ל"ג בעומר: סיורים למניעת פגיעה בבע"ח

בערים רבות ברחבי הארץ יצאו הערב סיורים מיוחדים של משמר בעלי החיים ומתנדבים למען בעלי חיים בכדי לוודא כי לא מתבצעת השלכה של בעלי חיים למדורות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בשנים האחרונות הפך ל"ג בעומר לערב מסוכן עבור בעלי החיים, כאשר יותר ויותר מקרים של השלכות של חתולים וכלבים למדורות מתגלים ביום למחרת. בכדי להילחם בתופעה, מתגייסים משמר בעלי החיים, אזרחים ופעילים למען בעלי חיים לאתר בעלי חיים במצוקה ולהגן עליהן.

דורון ברנר, יו"ר משמר בעלי החיים בישראל מעדכן כי הערב יצאו לסיורים צוותים מתוגברים של המשמר בערים תל אביב, בת ים, חולון ונתניה במטרה למנוע מקרי התעללות שכאלה. "הצוותים שמורכבים ממתנדבים ילבשו חולצות של היחידה ויסתובבו בין המדורות במטרה לאתר ילדים או נערים שמתכוונים לבצע את המעשים הנוראים האלה". לטענתו, "ברוב המקרים בעלי החיים מוחזקים בקופסאות קרטון לפני המעשה, וזה מה שאנחנו מחפשים".

במקביל, גם אזרחים ופעילים למען בעלי חיים החליטו להירתם נגד התופעה הקשה וארגנו, זאת השנה הרביעית, סיורים ברחבי הארץ על מנת לוודא שלא מתבצעת פגיעה בבעלי חיים. שחר ליאני, אחת מיוזמות הסיורים מספרת, כי השנה יצאו יותר מ- 600 מתנדבים ב- 56 ערים ברחבי הארץ, כאשר תל אביב וחיפה הן הערים שמובילות במספר המתנדבים.

"השנה יש היענות גדולה יותר בהרבה מבשאר השנים, הצלחנו לגייס הרבה יותר מתנדבים וקיבלנו חשיפה ענקית" מספרת ליאני, שהצטרפה לסיורים לאחר שנחרדה ממקרה התעללות בכלב בערב ל"ג בעומר שהתרחש קרוב אליה. על אף שמדובר בהתארגנות דרך הפייסבוק, נראה כי מדובר במבצע מסודר להפליא: "כל צוות כולל 4 מתנדבים, ציוד עזרה ראשונה, מנשאים, שמיכות, אוכל ורכב למקרה הצורך, כאשר אנו פועלים בתיאום עם גורמים כמו משמר בעלי החיים והמשטרה שנמצאים "בהיכון" למקרים קשים".

עדים להתעללות בגורי חתולים בל"ג בעומר? במקרים בהם מתגלה פעילות חשודה בקרבת המדורה, כמו למשל קופסה עם גורים ליד המדורה, ממליץ ברנר לפעול במהירות ובזהירות: "הדבר החשוב ביותר הוא להרחיק את החיות הרחק מן מהמדורה. אין צורך להגיע לעימותים, אפשר להתאגד כמה אנשים ופשוט לגשת ולפנות את בעלי החיים". לאחר מכן מומלץ כמובן לפנות למשטרה ולמוקד 106. ניתן לדווח על מקרי התעללות הערב גם לקבוצת המתנדבים  במספר 052-7830232.

במידה ואתם מחליטים לקחת את כלבכם למדורת ל"ג בעומר מומלץ לנקוט משנה זהירות: "יש לשמור עליהם ולהיזהר איתם בדיוק כמו עם ילדים. הכלבים, מתלהבים מהאש וההמולה, אך הם גם יכולים להילחץ מאוד, לפחד ולברוח ולכן חשוב מאוד להסתובב איתם קשורים ברצועה" ממליצה דוברת עמותת אס.או.אס חיות.

קראו עוד: לא רק נביחות וגרגורים: חיות מחמד יכולות להציל חיים

עוד מאמרים בנושא

איך מקלים על חברינו הולכים על ארבע עם סיום החופשה? בכתבה שלפניכם