פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

אביסיני

"ילד האלים"

היסטוריה: גזע אביסיני הוא אחד מחתולי הבית הפופולאריים ביותר בארצות הברית והוא שייך לקטגוריית קצרי הפרווה. לא ידוע בוודאות מה מוצאו, אך מקורות מסוימים גורסים כי הגיע לפני אלפי שנים ממצרים. ייתכן שסברה זו נובעת מהדמיון  לחתולים המצריים הידועים. עם זאת, מקור השם "אביסיני" הוא דווקא באתיופיה ומחקרים גנטיים מצביעים על כך שמקורו מאזור האוקיינוס ההודי בכלל. בהחלט חתול מסתורי.

מזג ומאפיינים: אביסיני הינו חתול אקטיבי, אנרגטי, אינטליגנטי, חברתי ומוחצן, אך יותר מכל הוא שמח לשחק ולתקשר עם בני המשפחה. בהיעדר גירוי חברתי, הוא יהיה אומלל ובודד.

הפרווה היא אחד המאפיינים הבולטים של חתולי אביסיני בשל צבעה ההטרוגני והתחלפות הגוונים לאורך השערה. אורכה בינוני, והיא מלאה ונעימת מגע.

מבנה הגוף של החתול שרירי ואלגנטי. הוא בעל עצמות עדינות, זנב ארוך, רגליים דקיקות וכפות רגליו קטנטנות וסגולות. חתולי אביסיני הגזעיים במיוחד יתאפיינו בציציות אוזניים גדולות.

גובה: בינוני.

משקל: 3.2-5.4 ק"ג.

צבעים: פרוותו של האביסיני יכולה להופיע בצבעי קינמון, חום-בר עם גוונים של ענבר ושחור או חול עם גוונים כחולים. לעתים מופיעים גוונים נדירים יותר כמו כסף, אדום, שוקולד, שמנת ולילך, שמקורם בהולנד ואנגליה. עיניו בצורת שקד והן מופיעות בצבעי ענבר, ירוק, אגוז או נחושת.

טיפול: רצוי לאפשר לחתולי אביסיני מרחב רב ולא לגדלם בחללים קטנים, בלי האפשרות להשתולל ולפרוק אנרגיות. הטיפול כולל סירוק אחת לשבוע, קיצוץ ציפורניים וניקיון האוזניים עם צמר גפן. מומלץ להאכילו מזון יבש, כדי למנוע דלקות חניכיים, וכן לוודא שהמזון מכיל פרוטאין וחומצות שומן מאוזנות.

תוחלת חיים: בין 9-15 שנים.

בריאות: בעיות גנטיות רפואיות האופיינות לגזע אביסיני הינן עיוורון, ניוון שרירים, בעיות לב ובעיות בבלוטת התריס.

 

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »