משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

אלרגיות אצל חתולים: כיצד לזהות, לטפל ולמנוע אותן

אלרגיות אצל חתולים

אנו בני האדם יודעים שאלרגיות זה לא כיף. אבל מה עם החברים הפרוותיים שלנו? האם לחתול יכול להיות אלרגיות – אפילו בפנים? הם בהחלט יכולים. ואלרגיות חתוליות יכולות לשבש את חיי היומיום של החתול שלך באותה מידה שאלרגיות אנושיות משבשות את חיינו. אלרגיות בחתולים יכולות להמיט הרס על כל דבר, החל ממערכת הנשימה העליונה ועד לעור ולמערכת העיכול.

אתה עלול להרגיש מעורפל כשזה מגיע להבחין באלרגיות חתוליות ממצבים אחרים, כמו הצטננות של חתלתול או אסטמה. אבל עם הכלים הנכונים, אתה יכול לזהות את הסימנים של התקף אלרגיה ולעבוד עם הווטרינר שלך כדי למצוא הקלה לחתול שלך. אלרגיות מסוימות עשויות אפילו להיפתר עם כמה שינויים פשוטים בבית.

האם לחתולים יכולים להיות אלרגיות?

כן, וכמה סוגים של תגובות אלרגיות אצל חתולים שכיחים יותר ממה שאתה עשוי לחשוב. בין אם החתול שלך הוא חתול בית או חוץ, יש מגוון רחב של אלרגנים וסביר שהחתול שלך יבוא במגע עם סוג אחד לפחות. בנוסף, החשיפה של חתול לאלרגנים עלולה לעלות אם הוא חולק את ביתו עם כלב או שניים.

גורמים לאלרגיה אצל חתולים

כפי שאומרים במכללה לרפואה וטרינרית באוניברסיטת אוהיו סטייט, אלרגיה היא תגובה המתרחשת כאשר ההגנות הטבעיות של הגוף מגיבות יתר על המידה לחומר זר הנקרא אלרגן. כאשר הגוף (חתול, אדם או כלב) נחשף לחומר שהוא רושם כרע, מערכת החיסון נכנסת להילוך גבוה כדי לשחרר היסטמינים – יותר מדי היסטמינים.

היסטמינים הם כימיקלים המופיעים באופן טבעי בגוף שלך, אבל יותר מדי מהם עלולים לגרום לחתול שלך אי נוחות בצורה של דלקת, גירוד ונפיחות. חתולים זכרים ונקבות בכל הגילאים והגזעים יכולים לפתח אלרגיה לאורך חייהם, וחתולים מסוימים עשויים להיוולד עם נטייה גנטית להגיב לאלרגנים.

סוגי אלרגיות בחתולים

אתה יכול לחשוב על אלרגיות בחתולים כעל שלושה סוגים שונים: אלרגיות סביבתיות, פרעושים ואלרגיות למזון.

אלרגיות סביבתיות

אלרגנים סביבתיים נמצאים בפנים ובחוץ. חומרים מגרים בתוך הבית כמו ניחוחות, עובש ואבק יכולים לעורר תגובה אלרגית בנו ובחברינו החתוליים. אלרגנים עונתיים בחוץ כמו אבקה, דשא וחרקים יכולים גם לעורר תגובה. חתולים יכולים אפילו להיות אלרגיים לקשקשים אנושיים.

אלרגיות לפרעושים

לחתולים (ולבני אדם רבים) יש תגובה אלרגית לעקיצות של פרעושים ולרוק שלהם. אלרגיה לפרעושים היא הסוג הנפוץ ביותר של אלרגיה בחתולים. למזלנו ועבור החתולים שלנו, זה גם אחד הקלים ביותר למניעת הודות למניעת פרעושים חודשית.

אלרגיות למזון

תגובות אלרגיות למזונות הן נדירות למדי בחתולים. לחתול שלך עלול להיות הפרעות עיכול ממרכיבים מסוימים במזון שלו. כמו תירס, פחמימות וגלוטן. אבל תגובה למערכת העיכול בלבד, נקראת רגישות למזון, לא תגובה אלרגית. כאשר החתול שלך אוכל משהו שגורם לתגובה למערכת החיסון – כמו עור מגרד שיכול להיות מלווה בהפרעות במערכת העיכול או לא – זו תגובה אלרגית. אלרגיה למזון "נגרמת בדרך כלל מתגובה למקור החלבון של המזון כמו בשר בקר או עוף.

סימנים ותסמינים של אלרגיות בחתולים

לא משנה מה האלרגן, אוונס אומר שתגובות אלרגיות אצל חתולים יכולות לחלוק הרבה מאותם תסמינים. תסמינים של אלרגיות בחתולים כוללים:

 • עור אדום ומגורה (בחלק אחד של הגוף או כללי)
 • גלד של העור
 • גירוד או פריחה
 • שפשוף של הפנים
 • נשירת שיער (מקומית או כללית)
 • ללעוס, לנשוך או ללקק את הכפות
 • כוורות
 • נפיחות, כולל תווי פנים כמו השפה
 • הִתעַטְשׁוּת
 • שיעול כרוני
 • עיניים נוזלות
 • שִׁלשׁוּל
 • הֲקָאָה

תוהה איך לדעת אם לחתול שלך יש הצטננות או אלרגיות? שלא כמו הצטננות של חתלתול, חתולים עם אלרגיות נוטים לסבול מבעיות עור בעוד שזיהומים בדרכי הנשימה העליונות נשארות בתוך האף והעיניים. כשמדובר באסטמה, ההבחנה בין התקף אלרגיה להתקף אסטמה עשויה להיות מסובכת. הסיבה לכך היא שסוגים מסוימים של אסטמה עלולים להיגרם על ידי אלרגן. אך סימן ההיכר של התקף אסטמה, הוא קושי בנשיפה מלווה בצפצופים.

בשורה התחתונה, אם החתול שלך מראה התנהגות או סימנים חריגים, הוא צריך לראות את הווטרינר שלו לבדיקה.

בדיקת החתול שלך לאלרגיות

ישנם כמה סוגים של בדיקות אלרגיה שהווטרינר שלך יכול לבצע כאשר ההתקפים חמורים או ביטול האלרגן אינו מספק הקלה.

בדיקת דם

כמו בדיקות דם לאלרגיות בכלבים ובני אדם, הווטרינר שלך יכול לקחת כמות קטנה של דם כדי לבדוק אלרגיות. זוהי השיטה הלא פולשנית ביותר לבדיקת אלרגיה, אך התוצאות עשויות להימשך שבוע עד שבועיים. בנוסף, בדיקות דם לאלרגיה פחות אמינות מבדיקות אלרגיה בעור.

בדיקת עור תוך עורית

בדיקת עור לאלרגיות היא השיטה האמינה ביותר. אך, היא גם הפולשנית ביותר. עבור שיטת בדיקה זו, הווטרינר שלך ירגיע את החתול שלך ויזריק כמויות קטנות של אלרגנים לעור החתול שלך. סביר להניח שהווטרינר שלך יצטרך לגלח חלק מהפרווה כדי לראות תגובות עור, אבל התוצאות הן מיידיות וחותכות (למעט אלרגיות למזון). משרדי וטרינר מסוימים ורופאי עור של חתולים עשויים לייעץ על טיפול באלרגיה באותו היום.

בדיקת אלרגיה לפרעושים

סביר להניח שהחתול שלך מוברש לפרעושים ולכלוך פרעושים בביקורי הוטרינר השגרתיים שלה. אם הווטרינר שלך מוצא עדויות לפרעושים והחתול שלך מגרד או בעל עור מגורה, הווטרינר שלך ימליץ על תרופה חודשית נגד פרעושים – מרכיב מונע לחתולים עם או בלי אלרגיה לפרעושים.

בדיקת אלרגיה למזון

למרבה הצער, אין בדיקה טובה לאלרגיות למזון. ה"מבחן" היחיד לאלרגיה למזון הוא על ידי בדיקת דיאטת חיסול קפדנית. מכיוון שדיאטות אלימינציה יכולות להיות ארוכות ולפעמים מתסכלות, עדיף לעבוד לצד הוטרינר שלך.

כיצד לטפל באלרגיות בחתולים

טיפול באלרגיות יכול להיות פשוט כמו התחלת טיפול מונע חודשי נגד פרעושים. מה שיכול גם להגן על החתול שלך מפני טפילים אחרים כמו קרציות ותולעי לב. שאיבת אבק בתדירות גבוהה יותר, שימוש במטהר אוויר HEPA וניגוב החתול שלך לאחר כל הרפתקה בחוץ יכולים לרסן גם התקפי אלרגיה. לבסוף, החלף חול מאובק בחול דק, ללא ריח, וודא כי מוצרי הניקוי שלך ידידותיים לחיות מחמד.

כאשר שינויים בבית אינם מספקים לחתול שלך הקלה, שאל את הוטרינר שלך אילו תרופות אנטי-היסטמיניות ללא מרשם בטוחות.

אם הווטרינר או רופא העור החתוליים שלך השלימו בדיקת אלרגיה לחתול שלך, אז אימונותרפיה עשויה להיות אופציה. גישה זו משתמשת בתוצאות מבדיקת האלרגיה של החתול שלך כדי ליצור סרום המותאם לחתלתול שלך. סרום זה מכיל כמויות קטנות של אלרגנים ספציפיים. כשהיא מצליחה, הזרקות של הסרום גורמות לחוסר רגישות לחתול שלך לאלרגנים לאורך זמן.

לסיכום

כשמדובר באלרגיות למזון, הווטרינר שלך יכול לרשום תרופות המספקות הקלה לתסמיני האלרגיה. אבל הגישה הטובה ביותר היא לעבוד עם הווטרינר שלך כדי להסיר את החלבון הבעייתי ולהיצמד למזונות מוגבלים או דיאטת מרשם.

אלרגיות אצל חתולים יכולות להרגיש מתסכלות עבורנו כמו שהן מרגישות עבור החתול המגורד שלך. אבל עם העזרה של הווטרינר שלך וקצת סבלנות, אתה יכול למצוא תוכנית טיפול וניהול כדי לשמור על החתול שלך נוח ונטול תסמינים.

נכתב על ידי רייצ'ל

נכתב על ידי רייצ'ל

רייצ'ל הגיעה לארץ מהעיר ניו יורק. היא עובדת כמנהלת חשבונות ביום, אך בשעות הערב ובסופי השבוע היא מקדישה את זמנה לכתיבה, שהיא התשוקה האמיתית שלה.

עוד מאמרים בנושא

אימצתם בן משפחה חדש, חתול או כלב או שניהם ודאגתם לכל הציוד הנדרש. כעת צריך לדאוג לחיסונים בכדי לשמור על בריאותם.
כלבת, וירוס קטלני הפוגע במערכת העצבים המרכזית של בעלי חיים בעלי דם חם
כמו רוב חיות המחמד, ישנן מספר סיבות לכך שארנבים חולים. הם יכולים להיחשף לחיידקים

פט נט חנות החיות המובילה ברשת!
משלוחים סופר מהירים לכל הארץ 🛵

התאמת אוכל לכלב זו ההחלטה הכי חשובה שתקבלו עבורו לכן אתם חייבים לקרוא את המאמר הבא

המוצרים הנמכרים ביותר

דילוג לתוכן