לנדסיר – Landseer

לנדסיר – Landseer

 

מקורו של הגזע לנדסיר הינו מאירופה. בעבר, שימשו כלבים מגזע לנדסיר לליווי דייגים וסחיבת הרשתות המלאות. בנוסף, שימשו גם ככלבי הצלה לדייגים אשר נפלו אל הנהר. 

שמו, לנדסיר, ניתן לגזע בגלל צייר אנגלי מהמאה ה-19, סיר אדווין לנדסיר,אשר צייר כלבים שדמו מאוד לאלה המוכרים בימנו. הוא אמנם כמעט נכחד במלחמת העולם השניה, אך לאחריה הגרמנים עשו כל שביכולתם על מנת לשמר את הגזע הנ"ל.

הגזע לנדסיר ידוע בעיקר בשל היותו גבוה, אנרגטי ואוהב אדם ללא יוצא מן הכלל. הוא ניחן באהבה גדולה למקורות מים השונים כשכל התקלות במקור מים כזה או אחר, מוביל מיד לצלילה מרשימה שלא תבייש את גדולי השחיינים האולימפים. בקיצור – אם יוצא לכם להסתובב עם כלב מגזע לנדסיר באיזור שופע במים, אל תצפו ממנו להישאר יבש ליותר מדיי זמן.

 

לנדסיר

 

לנדסיר – מראה כללי

הגזע לנדסיר גבוה מאוד ומשדר עוצמה רבה. רגליו ארוכות, גבו ישר ומוצק וכתפיו שריריות. פרוותו העליונה צריכה להיות ארוכה, ישרה וצפופה, בעלת מגע רך. ראשו רחב ומאסיבי, אוזניו בינוניות והוא ניחן בהבעה אצילית. 

צבעים: שחור מעוטר בכתמים לבנים.

משקל: זכר: 59–68 ק"ג, נקבה: 45–54 ק"ג;  גובה: זכר: 72-80 ס"מ, נקבה: 67-72 ס"מ;  תוחלת חיים: 8-10 שנים. 

 לנדסיר - מאפיינים
 

לנדסיר – אופי והתנהגות

גודלו העצום של הגזע לנדסיר אינו מעיד דבר על אופיו. למעשה, מדובר בכלב עדין ונבון אשר מסוגל לפענח מתי בעליו נמצאים בסיכון והוא צריך להגן עליהם. מאידך הוא אינו תוקפני כלפי אורחים ומקיים אינטראקציה טובה מאוד עם ילדים. 

לנדסיר – גידול וטיפול

כמו כל כלבי הענק, כך גם כלבים מגזע לנדסיר, גדלים במהירות רבה בשנה הראשונה לחייהם. למעשה בזמן ההמלטה שוקל הוא כ-500 –750 גרם ולאחר שנה משקלו עשוי להגיע עד ל-60 ק"ג. משכך, יש לנקוט בזהירות רבה ולהגביל את פעילותו ואת כמות המזון אותה הוא צורך. גזע זה מסיים את גדילתו בגיל ארבע, אך נותר פעיל מאוד. הוא נהנה ממגוון רחב של פעילויות, כאשר המועדפות עליו כוללות סביבה רטובה. בנוסף, פרוותו העבה מקשה על הימצאותו במזג אוויר חם ובקיץ כדאי להשאירו בסביבה מוצלת וקרירה. 

 

 

לנדסיר - מראה

 

 

לנדסיר – אילוף וחינוך

הגזע לנדסיר מתאפיין באהבה להשביע את רצון בעליו ולכן קל לאלף אותו. למרות דרגת הפעילות הגבוהה שהוא דורש, לא מדובר בכלב עצבני או תוקפן. אופיו נוח, הוא מתאפיין בביטחון עצמי רב ונאמנות למשפחתו.

 
אילופו צריך להיות עקבי, אולם אין לנקוט בשיטות תקיפות. הלכה למעשה, הגזע לנדסיר רגיש מאוד לאינטונציה, ולכן אין צורך להרים את הקול כדי לגרום לו לבצע פעולה מסוימת. הוא לומד מהר, אולם יש להתעקש עמו שהדברים ייעשו בדרך בעליו ולא בדרכו שלו. 

בשל גודלו, כדאי לתרגל עמו את הליך ההוצאה לטיול כבר מימיו כגור. יש למנוע ממנו את מתיחת הרצועה ולגרום לו ללכת לצד בעליו. 

לנדסיר – בריאות

הגזע לנדסיר סובל בעיקר מדיספלסיה של האגן. גזע זה מאופיין במחלות לב שונות ובנוסף אסור לו להשמין, כדיי למנוע עומס על רגליו שעלול לגרום לפגיעות ושברים. 

 

 

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כותרת לתוכן נוסף

גם אתם אוהבים בעלי חיים? כנסו לעולם התוכן של תזונה, בריאות, אימוץ, צרכנות, אילוף, ייעוץ מומחים ועוד!