משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

רגדול (Ragdoll)

חתול הרגדול הוא חתול גדול ומלא חיבה שהולך עם הזרם. הרגדולים הם חתולי כרבול אידיאליים מכיוון שהם פשוט צולעים מהנאה כאשר מלטפים אותם. גזע החתולים הזה הוא אחד הגדולים, אבל אל תתנו לגודל להפחיד אתכם. העיניים הכחולות הגדולות והגרגור הרם והגרוני שלהם מודיעים לך שהם פשוט בובה רכרוכית. ראגדולות ידועות לשמצה חברתיות, מה שהופך אותן למתאימים לבתים שוקקים עם הרבה אנשים וחיות מחמד ידידותיות.

מאפייני הגזע

חתול רגדול
חתול רגדול

החתול הגדול והיפהפה לא מגיע לגודלו המלא, כ-15 קילו בממוצע, עד גיל ארבע בערך. עם האישיות הנינוחה והמזג החברתי שלה, הבובה מוכנה להתיידד עם כמעט כל אחד. הכן את הברכיים שלך לפגישות חיבוק ממושכות שבהן הרגדול שלך יתנפל כמו מגב על רגליך ותצפה לשפשוף בטן נלהב. הרגלדון אינו זקוק להרבה פעילות גופנית או זמן משחק מפרך, אבל זמן התכרבלות הוא חיוני.

היסטוריה של חתול הרגדול

גזע החתולים רגדול חדש יחסית. הוא פותח בקליפורניה בשנות ה-60. מגדלת חתולים בשם אן בייקר רצתה ליצור חתול יפהפה עם אישיות אוהבת. היא התחילה בגידול חתול ביתי ארוך שיער ולבן ממוצא לא ידוע בשם ג'וזפין עם כמה חתולים דמויי בורמזים.

למרות שזה לקח כמה דורות, בייקר ייצרה בסופו של דבר את החתולים הראשונים שהיא כינתה רגדולים. חתולים אלה זכו להערכה על פרוותם הבלתי מחצלת, גודלם הגדול ואישיותם היוצאת.

אגודת חובבי החתולים (CFA) החלה לרשום ragdolls בשנת 1993. Ragdolls הם באופן עקבי אחד מגזעי החתולים הפופולריים ביותר שנרשמו על ידי CFA.

טיפוח

לרגדול יש פרווה בודדת משיי (כלומר שאין לה שכבת פרווה מתחת). הוא אמור להיות בעל מחצלות נמוך יותר ממעילי חתולים בעלי שיער בינוני אחרים. גזע זה עדיין נהנה מצחצוח לפחות פעמיים בשבוע כדי למנוע סבכים.

מכיוון שלרבולים אין פרווה, כמות הנשירה והקשקשים נמוכה מזו של גזעים מצופים כבדים יותר. עם זאת, אנשים רבים עדיין אלרגיים לרוק ולהפרשות עור של חתולים, ורגדולים מייצרים אלרגנים אלו, ולכן הם אינם נחשבים היפואלרגנים. 

כמו כל שאר החתולים, גם רגדולים זקוקים בדרך כלל לקיצוץ ציפורניים. זכור כי החתול שלך כנראה ירצה לגרד את הטפרים שלו אפילו יותר מהרגיל לאחר קיצוץ, אז הקפד לספק עמודי גירוד טובים.

רגדולים הם חתולים חברתיים אנרגטיים במידה בינונית. הם נהנים מזמן משחק קבוע באמצעות שרביטים או צעצועי חתולים אינטראקטיביים אחרים. רובם גם נהנים מהאכלה ממזון פאזלים חתוליים לגירוי נפשי. עם זאת, אל תשאיר רק צעצועים עבור החתול שלך, כי עדיף לקום ולשחק יחד. זה יעזור לשמור על משקל החתול שלך, להימנע מחששות התנהגות שנגרמו משעמום ולבנות קשרים בתוך המשפחה.

בעיות בריאות נפוצות

כמו הרבה חתולים מגזעים גדולים, רגדולות נוטות לבעיות משקל.  האכלת החתול שלך מצעצועי פאזל וחלוקת המזון היומי שלו יכולים לעזור לשמור על החתול שלך בכושר וגזוז. מתן משחק קבוע לחתול שלך חשוב גם לניהול משקל. בעוד שחתולים שמנמנים עשויים להיות חמודים, הם לא בריאים.

הם פגיעים לאבנים בשלפוחית ​​השתן, אשר כואבות וגורמות לדם בשתן. הסימנים כוללים קולות (בכי) בארגז החול, מאמץ להשתין או מתן שתן מחוץ לארגז החול. 

 אתה יכול לעזור לחתלתול שלך להימנע מאבנים בשלפוחית ​​השתן וזיהומים אחרים בדרכי השתן על ידי עידודו לשתות הרבה מים מתוקים ותזמון בדיקות קבועות עם הווטרינר שלך.

הרגדול גם נוטה לקרדיומיופתיה היפרטרופית (HCM), מצב שקשה למנוע.  HCM היא מחלת לב הגורמת לעיבוי של שריר הלב. בדיקת אקו לב יכולה לסייע באבחון הבעיה, אך רק לאחר שהחתול פיתח HCM. בדיקות גנטיות יכולות גם לעזור למגדלים להימנע מרביית חתולים עם HCM, אבל זה תמיד סיכון, ואין תרופה ברגע שחתול מפתח HCM.

מראה חיצוני של חתול רגדול

חתלתולים גזעיים סמרטוטיים נולדים לבנים מוצקים עקב מוטציה גנטית. המעילים שלהם מתחילים לפתח צבעים ודפוסים בסביבות גיל חודשיים, אבל לא מתפתחים לחלוטין את הצבע שלהם במשך כשנתיים. 

המעיל באורך בינוני של רגדול הוא רך כמשי ולעתים קרובות מושווה לפרווה ארנבת. הוא נחשב ל"גזע מחודד", כלומר גופו בהיר יותר מהנקודות שלו (פנים, אוזניים, רגליים וזנב). הפרווה שלו מעט ארוכה יותר ועבה יותר סביב צווארו, ונותנת מראה של רעמה. האוזניים שלהם קטנות יחסית ומעט מעוגלות.

חתולים גדולים אלה אינם שרירים מדי. הם רכים למדי וגמישים למדי.

דיאטה ותזונה

עבוד עם הווטרינר שלך כדי לפתח תזונה המתאימה לגיל הרגל ולרמת הפעילות שלך. מזון רטוב עוזר לספק לחות שיכולה לסייע במניעת בעיות בדרכי השתן.  הקפד לקצוב את המזון , ואל תשאיר אותו בקערה של החתול שלך כל היום. השארת מזון בחוץ עלולה להוביל לאכילת יתר ולהשמנה, גורם סיכון לסוכרת בחתולים. 

סקירה כללית של חתול רגדול

אם אתה אוהב את הרעיון של חתול רך, צייתן ומתלטף, אז הבובה תהיה תוספת נפלאה למשק הבית שלך. רגדולים מסתדרים עם אנשים ידידותיים בכל הגילאים וגם עם חיות מחמד אחרות. הם נהנים לשחק, אבל הם שמחים באותה מידה פשוט להתכרבל ולהתכרבל. 

יתרונות

  • חברתי, יוצא ונהדר למשפחות
  • חיבה ומתלטף
  • שובב אבל לא אנרגיה גבוהה

חסרונות

  • לא היפואלרגני
  • נוטה לבעיות שתן ולב
  • בולות סמרטוט גזעיות יקרות לקנייה
עובדות מעניינות על חתול רגדול

שיתוף המאמר

מדורי תוכן לטיפול וגידול כלבים

המאמר הבא הוא של הווטרינר הראשי של חברת רויאל קנין. המאמר מפרט לנו את גישת החברה בפיתוח ומחקר של אוכל לכלבים ןחתולים.
רוב המזונות התעשייתיים לחיות מחמד בשוק מכילים 40% עד 60% דגנים  העשירים בפחמימות. עיכול פחמימות צורך הרבה אנרגיה מהכלב

חפשו כאן חנות חיות

דילוג לתוכן