למה דווקא דגים?

גידול דגים הוא תחביב מאוד פופולארי. אבל מדוע? מה מוצאים האנשים בחיית מחמד חלקלקה, אשר אין אפשרות ללטפה, לגעת בה ואשר דורשת הרבה תשומת לב? למה לקנות דגים, כאשר קיימות כל כך הרבה חיות מחמד אחרות?

זאת הבעיה שאיתה מתמודדים אנשים רבים, כאשר ברצונם לרכוש דגים. ובכל זאת, אם הם מצליחים בגידול דגים, אפילו לזמן קצר, דעתם משתנה לגמרי. הם שוכחים מכל הצדדים השליליים שבעניין ומגלים כי הדגים הגדולים יותר בעלי אישיות משל עצמם. ושהדגים מאוד יפים.

רבים רוכשים דגים כיוון שהם רוצים בחיית מחמד, אך לא מעונינים לצאת עמה לטיול פעמיים ביום. לא משנה אם בחוץ משתוללת סופה או יורד גשם, הכלב עדיין צריך לצאת לטיול היומי שלו. אנשים רבים מתחילים לגדל דגים כי הם נראים כחיות מחמד אשר לא גוזלות זמן, וכי הדגים עדיפים על כלום. תוך כדי הגידול עצמו, הם נשאבים אל תוך התחביב הזה ומתחילים אפילו ליהנות ממנו מאוד. רבים מוצאים את דגי הזהב מאוד חינניים ואת הדגים הטרופיים מהירים וצבעוניים. מקובל לחשוב כי הדגים מקלים על המתח וכי הצפייה בהם מרגיעה.

אל תחשבו שניתן להחזיק בדגים בתור קישוט חי. רחוק מזה. הדגים הם אחד מסוגי חיות המחמד המעטות אשר אין אפשרות לגעת בהן, וזאת בעצם אחת מתכונותיהן החיוביות. ההנאה בגידול הדגים היא עצם הטיפול בהם. לטפל בהם ולדאוג לאקווריום הוא הכיף שבדבר, והבידור שהם מספקים הוא הסיבה העיקרית אשר בגללה רבים מחזיקים בהם.

בדרך כלל האנשים מתחילים מאקווריום קטן אחד. בסופו של דבר או שהם מתעייפים מגידול הדגים או שהם מתקדמים בעניין. אלה המתקדמים בדרך כלל רוכשים אקווריום גדול יותר. מדוע? כי הם נדבקים בחיידק גידול הדגים ומתחילים באמת לאהוב את זה. זה משהו שקשה להסבירו במלים, אך כמעט כל מגדל אשר מצליח לשמור על הדגים בחיים לאורך זמן, נהנה מגידולם. גידול דגים הינו תחביב מאוד מעניין, והוא שבה את לבם של מיליונים. הדגים הם חיות מחמד אמיתיות, אף על פי העובדה שאי אפשר לגעת בהם. זכרו זאת בביקורכם הבא בחנות לחיות מחמד, ובהצלחה.

צילם: יגאל פרדו

 

עוד מאמרים בנושא