משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

חתול בנגלי

חתול בנגלי: פרופיל גזע, מאפיינים

חתולים בנגלים – Bengal Cats הם חתולים יפים, בעלי מראה פראי וחכמים. זהו גזע חתולים היברידי הגדל בפופולריות בשל התבנית והאישיות שלו. והוא נשאר בערך באותו גודל כמו חתול בית גדול. הם פותחו על ידי גידול חתול נמר אסייתי (Felis bengalensis) עם חתולי בית כמו חבשי, מאו מצרי או קצר שיער אמריקאי.

סקירת גזע

אישיות: מגלה חיבה, אנרגטי

משקל: זכר 4.5-8 ק"ג לעיתים אף 9 ק"ג. נקבה ממוצעת שוקלת 3-5.5 ק"ג.

אורך: עד 45.72 ס"מ

אורך פרווה: שיער קצר, צבעי פרווה חום, כסף, זהב, כחול

דפוסי פרווה: כתמים או משוישים 

צבע עיניים: ירוק או זהב

תוחלת חיים: 12-16 שנים

מוצא: ארצות הברית

חתול בנגלי
חתול בנגלי

מאפייני החתול הבנגלי

למרות שהחתול הבנגלי הוא בעל מראה פראי להפליא, הוא בדרך כלל לא גדל הרבה יותר מחתול בית. לחתול הזה יש אישיות מושכת כמו המראה שלו. הבנגל מעורר חיבה, שובב ויכול להסתדר עם אנשים בכל הגילאים. כמו גם עם חיות מחמד אחרות. זהו חתול אנרגטי ואוהב מקום לשחק בו.

היסטוריה של החתול הבנגלי

אמנם היו ניסיונות קודמים להרבות חתולי נמר אפריקאי וחתולי בית. החתול הכלאי הבנגלי נזקף לזכות ז'אן סודגן מיל בשנות ה-70. היא רכשה כלאיים מד"ר ווילארד סנטרוול שגידל אותם באוניברסיטת לויולה כדי ללמוד את הגנטיקה שלהם. היא גידלה את הכלאות עם חתולי בית כדי לייצר גזע בעל אישיות של חתול בית ומראה אקזוטי. כיום, רוב החתולים הבנגליים גדלים מחתולים בנגליים אחרים.

חתולים בנגליים הוכרו לראשונה כגזע ניסוי על ידי TICA בשנת 1983 וקיבלו הכרה מלאה בשנת 1993. החתול הבנגלי זכה להכרה בגזע על ידי איגוד חובבי החתולים בשנת 2016. הם מוכרים לרישום גם על ידי איגוד חובבי החתולים האמריקאי, החתול הקנדי האגודה, ארגוני החתול המאוחדים והמועצה המנהלת.

טיפול בחתול בנגלי

מכיוון שרוב החתולים הבנגליים כיום מורחקים מספר דורות מהחתול הנמר האפריקאי, הם אינם דורשים טיפול מיוחד. הם פשוט חתולי בית גדולים. אתה יכול לטפח את החתול שלך מדי שבוע כדי להסיר שיער מת ולעזור למנוע כדורי שיער. גזוז את הציפורניים של החתול שלך כל שבועיים, וודא שארגז החול של החתול שלך נקי מדי יום.

חתולים בנגליים פעילים ואוהבים לקפוץ. אז כדאי לספק לחתול עץ לטפס עליו. ספק צעצועים אינטראקטיביים כדי להעסיק את החתול שלך. מומלץ לבלות זמן לשחק ביחד, אתה יכול לאמן את החתול שלך להביא ולתפוס את משחק נקודת הלייזר.

חתולי בנגל אוהבים מים, תכונה שלרוב חתולי הבית אין. ייתכן שיהיה עליך להיזהר שהאקווריום שלך לא יהפוך לבריכת דיג. אולי אפילו תציע בריכה קטנה בחצר האחורית למשחקי מים אם החצר שלך מאובטחת מספיק כדי למנוע בריחה.

כמו כל חתול, חתול בנגל עדיף לשמור בבית בלבד. זה מגן עליהם מלהידבק במחלות מבעלי חיים אחרים. להיקלע למריבות, להיות מותקפים על ידי טורפים או להיפגע על ידי כלי רכב.

חתול בנגלי מתפנק
חתול בנגלי מתפנק

בעיות בריאות נפוצות

החתול הבנגלי שלך יזדקק לכל אותם חיסונים וטיפולים בריאותיים מונעים כמו חתול בית. הם אינם חסינים לנגיף לוקמיה חתולים (FeLV). גזעי חתולים גזעיים נוטים יותר למחלות גנטיות מאשר חתולים ביתיים מעורבים מכיוון שמאגר הגנים שלהם קטן יותר.

חלק מהמצבים שבנגלים יכולים להיות מועדים לכלול:

  • הפרעה אוטוזומלית רצסיבית, הגורמת לעיוורון מוקדם אצל חתולים צעירים
  • אנטרופיון (התגלגלות העפעפיים)
  • דלקת הצפק זיהומית של חתולים, מחלה קטלנית הנובעת מהידבקות בנגיף הקורונה

מראה

הבנגלים הם האהובים ביותר על הסימנים הפרועים למראה שלהם. רוזטות, שיש, כתמים ופסים מרכיבים את דפוסי הנמרים שמציגים בנגלים שונים. אך הסימנים הרשמיים שלהם הם רק מנומרים או משוישים. הדוגמאות תמיד מתוארות בשחור, שוקולד או אפור/כסף.

צבעי הפרווה נקראים טאבי חום (הנפוץ ביותר), טאבי ספיה חותם, טאבי מינק חותם, חותם lynx point, טאבי כסף שחור, טאבי חותמת כסף ספיה, טאבי חותמת כסוף מינק, וחותם נקודת כסופה. כל גווני החום עד השחור מרכיבים את הסימונים ולטאביים החומים יש בדרך כלל פרווה רקע לבנה על כריות השפם, הסנטר, החזה, הבטן והרגליים הפנימיות.

רוב הבנגלים הם קצרי שיער, אבל יש וריאנט ארוך שיער. הם אינם נחשבים היפואלרגנים. העיניים שלהם ירוקות או זהוב. בנגלים הם חתולים גדולים ושריריים עם פנים ארוכות ואוזניים גדולות.

חתול בנגלי
חתול בנגלי

דיאטה ותזונה

בנגלים אוכלים את מה ששאר חתולי הבית אוכלים- מזון חתולים. אבל, הכללה זו יכולה להיות מסובכת. בעלים רבים מעדיפים להאכיל תזונה נטולת דגנים או דיאטה גולמית לבנגלים שלהם.

סקירה כללית של חתול בנגל

בנגליים מהווים חיות מחמד מושלמות למשפחות שמחפשות חברים למשחק יוצאי דופן וחיבה שאינם פראיים. הם חתולים גדולים וחסונים שנהנים לקפוץ ולטפס, אז עצי חתול (וסבלנות) הם חובה. בנגלים יכולים לקבל קצת זמן לבד, אבל הם נהנים מאינטראקציה עם בני האדם שלהם וידרשו תשומת לב כשהם רוצים בכך.

יתרונות

  • חתולים אקזוטיים להפליא, בעלי מראה פראי
  • מהנים ומלאי חיבה
  • מסתדרים עם חתולים או כלבים אחרים

חסרונות

  • דורש תשומת לב רבה
  • נוטה למחלות עיניים ולדלקת צפק זיהומית בחתולים (FIP)

שיתוף המאמר

מדורי תוכן לטיפול וגידול כלבים

שמן דגים הוא מקור לאומגה 3 ואומגה 6 מרכיבים חשובים ביותר בכל תזונה של כל כלב או חתול

חפשו כאן חנות חיות

דילוג לתוכן