דג קרב סיאמי

ידוע שאנשים חשים חמלה ורחמים כלפי בעלי חיים, אבל במקרה הזה רגש הרחמים נובע מחוסר ידע בסיסי בתחום תנאי מחייתו של דג מיוחד זה.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

דג זה מוכר לרוב חובבי דגי הנוי כדג קרב סיאמי (שמו המדעי הינו בטה). מינו זכר, ומוצאו בתאילנד. דג זה הוא לא ככל דגי האקווריום – הוא שקט מאוד ואיטי ולכן הוא סובל מקושי מסוים בהשגת מזון בתוך האקווריום, ויש דגים הנוגסים בסנפיריו היפים ופוגעים ביופיו. בטבע הוא אוכל זחלי יתושים שהוא צד במים רדודים בתוך שלוליות בצדי הנהר.

דג זה הוא ממשפחת דגי הלבירנט הנושמים חמצן מהאוויר מעל פני המים, ולכן הוא מסוגל לחיות בכמות מים מועטה ללא חמצון המים. הלבירנט הינה מערכת לספיגת חמצן מהאוויר בדומה לריאת האדם. הדג מסוגל לחיות במינימום מים ומקום ואלה תנאיו בטבע , אשר משתנים בין הגאות והשפל בנהר.

דג זה מוכר כדג טריטורי השומר על אזור מחייתו מזכרים בני מינו החודרים לשטחו. הצמידו מראה לאקווריום ותופתעו משינוי אופיו השקט, ותתרשמו מיופיו. אסור להחזיק שני זכרים מסוג זה במיכל אחד.

הוראות טיפול:

החלפת ¾ מהמים באקווריום פעם בשבועיים (לפי צלילות המים). מומלץ להשתמש במי ברז שעמדו 24 שעות לשם התנדפות הכלור מתוכם.

האכלה – 3 פעמים בשבוע גרגר אחד בכל פעם.

מומלץ להשתמש במטילן בלו לחיטוי המים. שתי טיפות מטילן בלו לכוס מים יוצרות תרכיז חומר חיטוי. השתמשו ב 3 כפות מחומר החיטוי בכל החלפת מים. את חומר החיטוי ניתן להשיג בחנויות דגי נוי.
 

עוד מאמרים בנושא