חטיפים מפנקים לכלבים

 לא כל פינוק חייב לשרת מטרה אחרת מלבד פינוק צרוף, אבל כאשר אנשים מבקשים לטפל בבעיות ספציפיות בנוסף לתגמול חיות המחמד שלהם, פינוקים פונקציונליים מציעים דרך לעשות את שניהם. קיים מגוון רחב של חטיפים מפנקים לכלבים. כשזה מגיע לפינוקים פונקציונליים – אלו המספקים יתרונות יחד עם טעם. למרות שאנשים היו רוצים לאכול בריא יותר, הרצון שלהם לעשות זאת לרוב עומד בסתירה להתנהגותם. כשאנחנו יודעים שפינוק טוב עבורנו, לעתים קרובות הוא גורם לו להיראות איכשהו פחות חטיף ומפנק, וכתוצאה מכך להגיע לממתק ה"אסור" הזה במקום. אבל כלבים וחתולים לא חווים קונפליקט כזה. כל מה שמעניין אותם זה לאכול משהו טעים, גם אם זה מקדם את בריאות הלב או המפרקים או מנקה להם את השיניים. כתוצאה מכך, אם אנשים לא מצליחים להשיג את יעדי התזונה שלהם, הם יכולים לפחות בקלות לתת לחיות המחמד שלהם משהו בריא יותר, ולהביא מידה לא קטנה של סיפוק.

חטיפים בריאים וגם מפנקים לכלבים

פינוקים פונקציונליים מתאימים לרצונות של אנשים לתמוך בבריאות חיות המחמד. זו הסיבה שבעלי חיות מחמד שמים לב יותר למרכיבים, לתזונה וליתרונות התפקודיים של הפינוקים המוזנים לחיות המחמד שלהם.הם רוצים שהפינוקים יהיו מועילים, במקום רק קלוריות ריקות. פינוקים אלה משקפים גם את הגישה ההוליסטית שחלק מהאנשים נוקטים כלפי הדיאטה שלהם. כמובן, בעלי חיות מחמד רבים נמשכים לפריטים אלה בגלל הניסוחים שלהם, שעוזרים להם לטפל בבעיות בריאותיות ספציפיות ובו בזמן "לפנק" את חבריהם הפרוותיים בפינוק.

 מכוון ותכליתי

בנוסף לפונקציונליות, בעלי חיות מחמד מייחסים חשיבות לאיכות וכמות המרכיבים. הביקוש לפינוקים פונקציונליים עלה משום שבעלי חיות המחמד קונים פינוקים פונקציונליים מכיוון שיש להם מיקוד בריאותי כה חזק מלכתחילה.שלוש הבעיות הגדולות ביותר שבעלי חיות מחמד מקווים שפינוקים פונקציונליים יעזרו לטפל הן מפרק הירך, העור והפרווה ובריאות מערכת העיכול.

במהלך מגיפת הקורונה, בעלי חיות המחמד בילו יותר זמן מתמיד עם חיות המחמד שלהם. ההתקשרות הרגשית ששנבנתה במהלך אותה תקופה הפכה אז לכוח המניע מאחורי השינוי בפרספקטיבה ובהתנהגות, מה שהוביל להתמקדות חזקה בבריאות וברווחה של חיות המחמד. פינוקים פונקציונליים מהווים כיום רק נתח של 17 אחוזים משוק הפינוקים הכולל. 

דו"ח העובדות והלעיסות של חיות מחמד 2021 בארה"ב מגלה שרוב משכנע (70%) מבעלי חיות המחמד מעדיפים לקנות פינוקים שמטפלים בבעיות בריאותיות או מספקים תזונה נוספת וכמעט באותה מידה (67%) מסכים שפינוקים פונקציונליים ממלאים תפקיד חשוב בטיפול הבריאותי של חיות המחמד שלהם.

מומלץ להיזהר מפינוק יתר

בחנות חיות מחמד יש לשאול שאלות מכוונות לגבי גיל חיית המחמד, גזע, רמת פעילות ובריאות כללית. האם לחיית המחמד יש ריח רע מהפה? האם העור נראה מגורה, כשהפרווה עמומה, יבשה ומתקלפת? האם קיימים כאבי מפרקים? האם חיית המחמד תחת טיפול רפואי, איזה סוג מזון חיית המחמד אוכלת? האם ישנם מזונות/חלבונים שחיית המחמד רגישה אליהם? שאל גם לגבי משקל חיית המחמד, חשוב במיוחד בתקופות COVID-19 אלו. בשנה האחרונה חלה עלייה דרמטית בחיות מחמד עם עודף משקל, שמומחים רבים מייחסים לטיפול מוגבר על ידי בעלים השוהים בבית במהלך המגיפה. פינוקים פונקציונליים מאפשרים לבעלים לתת פינוקים שמשרתים מטרה ויכולים לעזור לצמצם את הקלוריות הריקות.

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שבעלי חיות מחמד עושים היא טיפול יתר בבעלי החיים שלהם, או מתן פינוקים עתירי קלוריות.

עוד מאמרים בנושא

כל מה שצריך לדעת על אחסון נכון למזון של כלבים או חתולים – בכתבה שלפניכם
איך בוחרים את סוג המזון המתאים לכלב? מה מותר ומה אסור לו לאכול?
בבחינה מעמיקה מבינים למה מותג האוכל גו זוכה בשבחים בכל הביקורות למזון לכלבים וחתולים.
שמן דגים הוא מקור לאומגה 3 ואומגה 6 מרכיבים חשובים ביותר בכל תזונה של כל כלב או חתול
לימפומה של כלבים היא מונח רחב המתאר כל סוג של סרטן המערב לימפוציטים, סוג של תאי דם לבנים
מדריך שהכנו במיוחד עבורכם יעזור לכם להבין בדיוק מה מותר ומה אסור בקיץ הלהוט עם חברנו הכלבים
מהי דלקת מון השן זיהוי ודרכי טיפול