משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

הוספת דגים לאקווריום: איך תעשה זאת נכון?

הוספת דגים לאקווריום

ודא את בריאות הדגים החדשים שלך על ידי אקלום אותם לפני הוספתם למיכל הבית החדש שלהם. אי התאקלמות נכונה היא הסיבה השכיחה ביותר למות דגים זמן קצר לאחר שהובאו הביתה. האקלום לא רק מקל על דגים חדשים כל שינוי בטמפרטורה, אלא הוא גם מונע הלם pH, הנגרם מחוסר איזון של ה-pH בין המים במיכל של חנות החיות לבין המיכל שלך. הזמן שלוקח להתאקלם כראוי תלוי בחוסר איזון ה-pH הראשוני.

יש לך מיכל נוסף?

באופן אידיאלי, דגים חדשים צריכים להיות בהסגר במיכל נפרד למשך שבועיים לפני העברתם למקום מגוריהם הקבוע במיכל הראשי. זה מאפשר לך לצפות בדגים עבור מחלות או בעיות אחרות מבלי להסתכן בפגיעה בדגים האחרים שלך במיכל הראשי.

אם יש לך אקווריום נוסף זמין להסגר, השתמש בו. אך הקפד לאקלם את הדגים למיכל ההסגר בדיוק כפי שהיית עושה עבור המיכל הראשי. אם אין לך מיכל הסגר, היה סלקטיבי במיוחד לגבי היכן אתה משיג את הדגים שלך, ואל תקנו דגים ממיכל עם כל עדות למחלה או כל דג חולה. כמו כן, לעולם אל תשליך את שקית המים מהחנות אל המיכל הראשי או מיכל ההסגר, כדי למנוע העברת מחלות או טפילים אל המיכל הביתי שלך.

תהליך הסתגלות והעברה

בצע את השלבים הבסיסיים הבאים כדי להכין את המיכל שלך ולהתאקלם בקפידה לפני העברת הדגים לביתם החדש:

 1. הכן את המיכל על ידי בדיקת רמות ה- pH, האמוניה והכלור. כלור ואמוניה חייבים להיות אפס. כמו  כן, ודא שטמפרטורת המים מתאימה לדג החדש. אתה תשתמש בתוצאות ה-pH בעת אקלום הדג. אם יש אמוניה או כלור באקווריום השתמשו במסיר כלור וטיפולי קושר אמוניה.
 2. כבה את האור באקווריום כדי להפחית את הלחץ על הדגים החדשים. כמו כן, יש לעמעם את האורות בחדר, במידת האפשר, או להפנות את האור מהמיכל.
 3. הניחו את השקית האטומה המכילה את הדגים למיכל כך שהשקית תצפה. הניחו לשקית לצוף במשך 15 דקות כדי לאפשר לטמפרטורת המים בשקית להשתוות לטמפרטורת האקווריום.
 4. פתח את החלק העליון של השקית מבלי להכניס מים או לצאת מהתיק. קפלו את הקצה הפתוח של התיק כדי ליצור מכפלת עם כיס אוויר כדי לאפשר לתיק לצוף זקוף. במידת הצורך, קפל שוב את המכפלת. 
 5. בדוק את ה-pH של המים בשקית ובאקווריום. השווה את התוצאה ל-pH של מי המיכל, ושימו לב להבדל. לדוגמה, אם ה-pH של המים בשקית הוא 7.0, וה-pH של המיכל הוא 7.2, ההבדל הוא 0.2.
 6. טובלים כוס מדידה של 1/2 כוס במיכל ושופכים את המים לתוך השקית הפתוחה. המתן 15 דקות. חזור על אותו תהליך כמה פעמים שצריך כדי לאזן את ה-pH של מי השקית, בהתבסס על הפרש ה-pH הראשוני: הפרש pH של 0.1 ו-0.3: הוסף 1/2 כוס מי מיכל כל 15 דקות למשך שעה, או עד pH שווה.
  הפרש pH של 0.4 או יותר: הוסף 1/2 כוס מי מיכל כל 15 דקות למשך שעתיים, או עד שה-pH שווה ל-pH של מי האקווריום.

כעת לשלב ההעברה

 1. השתמש ברשת קטנה כדי להרים את הדגים מהשקית ולהעביר אותם במהירות לאקווריום. רשתות שרימפס מלח עובדות היטב, אבל אם יש לכם רק רשת גדולה, החזיקו את הרשת מעל דלי ושפכו בעדינות את הדגים והמים מהשקית ואל הרשת. לאחר מכן העבירו במהירות את הדג מהרשת למיכל.
 2. השליכו את שקית המים בכיור. אין לשפוך את המים לאקווריום. במקום זאת, הוסף מי ברז ללא כלור לתוך האקווריום כדי להחליף את המים שהוסרו.
 3. השאר את האור כבוי למשך מספר שעות כדי לאפשר לדג להסתגל להגדרה החדשה.
 4. הוספת כמות קטנה של מזון לאקווריום כדי להסיח את דעתם של הדגים הנוכחיים מהדגים החדשים גם מועילה.

באתר שלנו תוכלו למצוא אוכל לדגים איכותי ומזין לדגים שלך.

נכתב על ידי רייצ'ל

נכתב על ידי רייצ'ל

רייצ'ל הגיעה לארץ מהעיר ניו יורק. היא עובדת כמנהלת חשבונות ביום, אך בשעות הערב ובסופי השבוע היא מקדישה את זמנה לכתיבה, שהיא התשוקה האמיתית שלה.

עוד מאמרים בנושא

נשיכה היא רק דרך נוספת של חתולים לבטא את עצמם, כדי להבין נשיכה אצל חתולים, עלינו להבין מה החתול מנסה לומר לנו.
ניקיון לא תקין של ארגז החול מוביל לריחות רעים ולהפתעות בלתי צפויות בכל הבית.
שמירה על הכלב שלך מרוסן ומאחור תקטין את הסבירות לתאונה הקשורה בהסחת דעת

פט נט חנות החיות המובילה ברשת!
משלוחים סופר מהירים לכל הארץ 🛵

נביחות מופרזות הן מטרד לא קטן, כל הטיפים שייסעו לכם לחנך את הכלב שלכם לנבוח פחות

המוצרים הנמכרים ביותר

דילוג לתוכן