8 ציפורים קטנות וחמודות שכדאי לכם להכיר

דברים טובים מגיעים באריזות קטנות וציפורי מחמד קטנות יכולות להיות חברות מצוינות. בדרך כלל קל יותר לטפל בהן מאשר בציפורים גדולות, והן שקטות יותר בשל גודלם. אבל ציפורים קטנות עדיין עמוסות באישיות. חלקן מעדיפות לחיות עם ציפורים אחרות בעוד שאחרים יכולים להתגורר לבד כל עוד הם מקבלים שפע של סוציאליזציה אנושית. הנה שמונה מהציפורים הקטנות הפופולריות ביותר שכדאי לכם להכיר.

8 סוגים של של ציפורים קטנות

חוחית

חוחית היא ציפור שיר קטנה. חוחיות הן אידיאליות עבור אנשים שרוצים ליהנות מצפייה בציפורים אך מעדיפים לא לטפל בהן. חוחיות חיות מחמד שמסתדרות בדרך כלל בלהקות של שלוש עד חמש ודורשות כלוב מרווח שבו הן יכולות לעוף, מכיוון שבדרך כלל זה המקום היחיד שלהן לפעילות גופנית. ישנם סוגים רבים של חוחיות, כולל חוחיית הזברה, חוחיית גולדיאן וחוחיתהחברה. החוחית נחשבת לנבונה ביותר.
המזון של החוחית מורכב מזרעים של קוצים.

סקירה כללית של המינים

אורך: 12-14 ס"מ
משקל: 14-19 גרם
מאפיינים פיזיקליים: פסי גרון שחורים ולבנים, כתמי לחיים כתומים ומקור אדום-כתום (זכר זברה זכר); צבע אפור בכל הגוף ומקור פחות חי (נקבת חוחית זברה)

ציפור שיר חוחית
ציפור שיר חוחית

קנרית

ילידים באיי המקרונזי, הכנריות ידועות בפלצותיהן הבהירות והשירים היפים שלהן. כמו חברים אחרים במשפחת החוחיות, הציפורים הקטנות הללו אינן סובלות טיפול טוב. אבל עם הכשרה מספקת, קנרית עשויה ללמוד להתיישב על אדם. שימו קנרית בכלוב טיסה מרווח, במיוחד אם אין לכם מקום בטוח נוסף עבורה. בנוסף, לעתים קרובות יש צורך לשכן קנריות בנפרד, מכיוון שהן יכולות להיות טריטוריאליות.

סקירת המינים:
אורך: 5 עד 8 ס"מ
משקל: 0.5 עד 1 גרם
מאפיינים פיזיים: נוצות של צהוב עז (הנפוץ ביותר), אדום, כתום או לבן;ראש או נוצות

ציפור קטנה קנרית
ציפור קטנה קנרית ציפור פסי Budgerigar

בתור אחד התוכים הקטנים ביותר, באדג'ים מגיעים במגוון צבעים, והם יכולים ללמוד לדבר. הציפורים החכמות הללו דורשות הרבה צעצועים וסוציאליזציה כדי לשמור אותן מאושרות. אם אינך יכול לבלות מספיק זמן עם הציפורים, שקול לקבל לפחות שניים כדי למנוע בדידות.

סקירת המינים:
אורך: 6 עד 8 ס"מ
משקל: 1 גרם
מאפיינים פיזיים: בטן ירוקה; גב שחור וצהוב; ראש צהוב; זנב כחול כהה; המוטציות כוללות כחול, צהוב, לבן ואפור

ציפור Budgerigar
ציפור Budgerigar

תוכי כיס Parrotlet

Parrotlets, הנקראים גם "תוכי כיס", לא מבינים עד כמה הם קטנים. כמו בן דודם, תוכי האמזונס, תוכים נוטים להיות בעלי אישיות נועזת וקומית ומשתוקקים לתשומת לב. הם זקוקים לטיפול, מכיוון שיש להם מוניטין של עצבנות כשהם לא מאומנים כראוי. הם גם ציפורים פעילות וצריכים לבלות מספר שעות מחוץ לכלוב בכל יום.

סקירת המינים

אורך: 4 עד 5 ס"מ
משקל: 1 גרם
מאפיינים פיזיים: ראש וגוף ירוקים; כחול על הגב ומאחורי העיניים; מוטציות כוללות כחול, צהוב ולבן

תוכי כיס
תוכי כיס

תוכי בורק Bourke's Parakeet

תוכי בורק הם בדרך כלל ציפורים נימוחות. ילידי אוסטרליה אלה קשורים לעתים קרובות בקשר הדוק עם בני האדם שלהם ומסתדרים היטב עם ציפורים שלווים אחרים, כגון חוחיות. אבל האופי העדין שלהם יכול להפוך אותם למטרה של ציפורים תוקפניות יותר. הם פעילים במידה בינונית אך עדיין דורשים לפחות כמה שעות של פעילות גופנית מחוץ לכלוב בכל יום.

סקירת המינים:
אורך: 7 עד 9 ס"מ
משקל: 2 גרם
מאפיינים פיזיים: נוצות בגוון חום; בטן ורודה; גבעול כחול; מקור חום צהבהב; לזכרים יש כתרים כחולים ולנקבות יש לבן

Bourke's Parakeet
Bourke's Parakeet

ציפורי אהבה Lovebird

נאמן לשמם, ציפורי האהבה משגשגות בזוגות מלוכדים. אבל גם ציפור בודדת יכולה להסתדר עם מטפל מעורב. ציפורי אהבה לא אוהבות להיות לבד ויכולות לפתח בעיות התנהגותיות, כמו נשיכה, עם הזנחה. הם גם קוליים למדי, משמיעים ציוצים חזקים וגבוהים שאולי לא תצפו מציפור קטנה כל כך. המינים הנפוצים ביותר המוחזקים כחיות מחמד הם ציפורי האהבה פישר, מסכות שחורות ואפרסק.

סקירת המינים:
אורך: 5 עד 7 ס"מ
משקל: 2 גרם
מאפיינים פיזיים: זנב קצר; מבנה מעט חסון; זני צבע רבים, כולל ירוק, כחול, אפרסק, צהוב ולבן; הפנים והגוף נושאים בדרך כלל צבעים שונים

ציפור שיר Lovebird
ציפור שיר Lovebird

ציפור קונורה ירוקת לחיים Green-Cheeked Conure

ציפורי קונורה ירוקת לחיים הפכו פופולריות בשל נטייתם השובבה והחיבה, אבל הם דורשים טיפול נאות כדי למנוע בעיות התנהגותיות. ילידי דרום אמריקה אלה נוטים ללמוד מהר עם טריקים ומשחקים (אם כי לרוב לא מדברים). עם זאת, הם נוטים לקטיף נוצות אם הם משועממים או מוזנחים.

סקירת המינים:
אורך: 10 עד 11 ס"מ
משקל: 2 עד 3 גרם
מאפיינים פיזיים: בעיקר ירוק; כתמי לחי זית; חזה וראש אפורים; זנב אדום; נוצות תעופה כחולות; המוטציות כוללות טורקיז, צהוב וקינמון

ציפור ירוקת לחיים
ציפור ירוקת לחיים

ציפור קוקטייל Cockatiel

מוערכים בזכות האישיות הידידותית שלהם. כשהם מתרועעים כהלכה, הם נוטים להיות ציפורים צייתניות שאוהבות אנשים. הם בדרך כלל לא רועשים, אם כי הם יכולים ללמוד להיות שורקים מצוינים. קוקטייל בודד זה בסדר, כל עוד אתה נותן לו הרבה תשומת לב. אחרת, זוג ציפורים יכול לארח אחד את השני.

סקירת המינים:

אורך: 12 עד 13 ס"מ
משקל: 3 גרם
מאפיינים פיזיים: גוף אפור; פנים וציצה צהובים; לחיים כתומות; זנב ארוך; המוטציות כוללות לבקן, לוטינו, פייד וקינמון.

עוד מאמרים בנושא

עם יותר מ-190 גזעי כלבים וזנים רשומים במועדון הכלבנות האמריקאי, כל כלב הוקצה לאחת משבע קבוצות.