ספינקס

היסטוריה: מקורו של גזע ספינקס, חתול "קירח" זה, בקנדה של שנות ה-60, אז נולדה חתלתולה נטולת שיער בשם פרו. הזיווג בין החתולה לגור שלה הוליד שושלת מרשימה של חסרי שיער. הגורים נשלחו להולנד כדי להוות את הבסיס לגזע ספינקס. שם זווגו עם גזע הדבון רקס כדי לתקן ולהדגיש מאפיינים מסוימים.

מזג ומאפיינים: ספינקס הוא חתול עם פלפל: מוחצן, אנרגטי, סקרן, חכם ומביע אהבה לבעליו. בהיעדר שיער הוא נצמד לאנשים ולבעלי חיים אחרים כדי לשמור על חום גופו. אמנם הספינקס נראה קירח, אך עורו מכוסה בפרווה עדינה, כמעט שקופה. לעתים מופיעות עליו גבות ושפם, ולעתים כלל לא. מבנה ראשו משונן וגופו חזק ויציב, עם בטן עגולה.

משקל: 3.5-5 ק"ג.

צבעים: הפרווה העדינה שעל עורם יוצרת כתמים, נקודות וסימנים נוספים.

טיפול: אמנם הצורך להתעסק בנשירת שיער נחסך, אך ישנן הנחיות ייחודיות לטיפול בספינקס, שבהיעדר פרווה מצטברים על עורו שומנים ולכלוכים רבים. על כן יש לרחוץ את החתול אחת לשבוע, עוד בהיותו גור. ניקוי האוזניים וגזירת הציפורניים הן פעולות נוספות שיש לעשות באופן סדיר. כמו כן, לספינקס חילוף חומרים מהיר ולכן רצוי להקפיד על מזון איכותי ועשיר בחלבונים.

תוחלת חיים: 9-15 שנים. הממוצע הוא 14 שנים.

בריאות: גזע ספינקס רגיש לקור ולכן האקלים בישראל אידאלי עבורו. הוא רגיש באופן מיוחד לכוויות שמש, עקיצות והתקררות, ולכן רצוי שיבלה בעיקר בתוך הבית. מלבד זאת, לרוב מדובר בחתול בריא וחסון.

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מדורי תוכן לטיפול וגידול כלבים

לפרמינה גישה ייחודית וככול שלומדים יותר על המותג מגלים שזו בשורה משמחת מאוד לנו בעלי הכלבים והחתולים.

חפשו כאן חנות חיות