פוינטר גרמני – Pointer German

פוינטר גרמני – Pointer German

 

מוצאו של הגזע פוינטר גרמני הוא איך לא – בגרמניה של המאה ה-19. כלב ציד זה נוצר על ידי הכלאה של פוינטר גרמני קדום ופוינטר אנגלי על מנת ליצור גזע ציד אתלטי וחזק, בעל חוש ריח מפותח יותר מקודמיו. השם פוינטר, שמשמעותו "מצביע", ניתן לו בשל יכולת ההצבעה שלו לכיוון הציד. בתחילת המאה ה-20 התחיל הגזע להתפשט גם באירופה וביבשות אחרות.

 

פוינטר גרמני

פוינטר גרמני – מראה כללי

כלבים מגזע פוינטר גרמני בנויים היטב ככלבים צנומים אך כבעלי כח רב מאוד. הרגליים האחוריות שלהם חזקות מאוד, דבר אשר מאפשר להם לרוץ בצורה אבסולוטית וממוקדת אחרי ציד. הם בעלי מבנה זרבובית (אף) ארוך ומחודד ואוזניים ארוכות ושמוטות.

 

צבעים: הפוינטר הגרמני מגיע בצבעים של שחור, לבן-חום וכסף-לבן

 

משקל: 25-35 ק"ג; גובה: 60-70 ס"מ; תוחלת חיים: 12-15 שנה

 

פוינטר גרמני - מאפיינים

פוינטר גרמני – אופי והתנהגות

הפוינטר נחשב לכלב ידידותי מאוד אשר אוהב לעבוד ולכן קל לאלף אותו באופן יחסי. כמו כן, הגזע פוינטר גרמני מצריך הוצאה רבה של אנרגיה באופן יום-יומי, משום שמדובר בכלב ציד שאוהב מאוד לרוץ. לכן, מומלץ להפעילו ולאתגרו בפעילות גופנית.

כלב מסוג פוינטר גרמני ידוע כאוהב ילדים, דבר אשר למעשה הופך אותו לכלב משפחה נפלא. מומלץ לגדל כלבים מגזע זה בבית עם חצר שבה הם יכולים לפרוק את האנרגיה מצד אחד אך במקביל עם הוצאת אנרגיה מספקת. כמו כן, הגזע הנ"ל יכול להתאים גם לבתים ללא חצר; הוא נחשב לכלב שמירה טוב שיתריע מפני זרים או מפני סכנה מתקרבת.

 

פוינטר גרמני – גידול וטיפול

כאמור, פוינטר גרמני הוא כלב אשר מצריך הוצאה רבה של אנרגיה ולכן ישנה חשיבות רבה על טיולים יומיים מסודרים ושילוב של גינות כלבים – על מנת שיוכל לשחק ולהשתולל, אחרת הוא עשוי להוציא את האנרגיות הללו בבית או בגינה על ידי חפירות ועשיית נזק. 

 

הטיפוח של הפוינטר אינו תובעני מפאת פרוותו הקצרה. 2-3 הברשות בשבוע מספיקות. הפוינטר אוהב לעבוד ולכן חשוב לאתגר אותו לא רק פיזית, אלא גם שכלית. אינו מומלץ לאנשים שאוהבים לשבת רוב הזמן בבית, ומתאים מאוד למשפחות שאוהבות לטייל בטבע – שם הפוינטר יפרח.

 

פוינטר גרמני - מראה

 

פוינטר גרמני – אילוף וחינוך

פוינטר גרמני נחשב לקל לאילוף מאחר והוא מהיר תפיסה ואוהב לעבוד. עבודה יומית עם הפוינטר על פקודות גם תעייף אותו מנטלית וגם תיתן לכם כלב שמח שמבין מה רוצים ממנו. חשוב להציב לכלבים מסוג פוינטר גרמני גבולות וחוקים ברורים בבית שלמעשה יגדירו עבורו את מעמדו כשלא תמיד מומלץ לשלב אותו עם חיות מחמד אחרות בבית (תלוי באופיו וברמת הציות שלו).

כלבים מגזע פוינטר גרמני זקוקים לחום ואהבה ולכן בהחלט לא מומלץ לקחת אותו כ"כלב שרשרת" שקשור בחצר. הפוינטר ישמח ללמוד טריקים חדשים של "להביא או לתפוס" ועוד.

 

מחבר המאמר:


יואב גורן אילוף כלבים                יואב גורן 

              יו-הב – חינוך ואילוף כלבים

                             
    שלח הודעה   Facebook  אתר אינטרנט  072-3384785                      


 

למדו עוד על הגזע פוינטר גרמני:

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף