקדם עם חיות אחרות, אך גם אז יש סיכוי גבוה שהם לא יסתדרו עם חיות אחרות.

בול טרייר

גובה: 52-55 ס"מ

משקל: זכרים – 30-45 ק"ג, נקבות – 22-30 ק"ג.

צבעים: פרווה קצרה, לרוב לבנה. ניתן לראות כלבי בול טרייר מנומרים ולעתים גם כאלו בצבעי אדמדם וחום.

טיפול: לכלבי בול טרייר פרווה קצרה שעוברת נשירה פעמיים בשנה, אז מומלץ לסרק לפי הצורך. כמו כן, מומלץ להוסיף שמן למזון שלהם על מנת לשמור על הברק שלה. בנוסף, יש צורך לדאוג להוצאת מרץ של כלבי בול טרייר כדי לשמור על בריאות הגוף והנפש.

תוחלת חיים: 10-14 שנים.

בריאות: בול  טרייר הוא כלב בריא יחסית, אבל יש לו נטייה לחירשות (מה שגורם לאגרסיביות יתר).  בנוסף כלבי בול טרייר עלולים לסבול ממשקל עודף, בעיות ברכיים, מחסור באבץ (שעלול לגרום למוות), אלרגיות ורגישות לעקיצות. 

אולי יעניין אותך:
גזעי גזעי כלבים
אמסטף אקיטה אינו - Akita Inu באסט האונד בוביה דה פלאנדר | Bouvier des Flandres בול טרייר בולדוג צרפתי | פטנט מגזין לחיות מחמד בוסטון טרייר - Boston Terrier בוסרון רועה צרפתי (קצוץ שיער) בוקסר בורדר טרייר - Border Terrier ביגל - Beagle בירדד קולי גולדן רטריבר - Golden Retriever ג'ק ראסל טרייר גרייהאונד גריפון - Griffon דוברמן פינצ'ר דוג דה בורדו דוגו ארגנטינו - Dogo argentino דוגו קנריו - Dogo Canario דלמטי - Dalmatian דקל (תחש) - Dachshund האסקי סיבירי - Siberian Husky ויימרנר - Weimaraner ויסלה - Vizsla ויפט - Whippet ולש קורגי טרייר אירי - Irish Terrier טרייר טיבטי - Tibetan Terrier טרייר רוסי שחור יורקשייר טרייר כלב אפגני - Afghan Hound כלב הרים פירנאי - Great Pyrenees כלב כנעני כלב מקסיקני קרח - Mexican Hairless dog כלב רועים שלטי - Shetland Sheepdog לברדור רטריבר להאסה אפסו - Lhasa Apso לנדסיר - Landseer מלטז - Maltese מסטיף ספרדי - Spanish Mastiff מרמנו סטר אירי - Irish Setter סיליהם טרייר - Sealyham Terrier סיני מצויץ - Chinese Crested Dog סמויד - Samoyed סן ברנרד ספניאל טיבטי - Tibetan Spaniel פודל - Poodle פוינטר פוינטר גרמני - Pointer German פומרניין / פומרניאן - Pomeranian פוקס טרייר - Fox Terrier פיטבול פינצ'ר ננסי פקינז צ'או צ'או - Chow Chow צ'יוואווה - Chihuahua צ'ין יפני - Japanese Chin קאנה קורסו - Cane Corso קבליר קינג צ'רלס ספנייל - Cavalier King Charles Spaniel קוטון דה טולייר - Coton de Tulear קוקר ספניאל קייסהאונד - Keeshond רוטוויילר - Rottweiler רועה אוסטרלי - Australian Shepherd רועה בלגי (מלנואה) - Belgian Shepherd רועה גרמני רועה קווקזי - Caucasian Shepherd רטריבר חלק שיער - Flat Coated Retriever שיצו – Shih Tzu שיקוקו | Shikoku שנאוצר | Schnauzer שפיץ יפני שר-פיי סיני - chinese shar pei פאג - Pug בורדר קולי - Border Collie

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »