מנקים נכון: איך מחטאים את האקווריום?

כאשר סימנים ירוקים וחומים מתחילים להופיע על דפנות האקווריום זה הזמן להרים את הכפפה או את הסמרטוט ולחטא את האקווריום. איך עושים את זה נכון?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

דגים הם לא פעם פתרון קל ונוח כחיית מחמד. על אף הטיפול המצומצם שנדרש ומעבר להאכלה היומית, נדרשת גם דאגה לרווחתם של הדגים – באמצעות ניקוי האקווריום והחלפת המים שימנעו מחלות. איך עושים את זה? המדריך השלם בכתבה שלפניכם

חיטוי הציוד

השרייה של האקווריום במשך כ-24 שעות במי כלור תחטא את הציוד. השרייה נוספת במשך מספר ימים בחומץ עם מעט מים תסיר את ריח הכלור מהציוד. כמובן שיש לשטוף את האקווריום היטב שוב, אחרת שאריות הכלור עלולות להרוג את הדגים. אם לאחר השטיפה החוזרת אתם עדיין מריחים כלור, מומלץ להשרות אותם שוב בחומץ ולהוסיף מעט סודה לאפייה – גם פעולה זו תסיר ריחות באופן יסודי. אם ברשותכם מדיח כלים, אפשר להכניס את האקווריום גם לשם. חשוב לדאוג ולשטוף את האקווריום במים רגילים, כדי לוודא כי שאריות של סבון מהמדיח לא נדבקו לזכוכית.

ניקוי בעזרת מלח

מומלץ לשטוף את האקווריום בעזרת מלח ללא יוד ולשפשף את האקווריום בעזרת המלח, כאילו אתם משתמשים בחומר ניקוי רגיל. השתמשו במטלית יבשה ופזרו כמות גדולה של מלח על המטלית. שפשפו את האקווריום בעזרת המטלית. פעולה זו תנקה את כל האצות מהאקווריום. חשוב לשטוף את האקווריום ולנגב אותו היטב.

המלח לא יפגע באקווריום שכן מותר להחזיק כמויות מלח מסוימות בתוך האקווריום – הן בריאות לדגים. הכמות באה ביחס לנפח המים והיא: כפית אחת על כל 5 גלוני מים. לא מדובר כלל בדגים החיים במי מלח, אלא בדגים רגילים.

חום

חשוב לציין, חום גבוה מדי הורג כל דבר. אתם יכולים למלא את האקווריום שלכם במים לאחר שטיפתו, להדליק את החימום ולחמם את המים עד לטמפרטורה של 95-100 מעלות. זה לא יגרום כל נזק. לאחר שאתם מבצעים את הפעולה הזאת במשך כשלושה ימים, רוקנו את האקווריום, ייבשו אותו לגמרי והשאירו אותו ריק במשך כשבוע. מחלות טפיליות, פטריות ומחלות מסוג ICK אינן יכולות לשרוד ללא גוף חיה או דג. ולכן, ללא דגים בתוך האקווריום, שאריות של הסוגים הללו ימותו.

שימוש בתרופות

כל הדרכים לניקוי האקווריום עד כה אמורים להספיק, אולם אם אתם עדיין מודאגים, הוספת תרופות שונות למשך כשבוע עד עשרה ימים יכול להיות פתרון.

עוד מאמרים בנושא