פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום,

יש לנו חתול שנמצא אצלנו כבר יותר מ 8 שנים, מאז שהיה גור קטן. הוא חתול ממש לא תוקפן בדרך כלל וגם מאוד חששן.

לפני כחודש אימצנו כלבה. גורה בת חודשיים (אז עכשיו כבר שלוש). אחת הסיבות שבחרנו לאמץ גורה כל כך צעירה הייתה שחשבנו שיהיה לחתול יותר קל לקבל אותה. בשבועיים הראשונים החתול היה מאוד מפוחד והתחבא רוב היום. אבל לאט לאט הוא קיבל ביטחון והעז להסתובב בבית גם כשהכלבה מסתובבת, אם כי שמר מרחק סביר. לכלבה יש אופי מאוד נוח והיא לא תוקפת אותו או מתגרה בו, חוץ מזה שכמה פעמים היא נבחה עליו מרחוק.

הבעייה היא שהחתול התחיל לתקוף את הכלבה. הוא מכה בה עם הכפה, כנראה בלי לשלוף ציפורניים כי אנחנו לא רואים שהיא ממש נשרטת, אבל היא מאוד נבהלת ובוכה. בכמה מקרים הוא ארב לה בכוונה ופעמיים רדף אחריה למרות שהיא לא הייתה בדרכו בכלל. בקרוב מאוד לא נוכל להפריד בינהם ונצטרך להשאיר אותם ביחד בבית ללא השגחה. כמו כן כשהכלבה תתבגר, היא תהיה הרבה יותר גדולה מהחתול ואז אם היא תחליט "להחזיר לו" זה יהיה ממש לא נחמד.

אז מה אפשר לעשות? האם אפשר להתערב ולחנך את החתול להפסיק לתקוף את הכלבה? או שפשוט צריך להניח להם והם ילמדו להסתדר?

בתודה מראש,

אורןבפגישת ייעוץ התנהותי. אתה מוזמן ליצור איתי קשר בנושא.שלום, חתולה שהייתה בעבר חתולת רחוב עכשיו גרה בבית עם גישה לחצר.
מביאה "מתנות" מכל סוג לחדר השינה (עכברים, ציפורים) בזמן האחרון הדבר קורה כמעט כל יום. איך מפסיקים את המתנות או לפחות את הכניסה הבייתה? הפחד שהיא תביא גם לחדר הילדים.הדרך היחידה היא למנוע ממנה לצאת החוצה ולצוד...שלום.
איך מונעים מגורי חתולים בני כחצי שנה להיכנס לחצרות השכנים ולבתי השכנים.
אימצנו 2 גורי חתלים והם נמצאים אצלנו בגינה ובפרגולה.
לאחרונה השכנים מתלוננים שהחתולים מגיעים אליהם לפרגולות ומנסים להיכנס לתוך הבתים שלהם.
מה ניתן לעשות?
תודהאין הרבה דברים שניתן לעשות. אפשר לפזר באיזורים שלא רוצים שהחתולים יגיעו אליהם קליפות לימון מגורדות - לפעמים זה מרתיע חתולים (אבל לא תמיד).שלום,
יש לנו חתולה מזה שנתיים וחצי ולפני יומיים הבאנו חתולה חדשה קטנה
החתולה הותיקה נהיית מאוד תוקפנית ועצבנית ומסרבת בתוקף לקבל את החתולה החדשה ... .אני על סף ייאוש
אשמח לעצתכם בנושא
תודה רבה
חיהיש כאן באתר מאמר שכתבתי בשם "מפגשי חתולים". בגלל שיש כבר היסטוריה לא טובה בין החתולות, כדאי לקחת את הזמן במעבר משלב לשלב. אם את מתקשה מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ התנהגותי.אילה שלום . מזה תקופה ארוכה אני מחפש החתול מגזע סינגפורה. מחיפושיי הרבים בפורומים ולוחות מכירה/מסירה נוצר הרושם כי הגזע הזה טרם הגיע לארץ הקודש. האם זה נכון ? אשמח על מידע בנוגע להימצאות החתולים מהגזע הזה בארץ.לאגודות החתולים הגזעיים יהיה יותר מידע. אפשר לפנות לעמותת NICA המקיימת תערוכות בארץ מדי תקופה.שלום,
האם זה בסדר להרטיב מעט את גרגרי האוכל היבש ולערבב עם הרטוב?
החתול שלי פתאום מסרב לאכול מהגרגרים ורוצה רק האוכל הרטוב.
האם אפשר להחזיר אותו להרגל הקודם של גם וגם?
תודה
לאהשלום
היו לי 2 חתולים שעשו הכל יחד אהבו אחד את השני. אחד נפטר והשני נשאר לבד.

א. האם הוא יתרגל למצב? האם מרגיש בחסרונו של אחיו?
מה אני צריכה לעשות על מנת להקל עליו? הוא מאד מתלטף איתי

ב. החתולים אכלו אוכל יבש ופעם ביום בערב לכל אחד בערך חצי קופסת פנסיפיט קטנה כי הם מפריעים כשאני מארחת או אנחנו סביב השולחן.
החתול שנשאר הפסיק לאכול גרגרים רוצה רק אוכל רטוב והרבה פעמים
שאלתי: איך מרגילים חזרה לגרגרים?
מה כמות האוכל שצורך חתול בן 3.5 ששוקל 5.5 ק"ג
תודה אודה להתיחס לכל שאלותי ושוב תודה לאהא. הם כן מרגישים בחסרון. רוב החתולים מתרגלים למצב, אבל חלקם צריכים קצת יותר עידוד. תשומת לב מצדך יכולה לעזור.

ב. האם שק האוכל היבש פתוח כבר הרבה זמן? הרבה פעמים האוכל מאבד מהטריות, והם לא רוצים ממנו יותר כשהוא פתוח תקופה. לגבי כמויות האוכל - זה תלוי בסוג האוכל עצמו. על השק צריכה להיות טבלת האכלה לפי משקל החתול.שלום אני צריך את עזרת הפורום.יש לי חתול בן 3 חודשים הוא נולד חירש השאלה אם אפשר לטפל בזב דרך ניתוח או כל דרך.. לחתול השמיע מאוד חשובה במיוחד נגד תוקפים דבר שקרה לחתול לא פעם אשמח לקבל טיפים תודהחתולים יכולים להסתדר יפה בלי לשמוע, אבל רצוי שיהיו חתולי פנים בלבד (כלומר שלא יצאו מהבית).ובכלל בתקופה האחרונה משהו בו קצת השתנה.. האם זה הגיל?
עניין האוננות פשוט יחלוף מעצמו? אני כל פעם בדילמה מוסרית האם להפסיק או לתת לו?היי איילה,
האם זה נורמלי שהגור שלי מנסה להזדווג עם הרגל שלי??
בימים האחרונים זה קורה כל יום בבוקר כשאני עוד ישנה..
הוא מסורס כבר חצי שנה בערך..

תודה מראש :)בד"כ זה קורה בגלל עוררות יתר, לאו דווקא עוררות מינית. יכול להיות שהוא התעורר, השתולל קצת בבית, ואז התחיל לאונן על הרגל שלך?יש לי שני חתולים (אחים) זכר ונקבה (עוקרה וסורס), בני שנתיים, ואצלי מגיל 3 שבועות יחד.
לפעמים הם ישנים יחד, מתלטפים ומשחקים.
אבל לפעמים הם פתאום רבים (ממש), כשהזכר הוא החזק והנקבה מפוחדת.
מה זה אומר? האם זה טבעי וחלק ממשחק ואינטראקציה?
או שמדובר בריבים ממש.

כמו כן אציין ששניהם מאוד מתפנקים ואוהבים להיות עלי כל הזמן ואפילו מלקקים אותי, אבל בשום פנים ואופן אף פעם לא יחד. הם לא מסכימים.קורה שמה שמתחיל כמשחק מסלים למריבה. אם זה משהו שקורה, כדאי לעצור את המשחק שלהם כל עוד הוא משחק, זמן קצר אחרי שהם מתחילים לשחק.האם צ׳יפ לחתול מומלץ? האם יש סיכוי שחתול שאבד יחזור למקום ממנו הלך לאיבוד? זה בית בבניין לא חצר החתול מעולם לא יצא מהבית תודהאבל רוב הוטרינרים לא בודקים שבב לחתול שנמצא.

בהחלט ייתכן שחתול יחזור לאיזור הבית. אם הוא מעולם לא יצא מהבית, סביק להניח שהוא מסתתר במקום כלשהו לא מאד רחוק מהיכן שהוא אבד.גור חתול יתום מיילל כבר כמה ימים בתוך שיחים ולא יוצא. נותנים לו אוכל אך חתולים אחרים לוקחים לו.. האם יש גוף בחיפה שיכול לקחת ולטפל בו? בה ניתן לעשות? (לנו יש כלב בבית..) הרבה תודהלעמותה כלשהי. באיזור חיפה יש את צער בעלי חיים חיפה. לרוב הם לא לוקחים אליהם לטיפול.

אין בעייה לגדל כלב וחתול יחד בבית.שלום,אני מתכוונת לעבור לבית חדש,אני אסגור חלונות וכל מה שצריך עד שהחתולה שלי תסתגל לטריטוריה החדשה. אבל כשאני יוצאת מהבית וחוזרת איך בדיוק אני אפתח את הדלת? אין חשש שהיא חלילה תברח? תודה.כדאי בימים הראשונים שהיא תהיה סגורה בחדר ולא משוחררת בכל הבית, כך שהבעייה הזו תהיה פחות משמעותית בימים הראשונים.שלום
יש לי חתולה בבית כבר כמה חודשים ורוצה להוציאה לחיות בחוץ איך אפשר להרגילהכדאי להתחיל לאפשר לה לצאת לזמנים קצרים, ובהדרגה להאריך את משך הזמן שהיא בחוץ.

לא בטוח שאפשר יהיה להרגיל אותה לחיות לגמרי בחוץ.החתולה שלנו איתנו מאז שהיא גורה, כבר כמעט 9 שנים.
היא עדיין נושכת. הרבה פחות, ובהרבה מאמץ מצידינו, אבל היא עדיין עושה את זה.
אנחנו משחקים איתה באופן פעיל, מלטפים ותמיד יש לה צעצועים מפוזרים וזמינים, אבל בדרך כלל זה קורה כשאנחנו בדיוק עושים משהו אחר ולא יכולים להתפנות אליה (מכינים אוכל, מתארגנים בבוקר וכו'). באופן מוזר, גם כשאנחנו משוחחים אחד עם השני, זה מתסיס אותה.
לא תמיד יש אזהרה. לפעמים היא מייללת לפני ושום דבר לא יגרום לה להפסיק להתפקס על הרגליים שלנו מלבד שפריץ של מים (פתרון נואש אבל היחיד שעבד עד כה). לפעמים היא פשוט תוקפת בלי יללה לפני.
אנחנו מיואשים. מה אפשר לעשות?לא ניתן לסייע בהתכתבות. אנא צרו איתי קשר לקביעת פגישת ייעוץ התנהגותי.שלום רב, לפני כחודש אימצתי גור חתולים שנפצע ברחוב. כיום הוא בן כתשעה שבועות, הוא החלים והוא חמוד ושובב מאד. אין לי ניסיון עם חתולים. הבעיה שלי היא שלמרות שאני מקדישה לו זמן משחקים בבוקר ובלילה, ומספקת לו צעצועים וגירויים שונים, כולל צעצועי גירוד ולעיסה – בשעות הערות שלו, ובמיוחד בלילה, הוא כל הזמן תוקף אותי, מנסה לנשוך ולשרוט בכל הכוח ולא נרגע. אני מנסה לדחוף לו את הצעצועים במקום, אבל הוא זורק אותם הצדה ומתנפל עלי. כיצד להתמודד ואיך לחנכו לא לעשות זאת? האם אפשר בכלל לחנך חתולים? תודה מראש.בהחלט ניתן לחנך חתולים. כיוון שאין לך נסיון, הייתי מציעה לשקול פגישת ייעוץ התנהגותי, כדי שתקבלי כלים מעשיים לגידול החתול בצורה נעימה לשניכם.החתולה שלנו בת 15 לאחרונה מספר ימים הבאתי גור מקסים כבן 4 חודשים. אין הפרדה פיסית אבל כרגע לכל אחד יש סביבת חיים נפרדת בבית. לחתולה מאוד קשה היא בלחץ נוראי. דואגת להקפיד שהיא תישן איתי כמו תמיד ומלטפת ומנסה להרגיע. ברור לי שזה עניין טבעי דורש זמן מרחמת עליה מאוד הסטרס לא מוסיף לה בריאות.האם ניתן לסייע לה עם משהו קל להרגעה לפחות לתקופה הראשונה?גור בן 4 חודשים אמור להיות סקרן ושובב, ורוצה לשחק. לחתולה בת 15 שחיה כל חייה ללא חתולים נוספים זה דבר מלחיץ מאד.

אפשר להתייעץ עם וטרינר לגבי טיפול תרופתי. כמו כן, אפשר לשים בבית Diffuser של חומר בשם Feliway, שיש לו אפקט מרגיע על חלק מהחתולים.יש לנו 2 חתולים בבית: נקבה כבת חצי שנה שעברה לפני כשבועיים עיקור וזכר כבן 5 חודשים שטרם עבר סירוס
הם מסתדרים מאוד יפה
הנקבה שקטה ועדינה והזכר שובב וסקרן מאוד
החלה תופעה חדשה אצל הזכר:אנחנו גרים קומה 2והחתול שלנו יצא דרך התריס של חדר השינה ומצא את עצמו על מנוע של המזגן. לתדהמתנו שמענו אותו מיילל בחלון כי הוא לא הצליח להיכנס חזרה ומאז הוא מנסה לחזור שוב על הפעולה. כרגע הוא לא מצליח כי סגרנו את התריס אבל זה לא נראה פיתרון אידיאלי. האם לאפשר לו או שכדאי לקנות לו רצועת טיול מיוחדת ולצאת איתו החוצה? הוא סקרן/מיוחם?
תודה מראשעם גישה נוחה חזרה הביתה, וגדר שתמנע נפילה.

אפשר גם להרגיל אותו לרתמה ורצועה (תהליך שלוקח זמן), ולאפשר לו לצאת ככה לטיולים.

חתולים זכרים לא מיוחמים, אלא מגיבים לייחום של נקבות. אפשר לסרס אותו.יש לי שני גורים חדשים בני 6 שבועות
איל אני מחנכת אותם לא לצאת משטחי הבית והחצר ולהגיע לכביש
לצערי נדרסה אחת מהחתולות הבוגרות שלי.
האם יש דרך לאלף חתול לא לצאת משטחי החצר?? אני גאה בבית קרקע
קרקע ואין באפשרותי לסגור אותם בבית כל הזמן. יש לי עוד חתולים
וכלבים בוגרים.לא סתם אומרים שהסקרנות הרגה את החתול. הפתרון היחיד הוא גדר טובה, שתצליח להחזיק אותם בפנים, כלומר הגידור צריך להיות הרמטי - גם מלמעלה.«   «הבא   | 93 | 92 | 91 | 90 | 89 | 88 | 87 | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...