חפש בעלי מקצוע:

כירורגיה

+ הוספת הודעה

מתי באמת צריך התערבות כירורגית ואיך מטפלים בכלב שנפגע מרכב? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר אבי פצ'ו

ד"ר אבי פצ'ו הינו וטרינר המתמחה מזה שנים רבות בכירורגיה אורטופדית וטרינרית של רקמות רכות ועוסק בפוריות בעלי חיים החל משלב האיפיון וההזרעה וכלה במעקבי ההריון, אולטראסאונד והמלטות בסיכון. כמו כן, מתמחה בתחומי רפואה פנימית. לפרטים נוספים>>

 

יש לי ציפור פינק
ונראה לי ששברה את הרגל
מה אני עושה
לציין שהיא מתפקדת רגיל
אך קשה לה לעמוד (בטוח ששברה את הרגל)סובלת מפגיעה עצבית חמורה בעמוד השדרה עם שבר מלא בחוליה L7 יש לה חוסר שליטה בסוגרים חולשה ברגליים האחוריות חוסר תפקוד והרגשה בזנב

האם כדאי לעשות ניתיח לייצוב החוליה או לחכות שתתרפא מעצמה ?שלום
הכלבה שלי מעורבת בת 14. עם כאבים. הוטרינרית טוענת שיש לה בעיה בחוליות הצוואר והגב והיא ממש כאובה
המליצה על סטרואידים על מנת להוריד בצקות מעמוד השדרה. הבעיה שהכלבה שלי ככה כבר למעלה משנה. האם זה אכן יעזור או עדיף לעשות MRI שיש רק בבית ברל או בראשון לציון כדי לראות אם יש דלקת, פריצת דיסק, גידול.שלום. אתמול בלילה הכלב שלי (פקינז) רב עם כלב אחר (כלב גדול).
הכלב ברח לי ולא ראיתי את המריבה, רק שמעתי את הכלב שלי בוכה ורצתי אליו. בדקתי אותו וראיתי שיש לו רק שריטה בבטן. באותו רגע הוא בכה והמשכנו את הטיול רגיל, חזרנו הביתה הוא אכל ושתה רגיל. שאני מרים אותו בוא בוכה שמשהו כואב לו אבל אין לו שום סימן חיצוני למשהו רציני חוץ מהשריטה.לקחתי את הכלב שלי היום לווטרינר יש לי פומרניין בן2 הרופא אמר לי שהוא פרק את הפיקה אחרי שהוא צילם אותו patella luxation הוא טען שהוא צריך ניתוח העניין שאני גרה בארצות הברית ועלות הניתוח עומדת על 4000 דולר רציתי לשאול מה עלות הניתוח בארץ והאם ניתן להגיע לבצע את זה בארץערב יום כיפור השתחל הגור שלנו (בן 4 חודשים) דרך הרשת ונפל 4 קומות להערכתינו על רכב שחנה בחוץ (אנחנו מעריכים בגלל הרעש ששמענו) כמובן רצנו למטה בבהלה וראינו אותו מתחת לרכב מיילל מכאבים. אספנו אותו הבייתה במעלית מהפחד הוא עשה צרכים כמובן שמייד בדקתנו שאין דם בצואה ולמזלנו לא היה, ואיך שהוא הגיע הביתה הוא נרגע, עשינו לו בדיקה ראשונית לראות שאין פציעות חיצוניות או נשימתיות, ולמזלנו לא היו חוץ משפשוש קל בשפה התחתונה וצליעה ברגל שמאל האחורית, לא הצלחנו לתפוס ווטרינר באיזור השעה הייתה 1 בלילה, רצינו = לעשות לו בדיקות מקיפות לראות שאין פגיעות פנימיות ובינתיים השגחנו עליו לראות שאין החמרה במצבו, ומנענו ממנו תזוזה, לאחר כשעה החתול כבר ממש נרגע מהסטרס אכל ושתה, הדופק היה סדיר, ללא נפיחויות ללא מצוקה נשימתית, התלת שתן תקינה ללא דם) וכבר התנהג כאילו לא נפל בכלל. כל הלילה הוא ישן תחת השגחה, בבוקר הוא כבר היה איתנו במיטה מגרגר. עברו 10 שעות מרגע הנפילה התחול במצב טוב, בטן רכה ללא נפיחות, אוכל שותה מתקשר, ישן טוב. החלטנו לחכות למוצאי כיפור עם הווטרינר, התיעצתי עם רופא הוא אמר שעם עברו 24 שעות אין החמרה במצב, כמעט כל הסיכויים שאין לו פגיעות פנימיות. עכשיו אחרי 40 שעות החתול במצב טוב מאוד, גם הצליעה השפרה קצת והוא כבר מקפץ על כיסאות. למרות שאנו מנסים למנוע ממנו לעשות תנועות חדות) הבנו שגם במקרה של שבר לא נהוג לשים לגור חתולים גבס או קיבוע מאחר ושברים בגילם מתאחים מהר) האם בכל זאת את ההיית ממליץ לעשות לו צילום, או לתת לזמן לעשות את שלו. מה שבטוח הוא יצא בזול מאוד מהנפילה הזו, אולי בגלל הרכב, מאמין שאם היה נוחת על הבטון היינו במצב אחר לגמרי. נשמח לשמוע את דעחך המקצועית.היי יש לי כלב בולדוג צרפתח בן 4 חודשים הוא קפץ ועשה סלטה בכה לאחר מכן.
הוא לפעמים דוקך על הרגל ורץ ולפעמים הולך צולע יש לו נפיחות ברגל מה זה אומרהוא גם לא שותה ולא עושה צרכים מה אפשר לעשות???הכלב שלי שבר את הרגל הקידמית השמאלית כשנדרס היום בבוקר לקחנו אותו לוטרינר בהתחלה היא אמרה שהיא יכולה לעשות לו את הניתוח ב1300 שקל ואחרי זה היא התקשרה למעביק שלה שהוא מבצע את הניתוח הוא אמר שהוא מעדיף לא להתעסק בשבר כזה מסובך ושעדיף לפנות לאורטופד מומחה ימרנו איתם קשר והם אמרו שהניתוח יעלה בסביבות ה5000 שקלים ואנחנו לא יכולים לשלם סכום כזה התקשרנו שוב אל הוטרינר והוא אמר שהוא מוכן לקחת את הסיכון ולנסות לבצע את הניתוח אבל זה סיכון ועלול להביא למצב של כריתת רגל הכלב הוא שפיץ יפני בן 7 חודשים רציתי לדעת אם אפשר לטפל בכלב תמורת סכום יותר זול וטיפול יותר טוב מהטיפול שהצינ לי הוטרינר כי אני לא רוצה שיכרתו לו את הרגל.פכמה זמן צומחת חזרה פרוות חתול לאחר ניתוח מה אפשר לעשות לשפר את מהירות הצמיחה אולי תוספים?1. האם בזמן סירוס יכולה להגרם חבלה בכלי הלימפה שתגרום למיימת?

מה הסימנים?

2. במידה ויש מיימת כתוצאה מחבלה ניתוחית בכלי הלימפה האם יש לכך טיפול ומדובר על משהו חולף עם טיפול מתאים?

3. במידה ויש מיימת שמטופלת כסימפטום למחלה לא נכונה ו/או מבוצעות שאיבות חוזרות ונשנות של הנוזלים האם זה יכול לגרום להדבקויות ולכך שהאיברים יהיו כמו קפסולה?שלום. יש לי פינצר מעורב בן 7. ביומיים האחרונים לאחר כל יציאה,מופיעה בליטה עגולה ואדומה מתוך פי הטבעת שנעלמת רק אחרי מספר דקות. לציין שהצואה שלו רכה מאוד והוא לא מתאמץ בעשיית צרכים. האם זהו טחור? מעי? בסוגריים לציין חשד לבלט דיסק בעמוד שדרה תחתון. תודה רבההיי, יש לי פיקנזית בת 10 שעברה לפני חודש ניתוח פריצת דיסק צווארית לאחר מכן גם חלתה בשעלת כתוצאה משהות ארוכה בבית חולים. היא עברה שיקום מאוד קשה כשכמעט שבועיים לא הלכה בכלל ועשתה צרכים על עצמה. כרגע כבר הולכת עושה צרכים למטה אבל הרופאה בבית חולים אמרה שאסור לי לספר אותה ולקלח אותה לפחות חצי שנה. רציתי לדעת מאיזה סיבה???? הכלבה מגולחת רק בחלקי גופה כתוצאה מאינפוזיה ובדיקות שעשו לה ומאוד מלוכלת עם ריח רע מאוד בגלל הצרכים שעשתה על עצמה תקופה ארוכה. מה אפשר לעשות ולמה אי אפשר לקלח?שלום,
כלבי עבר היום סירוס בצהריים ולא רוצה לשתות מרגע שהגענו הביתה עד עכשיו (השעה 23:00),האם זה תקין?
דבר נוסף, האם יש דרך לחבוש אותו כדי שלא יצטרך להיות עם המנורה למשך שבוע?
תודה רבה.שלום, הכלבה שלי בת 7 חודשים עברה ביום רביעי ה-5.10 עיקור, לאחר כמה ימים הופיעה אצלה נפיחות לצד התפר (הנפיחות קשה ובגודל של ביצה), חשוב לציין כי הכלבה מתנהגת כרגיל, אוכלת, שותה, רוצה לשחק.
האם זה נורמלי? מה זה יכול להיות? מה לעשות?הגור שלי קיבל מכה ברגל מכסא והתחיל לבכות ממש חזק אני דואגת לו מאוד אני לא יודעת מה לעשותשלום, הכלב שלי נדרס היום. בן 12. חלש ומבוגר באופן כללי. כרגע טרם נבדק עי אורטופד, נמצא במנוחה ללא תזוזה. האם יש מורפיום שניתן לתת אוראלית לכלבים? איך נוכל להקל על כאבי במשך תקופת ההחלמה בצורה טובה. איך מתמודדים עם צרכים כשלא יכול לזוז ואגן וזנב שבורים? מבולבלת ועצובההכלב שלי נדרס היום.. שבר באגן, ברגל ובזנב. כרגע עוד לא ראה אורתופד אבל הוא מאוד זקן ולא נעביר אותו ניתוח.. אם לא ידרש ניתוח להבנתנו מדובר בחודש התאחות ללא תנועה בכלל. כך היה אצלך? מה עשיתם?שלום. ברצוני לשאול אם כשלחתול נהיה פה לבן זה מעיד על כך שהוא מת? הוא לא מגיב ולא מיילל כמו שנוהג לעשות בדר"כ. הוא מאולף... הפה שלו לבן כמו שלג.