משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

חתול סיאמי

החתול הסיאמי המתוחכם נראה לבוש באלגנטיות עם העיניים הכחולות הזוהרות שלו.

הסיאמי ידוע בעיניי הקריסטל הכחולות שלו

החתלתול הזה אוהב לדבר. אם יש לך חתול סיאמי בבית, התכונן לנהל כמה שיחות ארוכות.

זמן משחק הוא גם חובה עבור הסיאמיים, אז הצטיידו בצעצועים פעילים שיעזרו לכם. כמובן אם אתם מתכננים להכניס את אחד מהחתולים האלה לביתכם. זה ישמור על בריאות החתול שלך ויאפשר לך לחזק את הקשר שלך.

חשוב לזכור שחתולים מכל גזע יכולים לסבול מבעיות בריאותיות לאורך חייהם. תוכנית ביטוח טובה לחיות מחמד יכולה לעזור לך להתכונן לתת לחתול שלך את הטיפול שהוא צריך בכל גיל.

המאפיינים של גזע החתול הסיאמי

המראה הסיאמי מתוחכם ביותר. הוא נראה לבוש לנשף מסכות אלגנטי. פרוותו חלקה ואחידה עם קישוטים שחורים אופנתיים סביב העיניים הכחולות. ישנם כתבי יד עתיקים מתארים את החתולים. אך, הם לא נראו במערב עד סוף המאה התשע-עשרה. אז הוצגו בתערוכת החתולים של קריסטל פאלאס בלונדון. לא כולם העריכו את המראה יוצא הדופן שלהם, אבל הם הפכו במהירות לחיות מחמד אופנתיות. עד תחילת המאה, אם לא קודם לכן, הם היו פופולריים גם בארצות הברית. בתחילה, הוצגו רק החתולים עם נקודות חותם – חום בהיר, כחול, חום שוקולד ולילך. סיאמי פותחו והתקבלו במהרה בטבעת התצוגה. כיום הסיאמיים מגיעים בצבעים ודפוסים רבים ושונים, כולל צורות על הפרווה.
הסיאמי עצמו הוא גזע טבעי, כלומר הדפוס המחודד המקורי שלו היה תוצאה של מוטציה גנטית. הגזע תרם ליצירתם של גזעים רבים אחרים. ביניהם הבאלינזי, המזרחי, חטיבת ההימלאיה של הפרסי, הטונקינזי והוואנה בראון.
הסיאמי מוכר על ידי כל אגודות החתולים. בתאילנד קוראים לחתולים ויצ'ינמאט. יש אנשים שמתייחסים אליו כאל סיאמי בסגנון ישן.

סיאמי בגוון חום בהיר

 סיאמיים לא אוהבים להישאר לבד לתקופות ארוכות. אם אתה עובד במהלך היום זה יכול להיות חכם לאמץ שניים. כך הם יוכלו לארח אחד את השני.
הסיאמי הוא אינטליגנטי ביותר, זריז, אתלטי ואוהב לשחק. שמור על המוח שלו עסוק ופעיל עם צעצועי פאזל. לעולם אל תשאיר אותו בלי שום צורה של בידור. אחרת, סביר להניח שתחזור הביתה כדי לגלות שהוא רוקן לך את כל גלילי הטישו.
בחר חתול סיאמי אם אתה מצפה לבלות עם החתול שלך ולתקשר איתו. זהו חתול נאמן ואוהב אשר זורח אם נותנים לו תשומת לב. ללא תשומת לב הוא נובל ומדוכא. בבית הנכון, לעומת זאת, הוא משגשג במשך שנים.

בְּרִיאוּת

גם לחתולי ייחוס וגם לחתולים מעורבים יש שכיחות שונות של בעיות בריאות שעשויות להיות גנטיות בטבען. בעיות שעשויות להשפיע על הסיאמי כוללות את הדברים הבאים:

עמילואידוזיס– מחלה המתרחשת כאשר סוג חלבון הנקרא עמילואיד מופקד באיברי הגוף.

אסטמה/מחלת הסימפונות– מומי לב מולדים כגון היצרות אבי העורקים.

לא משנה כמה בריא החתול שלך כשאתה מביא אותו הביתה לראשונה, עליך להתכונן לכל בעיה שעלולה לצוץ במהלך חייו. תוכנית ביטוח לחיות מחמד יכולה לעזור לך להישאר מוכן לכל הצרכים הווטרינריים של החתול שלך.

טיפול בחתול סיאמי

הפרווה הקצרה והעדינה של הסיאמי מטופלת בקלות. זאת ע"י סירוק שבועי להסרת שיער מת והפצת שמני עור. צחצחו את השיניים כדי למנוע מחלות חניכיים. היגיינת שיניים יומיומית היא הטובה ביותר, אבל צחצוח שבועי עדיף מכלום.
זה רעיון טוב להחזיק סיאמי כחתול פנימי בלבד כדי להגן עליו. מפני מחלות המופצות על ידי חתולים אחרים, התקפות על ידי כלבים או זאב ערבות. סיאמיים שיוצאים לחוץ מסתכנים גם בגניבה על ידי מישהו שהיה רוצה לקבל חתול כל כך יפה בלי לשלם על זה.

צבע וטיפוח השיער

איך נראה הסיאמי תלוי בסטנדרט הגזע של כל ארגון מסוים. רוב אגודות החתולים מראות שלסיאמי יהיה גוף דק אך שרירי עם קווים ארוכים. הראש מצטמצם מהנקודה הצרה של האף כלפי חוץ ועד לקצות האוזניים, ויוצר משולש. האוזניים הגדולות בצורה יוצאת דופן רחבות בבסיסן, מחודדות בקצה, ומעניקות להן את אותה צורה משולשת כמו הראש. העיניים בצורת שקד בגודל בינוני הן תמיד כחולות ועזות. הגוף מתואר לעתים קרובות כצינורי ונתמך ברגליים ארוכות ודקות, כאשר הרגליים האחוריות גבוהות מהרגליים הקדמיות.
לפרווה הקצרה של הסיאמי יש מרקם עדין. באיגוד חובבי החתולים, הוא מגיע בארבעה צבעים: חום בהיר, חום שוקולד, צבע שנהב ולבן כחלחל- לילך.

ילדים וחיות מחמד אחרות

הסיאמי הפעיל והחברתי הוא בחירה מושלמת למשפחות עם ילדים ולכלבים ידידותיים לחתולים. הוא משחק  כמו רטריבר, לומד טריקים בקלות ואוהב את תשומת הלב שהוא מקבל מילדים שמתייחסים אליו בנימוס ובכבוד.

שיתוף המאמר

מדורי תוכן לטיפול וגידול כלבים

אם אתה שם לב שהכלב שלך כבר לא אוכל כל כך הרבה או שהוא נהיה רזה מדי, במאמר זה יש כמה עצות לעזור לכלב שלך לחזור להיות בריא
אדם בעל מוגבלות זקוק לכלב שיכול לבצע מטלות יומיומיות שיקלו עליו אך לא יפריעו לאנשים אחרים בדרך. אילו כלבים מתאימים?

חפשו כאן חנות חיות

דילוג לתוכן