משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

בחירת הכלוב הטוב ביותר עבור האוגר הסורי שלך

כלוב לאוגר סורי

אחד המינים הפופולריים ביותר של אוגר המוחזק כחיית מחמד הוא אוגר סורי או זהוב. למרות השם הנפוץ, לא לכל האוגרים הסורים יש שיער אדמדם-זהוב. כעת הם גדלים במגוון צבעים ואורכי שיער. בעוד אוגרים סוריים הם הסוג הגדול ביותר של אוגרי מחמד, הם עדיין קטנים יחסית באורך ממוצע של 12 עד 18 ס"מ כמבוגרים.

המכרסמים החמודים האלההם חיות מחמד מהנות וניתן להתחבר אליהם בטיפול עדין קבוע. הם סקרנים, פעילים ושובבים, למרות שההרגלים הליליים שלהם פירושם שאולי לא תראה אותם לעתים קרובות כשהם ערים. עם זאת, חלקם יתאימו מעט ללוח הזמנים שלכם, אם תטפלו בהם באופן קבוע. לעולם אל תעירו בפתאומיות את האוגר הישן שלכם. זאת מכיוון שזה עלול להבהיל אותו לנשוך.

כדי לשמור על אוגר המחמד שלך בריא ומאושר, חשוב מאוד להאכיל אותו בתזונה מתאימה, לתת לו הזדמנויות להתאמן ולבחור כלוב שמתאים לצרכיו. כאשר אתה בוחר כלוב עבור האוגר הסורי שלך, אתה צריך לקחת בחשבון מספר גורמים. והכי חשוב, אתה רוצה לבחור כלוב שהוא מספיק גדול, בטוח וקל לניקוי. למרבה הצער, כלובים רבים שתמצאו בחנות החיות אינם עומדים בכל הדרישות הללו בכל הנוגע לאוגרים סוריים. הנה איך לבחור את סוג הכלוב הטוב ביותר עבור האוגר שלך ולאבזר אותו כראוי.

סגנון של כלוב

הבחירות העיקריות שלך יהיו בין כלוב תיל (בדרך כלל על בסיס פלסטיק), כלוב מודולרי מפלסטיק (מהסוג עם הרבה תאים וצינורות), או אקווריום (עם מכסה רשת מאובטח). לכל סגנון של כלוב יש יתרונות וחסרונות בכל הנוגע לניקיון, אוורור ואבטחה.

ככלל, קל לנקות כלובי תיל. אך אם הסורגים אינם מרווחים מספיק, זה יקל על חיית המחמד שלך לברוח. כלובים אלו זמינים בגדלים רבים ומתאימים לכל תקציב. כלובי פלסטיק טובים יותר להכיל בלאגנים. כגון מצעים מפוזרים, מזון או פסולת. אך אינם מספקים אוורור רב כמו כלוב תיל. מיכלי זכוכית מגיעים במגוון רחב של גדלים. אך הם כבדים, יכולים להיות קרים ולחסום את זרימת האוויר.

הבה נשקול כל אחד מהגורמים הללו יותר לעומק.

קלות ניקוי

באופן כללי, כלוב תיל עם מגש פלסטיק הוא הקל ביותר לניקוי. פשוט הרם את החוט מהתחתית, נקה את המצעים ונגב את חלק החוט לפי הצורך. ככל שהכלוב מורכב יותר, כך יהיה קשה יותר לנקות אותו. וזה, מאוד חשוב אם אתה שוקל כלוב פלסטיק עם מספר תאים וצינורות. כלובים אלה יכולים להפוך למטלה אמיתית לניקוי. אקווריומים לא נורא קשים לניקוי אבל יכולים להיות כבדים ומסורבלים לטיפול בזמן הניקוי. ניקוי כלובים הוא לא משימה מהנה. אז שמירה על זה נקי, יהפוך את הבעלים של אוגר לנינוח יותר.

ניקוי הכלוב

יש לנקות את הכלוב של האוגר שלך באופן קבוע. תכנן ניקוי יסודי לפחות שבועי, עם החלפת מצעים וניגוב של כל המשטחים עם חומר ניקוי בטוח למכרסמים להסרת חיידקים. בכל יום, עליך להסיר כל מזון ישן ומצעים מלוכלכים, ולספק לחיית המחמד שלך מים טריים ומזון. כלוב מלוכלך עלול להזיק לבריאות חיית המחמד שלך, וגם יריח ויראה רע.

אוורור

זרימת אוויר טובה לא רק עוזרת לשמור על ריח, היא גם עוזרת לשמור על חיית המחמד שלך בריאה ומאושרת יותר. כלוב תיל הוא בקלות האפשרות הטובה ביותר לאוורור. שכן, אוויר זורם מסביב לסורגים. הצינורות והתאים הסגורים של כלובי פלסטיק מודולריים יכולים לעכב את זרימת האוויר. ולכן, איכות האוויר והעיבוי עלולים להפוך לבעיות. כמו כן, לאקווריומים יכול להיות גם אוורור לקוי בגלל דפנות ותחתית הזכוכית המוצקים שלהם.

אבטחה ובטיחות בכלוב

אוגרים יכולים להיכנס דרך חללים קטנים להפתיע. כדי למנוע בריחה של חצות, המרווחים בין הסורגים בכלוב של אוגר סורי צריכים להיות לא יותר מ2 ס"מ זה מזה. סורגים אופקיים יאפשרו קצת הזדמנות לטפס. בדוק את הדלתות בכל כלוב כדי לוודא שהן מאובטחות. שכן, אוגרים יכולים להיות מומחים למדי בפתיחת דלתות. תפסי בריח מתכת, כמו אלה שבקצה רצועת כלב, ניתנים להצמדה ל"נעילת" דלתות לרמת אבטחה נוספת על דלתות תיל. אם תבחר בכלוב עם מספר רמות, וודא שאין מקום שבו האוגר שלך עלול ליפול..

כלובי פלסטיק ומיכלי זכוכית בטוחים יותר מכלובי תיל, ככלל, אבל חלק עליון פתוח אומר שחיית המחמד שלך עדיין עלולה לברוח. ודא שבחלק העליון של כלוב יש מכסה מהודק שהאוגר שלך לא יכול להחליק מתחתיו, לדחוף למעלה או להידחק דרכו.

גודל כלוב מומלץ לאוגר סורי

אוגרים הם בעלי חיים מאוד פעילים. אז אל תעשה את הטעות להניח שרק בגלל שחיית המחמד שלך קטנה היא לא צריכה הרבה מקום לפעילות גופנית.

כוון למינימום של 55 ס"מ על 30 ס"מ, ולפחות 30 ס"מ גובה. עם זאת, כדי לשמור על האוגר שלך פעיל ומאושר, נסה להשיג כלוב גדול יותר. כשזה מגיע לכלובי אוגר, גדול יותר הוא תמיד טוב יותר. ולמרות שהאוגר שלך כנראה יהנה מהיכולת לטפס למעלה רמה או שתיים בתוך הכלוב שלו, הוא יבלה את רוב זמנו בקומת הקרקע, אז כשמגדילים את המידות, בחרו בכלוב ארוך יותר, ולא גבוה יותר, במידת האפשר.

אוגרים סורים זקוקים להרבה מקום לרוץ ולשחק, ושטח הרצפה האמיתי של הכלוב חשוב לשם כך. באופן כללי, כלובים רבים המשווקים עבור אוגרים קטנים מדי עבור אוגרים סורים. שימו לב שהצינורות, התאים והגלגלים המובנים של כלובי פלסטיק מודולריים קטנים מדי עבור אוגרים סורים רבים. מכיוון, שהם מיועדים יותר לאוגרים או שרקנים גמדים.

כלובים וצעצועי לעיסה

הדחף והיכולת של אוגרים ללעוס יכולים להשפיע על סוג הכלוב המתאים להם. לכלובי חוט יש יתרונות רבים, אבל כמה אוגרים הופכים כמעט אובססיביים לגבי לעיסת הסורגים. אם אספקת צעצועי לעיסה בשפע ומפרקי שעמום אינם מקלים על הלעיסה, מעבר לכלוב בעל צד מוצק עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר. כמו כן, בעת בחירת כלוב פלסטיק, ודאו שאין קצוות חשופים או רכסים של פלסטיק שבהם אוגר יכול להתחיל ללעוס את הכלוב, או שהאוגר שלכם עלול להימלט בשלב מסוים. אקווריומים בדרך כלל עמידים ללעיסה. (אך ודא שהכיסוי מאובטח).

גלגלים

לאוגרים צריכים להיות גלגלים, אבל חשוב לוודא שהגלגל גדול מספיק עבור אוגרים סורים. בחר גלגל בקוטר של עד 20 ס"מ עבור האוגר הסורי שלך. מכיוון שגלגלי 10 ס"מ המיועדים לעכברים או אוגרים ננסיים, אינם גדולים מספיק. הגלגלים המובנים בכלובי פלסטיק לפעמים קטנים מדי עבור האוגרים הגדולים האלה. באופן אידיאלי, גלגלים צריכים להיות בעלי משטח מוצק וללא מוטות צולבים לתמיכה. כך ששום איבר או חלק גוף אחר לא ייתפסו.

עומק מצעים

לא משנה באיזה סגנון של כלוב אתה משתמש, וודא שאתה יכול לספק שכבה עמוקה ויפה של מצעים לנבירה. זה הכי חשוב עבור כלובי תיל. בחרו אחד עם מגש עמוק כדי לאפשר שכבה עבה של מצעים. וגם, כדי להפחית את כמות המצעים שהאוגרים שלכם ידחפו או יבעטו החוצה מהכלוב. ככלל, לאוגר הסורי שלך צריכה להיות שכבת מצעים בעומק של לפחות 2 עד 5 ס"מ. הסר מצעים מלוכלכים מדי יום, והחלף את כל המצעים מדי שבוע.

נכתב על ידי רייצ'ל

נכתב על ידי רייצ'ל

רייצ'ל הגיעה לארץ מהעיר ניו יורק. היא עובדת כמנהלת חשבונות ביום, אך בשעות הערב ובסופי השבוע היא מקדישה את זמנה לכתיבה, שהיא התשוקה האמיתית שלה.

עוד מאמרים בנושא

בחתולה בהריון יחולו שינויים פיזיים ואישיותיים כאחד.הם יופיעו כשלושה שבועות לאחר הרבייה.משך ההריון 64-66 ימים. מזל טוב 😻
דג קרב סיאמי, המכונה בדרך כלל דגי בטה, הם אחד מגזעי הדגים הפופולריים ביותר. עם הצבע בגוון התכשיט והסנפירים הזורמים.
אם אתה להוט לגלות יותר על חתול הטוקסידו המקסים, אתה לא לבד. יש להם מעילי פרווה דו-צבעוניים מדהימים
בדומה לבני האדם, מחלת הקטרט עשוייה להופיע בעיקר בקרב כלבים וחתולים מבוגרים.

פט נט חנות החיות המובילה ברשת!
משלוחים סופר מהירים לכל הארץ 🛵

מהי דלקת מון השן זיהוי ודרכי טיפול
למה כלב שנשך חייב להיכנס להסגר של 10 ימים? כיצד יש לטפל במקרה שננשכתם?

המוצרים הנמכרים ביותר

דילוג לתוכן