חיית המחמד שלכם מזדקנת? 6 טיפים שיעזרו לכם להתמודד

לא קל לראות את החבר הפרוותי מזדקן. בייחוד כשזה מתבטא במצה הבריאותי שלו והאחריות לשלומו הופכת להיות יותר ויותר כבדה. כך תתמודדו עם המצב באופן נכון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
כלב וחתול מבוגרים

קראו עוד: כך תדעו: מתי חשוב לקבל חוות דעת שנייה לבעלי חיים

כל מי שגידל בעל חיים מכיר את זה: השנים האחרונות בחייה של חיית המחמד שלכם עלולות להיות קשות ועצובות. כלב או חתול מבוגרים עלולים לחלות, לסבול מכאבים או ומתקשים לבצע פעולות יום-יומיות כגון הליכה, אכילה או שליטה על הצרכים. לא פשוט לגדל בעל חיים ולראות אותו מזדקן ונחלש לנגד עיניכם, אך כדאי להיות מוכנים לכך ולהבין שזה חלק מהחיים, ושהאחריות שלכם ממשיכה עד לרגע האחרון. הנה 6 עצות כיצד להתמודד עם בעל החיים האהוב שלכם לעת זקנה.

1. עזרו להם

כמו בני האדם גם בעלי חיים מתבגרים דורשים יותר תשומת לב מסביבתם. יכול להיות שתצטרכו לקרב אליהם את השתייה האוכל. לדאוג שהאוכל יהיה רך. לנקות אחריהם, לתת להם טיפול תרופתי ואולי בסוף אף להרדים אותם.

2. היו סבלנים

אתם אף פעם לא יכולים לדעת מתי חיית המחמד שלכם תמות. קרו מקרים שבעלי חיים מתו באופן פתאומי והיו כאלה שחיו זמן רב. נסו לא לחשוב על כך. התמקדו במה שקורה עכשיו. במה שהוא מסוגל עדיין לעשות, בטיפול ובדאגה לצרכים שלו.

3. קבלו את זה

תוחלת החיים של בעלי החיים קצרה יותר משל בני האדם, וברגע שהחלטתם לגדל חיית מחמד ודאי לקחתם את זה בחשבון. קבלו את העובדה שכל בעל חיים, כמו גם בני האדם, לא חי לנצח. אז למרות שלא קל לראות את חיית המחמד שלכם גדלה ומזדקנת – זכרו שזה תהליך טבעי.

4. נצלו את הזמן עימם 

בלו עימם את הזמן שנותר בנעימים. אתם תוקירו את הזמן הזה. הראו להם כמה אתם אוהבים אותם ודואגים להם. תגמלו אותם יותר בחטיפים האהובים עליהם. זה יעזור לכם להתמודד עם הפרידה בהמשך – כאשר תהיו בטוחים שחיית המחמד שלכם ידעה כמה אהבתם אותה.

5. קחו את זה בפרופורציות

אל תהיו דרמטיים מדי. זה הטבע האנושי שגורם לנו לצפות לרע ביותר אבל אל תקפצו למסקנות. אתם אף פעם לא יודעים מה מחכה מעבר לפינה. אל תניחו שאתם צריכים להרדים את בעל החיים שלכם או שהוא ימות מחר. קחו כל יום ביומו ואל תחשבו יותר מדי קדימה זה רק יכאיב לכם.

6. תכינו את הילדים

אם יש לכם ילדים, רצוי שתכינו אותם לקראת הפרידה מחיית המחמד האהובה עליכם. הסבירו להם שזהו תהליך טבעי על אף שזה עצוב וכואב. במקרים מסויימים אפשר להתנחם בכך שזה יכול לשים קץ לסבלו של בעל החיים.

בנוסף, במידה וחיית המחמד שלכם סובלת מכאבים או מחלה, אתם תמיד יכולים לשאול ולהתייעץ על ידי כניסה לפורום מחלות חיות או אפילו בהגעה פיזית לאחת ממרפאות הוטרינרים שניתן למצוא בקרבתכם.

עוד מאמרים בנושא