משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

גולדן רטריבר – Golden Retriever

גולדן רטריבר – Golden Retriever

המדריך לכלב גזע גולדן רטריבר – Golden Retriever

גולדן רטריבר הוא אחד מגזעי הכלבים הפופולאריים ביותר בארצות הברית ופופולארי מאוד בישראל.
היחס הידידותי והסובלני של הגזע הופך אותם לחיות מחמד נהדרות למשפחה, והאינטליגנציה שלהם
הופכת אותם לכלבי עבודה בעלי יכולת גבוהה.

הגולדן רטריברים מצטיינים במשחקי "תביא" שיעילים מאוד לציידים והם בעלי חוש ריח מפותח שנותן
להם תפקידים במערכות אכיפת החוק בהרחת סחורות לאיתור סמים וחומרי נפץ. בנוסף, הגולדן רטריבר
ידוע ככלב טיפול ושירות בין הייתר לנחיית עיוורים.

הם קלים מאוד (יחסית) לאילוף, נהדרים עם ילדים ומסתדרים בכמעט כל בית ומשפחה, נאמנים ומגוננים
מאוד על בעליהם. אם אתה רוצה שותף לחיים שהוא נאמן, אוהב וחכם, שקול לאמץ גולדן רטריבר

הם גם ספורטאים לא קטנים ומצטיינים בתחרויות הכלבים השונות בזכות תכונות מולדות שלהם כגון
זריזות, צייתנות ותחרותית.

סרטון קצר ומקסים עם טעימה שתראה לך איך זה לחיות עם גולדן רטריבר:

היסטוריה של הגולדן

מקורו של הגולדן רטריבר הוא בסקוטלנד של סוף המאה ה-18. בשנת 1913 הוקם באנגליה מועדון הגזע ובשנת 1960, לאחר וויכוחים וחקירות הכירה ההתאחדות לכלבים האנגלית בכך שהגולדן המקורי הינו סקוטי ולא אנגלי.

הגולדן רטריבר הינו כלב ציד שמטרתו בעיקר להביא את הציד לציידים. בייחוד לאחר המעבר לנשק חם, דבר שהעלה את הצורך להביא את הציד ממרחק או מאזורים יותר קשים למעבר בני האדם. עם השנים עורבב הגולדן המקורי עם גזע הסטר(Setter) והספנייל מים (Water Spaniel) והגיע למה שאנו מכירים היום – כלב גדול ומרשים בעל שיער זהוב וארוך.

גולדן רטריבר

מראה כללי של הגולדן רטריבר

הגולדן הוא כלב בינוני גדול, מרשים וחזק מאוד. בעל שיער בינוני/ארוך וגלי, גב ישר, בית חזה גדול, גולגולת רחבה וזרבובית (אף) ארוכה אשר קצהו שחור. אוזניו אורכות ושמוטות ופרוותו צפופה מאוד ועמידה למים. הגולדן דומה מאוד ללברדור במראהו.

צבעים: הפרווה של הגולדן היא בצבע זהוב, למרות שבשנים האחרונות היא נוטה יותר ללבן.

משקל: 25-35 ק"ג;  גובה: 54-61 ס"מ;  תוחלת חיים: בין 12-15 שנה

גולדן רטריבר

אופי והתנהגות של הגולדן רטריבר

לא סתם נחשב הגולדן לאחד הכלבים המועדפים היום בקרב משפחות בעולם. הוא נוח מאוד, נעים, אוהב בני אדם ומאוד מנסה לרצותם. כמו כן, הוא טוב מאוד עם ילדים ועם חיות בית אחרות. הוא נחשב הרבה יותר "שטותניק" מהלברדור, לחלוטין לא תוקפני ולכן לא מתאים להיות כלב שמירה. הגולדן אומנם נחשב לגדול באופן יחסי, אך אינו מתאים לחיות לבד בחוץ מפאת אופיו לאהבת האדם. גולדן שישאר בחוץ עלול להיכנס לדיכאון.

כמו כן, הגולדן רטריבר ידוע כאוהב אוכל מושבע, דבר המביא אותו לאכול כמעט הכל מהרצפה ולכן צריך לשים לב שהוא לא אוכל שטויות שעשויות לפגוע בו.

גידול וטיפול של הגולדן רטריבר

לא קשה לגדל את הגולדן, משום שהוא נוח לגידול וטיפול. אמנם פרוותו מצריכה הברשה אחת לכמה ימים, אבל בעיקר כדי למנוע מהבית להתמלא בשערות ולא משום שזה הכרחי עבורו.
הגולדן נחשב כגור לכלב פעלתן מאוד ושמח, סקרן ואינטליגנטי, דבר שקצת מקשה על חודשיו הראשונים בבית. הוא נוטה לבדוק כל דבר בבית ומתבגר מנטלית יחסית מאוחר – רק לקראת גיל 3. הוא מסיים את גדילתו הפיזית בין גיל שנה לשנתיים. כלבים מגזע גולדן רטריבר ניחנים באנרגיה רבה. מה שמצריך הוצאת אנרגיה יומית ברמה בסיסית.

גור גולדן רטריבר

אילוף וחינוך הגולדן

כלב קל ונוח לאילוף, נחשב אינטליגנטי מאוד, בעל רצון לעבוד ולרצות את האדם. מסיבה זו משמש ככלב נחייה לעיוורים וככלב עזרה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. בזכות חוש הריח המפותח שלו עושים בו שימוש  ככלב עבודה לצורכי הרחה של סמים ואמל"ח בצבאות רבים בעולם. מפאת רצונו העז לאוכל, קל מאוד לאלף אותו באמצעי זה ולהגיע לתוצאות גבוהות מאוד. כלב שמאוד אוהב לעבוד ולכן ככל שילמד יותר כך יהיה שמח יותר.

תזונה

אוכל לכלבים איכותי המתאים לגיל הכלב (גור, בוגר או מבוגר) יכיל את כל אבות המזון שהגזע צריך. כמה גולדנים עלולים להגיע לעודף משקל, אז צפו בצריכת הקלוריות וברמת המשקל של הכלב שלכם. אם תבחרו לתת לכלב שלכם פינוקים, עשו זאת במתינות. חטיפים לכלבים יכולים להיות כלי עזר חשוב באימון. אבל מתן יותר מדי עלול לגרום להשמנה. תן שאריות שולחן במשורה, אם בכלל, במיוחד הימנעות מעצמות מבושלות ומזונות עם תכולת שומן גבוהה. למד אילו מזונות אנושיים בטוחים לכלבים, ואילו לא. בדוק עם הווטרינר שלך אם יש לך חששות לגבי המשקל או התזונה של הכלב שלך.

שיתוף המאמר

מדורי תוכן לטיפול וגידול כלבים

אילו פינוקים ניתן לתת לכלבים או חתולים בין שעות הארוחה? אילו מזונות אסורים בתכלית האיסור ועלולים לגרום נזק
עודף משקל והשמנת יתר הם נפוצים בקרב כלבים ומבוגרים בפרט, ע"י תזונה המותאמת לניהול משקל תוכלו להבטיח את בריאותו ורווחתו.

חפשו כאן חנות חיות

דילוג לתוכן