חפש בעלי מקצוע:

אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום רב,
לא מזמן בערך לפני שלושה שבועות אימצנו גור חתולים שכעת בן חודשיים וחצי בערך.יש לנו כבר חתול בן 11. בימים הראשונים החתול הבוגר לא קיבל אותו ולאחר כמה ימים התחיל להתקרב אליו ואף ללקק אותו. הבעיה היא שבשבוע וחצי האחרון הגור כל הזמן מנסה לשחק עם החתול הבוגר, הוא שורט ונושך אותו החתול הבוגר מגיב בצורה של כעס ולא של משחק והגור לא מבין שהוא לא מעוניין במשחק. ניסיתי לעניין את הגור במשחקים אבל הוא תמיד חוזר להציק לו, גם הפרדה וטון סמכותי לא עוזרים. מה אפשר לעשות? אני חוששת שהם עלולים לפצוע אחד את השני.
תודה רבה"מפגשי חתולים". מאמר זה מפרט כיצד מומלץ להפגיש בין חתולים אשר אמורים לחיות יחד. בגלל שהם כבר נפגשו, ויש חוויות שליליות עבור החתול הבוגר, יש להתקדם משלב לשלב באופן איטי יותר מהמפורט.תודה על התגובה. זו רוטינה קבועה שלנו לשחק לפני השינה, אבל ההבדל בין משחק לניסיונות הגירוש שלי מהמיטה די ברור. היא מעוניינת במיטה, ובלעדיי...
קניתי לה סדין חשמלי לחתולים (!) לחורף הבא, בתקווה שזה יפתור את הענייןאיילה שלום,
יש לי חתולה טריקולורית אסופית בת שנתיים וחצי שמצאתי לאחר שננטשה על ידי האמא בגיל 3 שבועות. לא מהסוג המתלטף ופראית והיפרית למדי. בחורף האחרון פיתחה הרגל לתקוף אותי איך שאני הולכת לישון, כדי לפנות לעצמה את המיטה כנראה (מאוד אוהבת לשכב מתחת לשמיכה). מאז אני נאלצת לסגור אותה מחוץ לחדר השינה וזה מבאס. בחורף הקודם ישנה במיטה שלה ולא היתה בעיה. יש פתרון לדעתך?יכול להיות שהתוקפנות בעינייך היא משחק בעיניה. במקרה כזה, כמה סשנים של משחק אינטראקטיבי עם צעצועי חכה במהלך הערב, ולאחר מכן ארוחה טעימה, יעזרו לה להרגע מעט.לצילום סרטון תדמית בתקציב סטודנטיאלי , אנא צרו קשר למי שיש אפשרות , תודההיי
זקוקה לעזרה דחוף

אנו מגדלים ארבעה חתולים חתול זכר בן 9 ושלושה נקבות בנות שלוש.
לפני חודש וחצי אספנו גור בן חודשיים, הוא נמצא בחדר סגור לבד.
החתול מתעלם ממנו ואילו החתולות תקופות אותו כשאנו מוציאים אל מחוץ לחדר.
אנו מאפשרים לו לישון במיטה ובכך מועברים ריחות נותנים טונה וחטיפים לאכול ביחד אך כלום לא עוזר.
מה לעשות???מהר מדי עבור החתולות.
במקרה שיש כבר תוקפנות, אני ממליצה לפנות לייעוץ התנהגותי ולא להמשיך לנסות לבד.החתול שלי הוא בן 5, הוא אצלי בבית רק שנה וכל פעם שאני מרים את החתול הוא ישר מיילל באגרסיביות ומנסה לברוח כאילו אני חוטף אותו, הוא אוהב ליטופים בראש אבל שאתה חס וחלילה נוגע לו ברגל או בזרוע או בזנב, הוא שורט בלי לחשוב פעמיים, למה הוא מתנהג ככה? אני לא חושב שהוא מפחד ממני כי אין ממה לפחד, אני אוהב להרים חתולים כי זה כיף אבל הוא פשוט לא מביא לי, העיקר הוא שהחתול מחבב יותר את אבא שלי. ואבא שלי בקושי מביא לחתול יחס, אני מבולבל..החתול בוקר אצל וטרינר והוא מרגיש טוב. זה היה רק הלם ראשוני.
החתולים כבר משחקים יחד והסתגלו. אני מאושרת. תודה על המענה.אני דואגת לה,מאכילה אותה,משחקת איתה,ואם היתה לי תינוקת הייתם צריכים למצוא את ההבדלים.. אבל אני פשוט לא מרגישה חיבה מצידה!! אולי פעם אחת שלא לקחתי אותה איתי ללימודים, ונעדרתי מהבית ממש לכל היום. אז איך יודעים אם החיה האינטרסנטית הזאת יש לומר אוהבת אותך?זו הבעת חיבה. אם היא מתחככת בך, מיללת לקראתך וכד' - אפילו יותר.שלום,עברתי לבית חדש ואין לי אוויר.אני פשוט פוחדת לפתוח את החלונות כמובן שגם את הגבוה ביותר מחשש שהחתולה שלי חלילה תברח.
חשבתי אולי על רשת יתושים אבל הסיכוי שאולי היא תשרוט אותו לא מניחה את דעתי.
פתרון?יש לנו בבית שני חתולים בוגרים שהגיעו אלינו כגורים לפני מעל 10 שנים. אתמול הבאנו חתול מסורס בן 7 חודשים.
החתול לא אוכל, לא שותה ולא עושה צרכים.
כמה זמן הסתגלות הוא זמן נכון ומתי אני צריכה להתחיל לדאוג.
(החתולים הבוגרים מסוג פרסי, החתול החדש סקוטי שמוט אוזניים)בד"כ לוקח לחתול כמה ימים להתחיל להתאקלם. בכל מקרה, מומלץ שההפגשה עם חתולי הבית הקיימים תהיה הדרגתית, כך שהחתול יוכל להתאקלם קודם כל לסביבה ורק אח"כ להכיר אותם.היי, יש לי חתול בן עשר שישן איתי במיטה כבר ארבע שנים. כלומר מאז שאני מכירה אותו.
כשבן זוגי נכנב לחיים שלי זאוס (החתול) לא אהב את זה והקפיד לעדכן אותנו עד כמה הוא לא אוהב את הדייר החדש במיטה ותוקף אותו בכל נסיון לישון איתנו.

אני לא רוצה שלא ישן איתי, להפך, אני אוהבת את זה ונראה שגם הוא. האם יש דרך להרגיל אותו לשינה המשותפת עם בן זוגי?

תודה מראשחתולה בת 13, אצלי מגיל שנה. במשך שנים רגילה לארגז. בחודש האחרון עושה לי שוב ושוב קקי על המיטה שלי. האם זה צומי (אני נעדרת מהבית הרבה שעות ומטפלת באמצעות בע"ח, כך שתשומת ליבי מופנית להרבה בע"ח חוץ ממנה)? האם קר לה לצאת לארגז שבמרפסת? האם היא נהיית סנילית?בקיץ האחרון הופיע על מפתן ביתנו רגדול מהמם, הוא היה פצוע ומורעב. טיפלנו בו, לקחנו אותו לסירוס (הווטרינר אומר שהוא בן שנתיים לערך) והתאהבנו בו בכל ליבנו.
העניין הוא שתוך זמן קצר הוא הפך לדוב שמנמן. הוא מבקש אוכל ללא הרף, בכל שעה. הוא מעיר אותנו בלילה ולא נותן לנו מנוחה עד שאנחנו קמים ומאכילים אותו. ייתכן שהדבר נובע בגלל טראומת עבר.
לאחרונה הוא עלה בקילו נוסף וכעת הוא שוקל 8.5 קילו ונראה מאוד שמן.
השבוע הבנו כי אנו מזיקים לבריאותו והחלטנו, בשלב הראשון, לתת לו אוכל כל 6 שעות (כ-100 גרם רויאל קאנין פיט ביום).
שאלתנו היא:
כמה פעמים ביום, וכמה אוכל בכל פעם, יש לתת לרגדול זכר בן שנתיים וחצי לערך?
תודה רבהחשוב כן להוסיף לו גם פעילות גופנית. למשל, אפשר לתת לו חלק מהאוכל בתוך צעצוע האכלה. כך הוא יצטרך "לעבוד" ולהפעיל את הצעצוע כדי לקבל את האוכל, דבר שיגרום לו לבצע יותר פעילות גופנית.אחרי שנים עם כלבים, הכלבה האחרונה שלנו כנענית מעורבת עם בורדר קולי נכה, אגרסיבית, נושכת גברים, נובחת מבוקר עד ערב, אמצנו חתולה קטנה ששכנה מחוץ למסעדה בחולון. זרת הייתה אהבה ממבט ראשון ....הנחת היא ענקית, טייגר לילי או לאלה היא מלאת אהבה, אצלנו חודש, מחכה לי מחוץ לשרותים, לא מסכימה לישון אתנו אבל מעירה אותנו בבוקר כשהיא משחקת בכדור שלה ואז כשאנחנו מתעוררים היא מחכה שנבעט את הכדור ואנחנו משחקים מסירות.
אנחנו מתים עליה לגמרי!!!!!
ככה סתם שיתפתי.שלום שמי ורוניקה ,יש לי חתול בריטי בן שנה וחצי ונתקלנו בבעיה שהחתול נושך לעצמו את הזנב ואפילו אכל חתיכה ..מה עושים????ישנן סיבות בריאותיות אפשריות לבעייה. אם הוטרינר בדק ולא מצא שום דבר, יש לפנות לייעוץ התנהגותי. זו לא בעייה שניתן לסייע בה בהתכתבות.אשמח לטיפים ועצות .. לפני חודש וקצט הבנו את צ'ואי חתולה מתוקה היום היא בת 3 וחצי חודשים היא חתולה פעילה מאוד ולא פחדנית לרוב .. לפני יומיים הבאנו את ג'סי כלבת רועים ידידותית בת חצי שנה שמסתדרת עם חתולים. העברנו רחות אבל למרות זאת המפגש הראשון (מרחוק ) היה מאוד קשה צ'ואי ממש נכנסה לסטרט נשפה לא רצתה לצאת מהחדר וממש מפוחדת מהכלבה החדשה , היא נושפת אלייה מרחוק וגם לפעמים כשהיא לא נמצאת . כרגע המצב זה שצ'ואי בחדר וג'סי בסלון. צ'ואי לא מוכנה כמעט לצאת מהחדר למעט לעשות צרכים והיא עושה את זה במהירות או היא מיללת עד שאנחנו מוצאים אותה. הכלבה לרוב קשורה בבית כדי שלא תנסה ליצור איתה אינטראקציה שתלחיץ אותה.. יש עצות איך מתקדמים מכאן ועושים קרוב לבבות .. ממש קשה לי לראות את צ'ואי ככה בפניקה. אני מאוד רוצה שהסתדרו והיו חברות טובות וחשבנו שהגיל הצעיר של שלהן יעזור אבל בנתיים מאוד קשה"וגר חתול עם כלב". מאמר זה מפרט כיצד מומלץ להפגיש בין כלבים וחתולים שאמורים ללמוד לחיות יחד. בנוסף, כדאי לפנות לאדם שהוא גם יועץ התנהגותי לחתולים וגם מאלף כלבים (יש כמה בודדים כאלה בארץ) לייעוץ.שלום,
היום בבוקר קמתי וראיתי שלחתול שלי "נפל" האף ויש דם
זה חתול שלא יצא מהבית.
בקושי אכל בבוקר ומעט שתה.
בריטי בן 7 חודששלום אני ובת זוגתי אימצנו חתולה בת 10 חודשים והיא מאוד חמודה ומקסימה אבל היא לא מפסיקה לנשוך ולשרות... אי אפשר ללטף אותה ברגע שאני או כל אדם אחר מנסה היא ישר שורטת ונושכת את הידיים וזה קורה על בסיס קבוע.
מה אפשר לעשות בנושא הזה ? היא לא משחקת במשחקים שלה ולא כלום רק עם הידיים. יש משהו שאפשר לעשות כדי שתפסיק או שתרגע לפחות כדי שבגיל מאוחר יותר היא לא תשאר ככה ?הרבה פעמים זה מצטמצם מעט עם הגיל.

הצורה בה אתם זזים עלולה להיות מה שגורם לה לשחק עם הידיים. חשוב לא למשוך את היד ברגע שהיא נושכת או שורטת, משתי סיבות - אחת כי אז נפצעים יותר, ושנייה כי זה רק גורם לה לנסות "לצוד" את היד עוד יותר.

יכול להיות שהאופן בו אתם מזיזים את הצעצוע לא מתאים לצורת המשחק של חתולים. תנסו לדמות יותר את הצורה בה עכבר או ציפור יזוזו.90 | 89 | 88 | 87 | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81 | 80    הקודם»   »