פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום,עברתי לבית חדש ואין לי אוויר.אני פשוט פוחדת לפתוח את החלונות כמובן שגם את הגבוה ביותר מחשש שהחתולה שלי חלילה תברח.
חשבתי אולי על רשת יתושים אבל הסיכוי שאולי היא תשרוט אותו לא מניחה את דעתי.
פתרון?יש לנו בבית שני חתולים בוגרים שהגיעו אלינו כגורים לפני מעל 10 שנים. אתמול הבאנו חתול מסורס בן 7 חודשים.
החתול לא אוכל, לא שותה ולא עושה צרכים.
כמה זמן הסתגלות הוא זמן נכון ומתי אני צריכה להתחיל לדאוג.
חתולים הבוגרים מסוג פרסי, החתול החדש סקוטי שמוט אוזניים)בד"כ לוקח לחתול כמה ימים להתחיל להתאקלם. בכל מקרה, מומלץ שההפגשה עם חתולי הבית הקיימים תהיה הדרגתית, כך שהחתול יוכל להתאקלם קודם כל לסביבה ורק אח"כ להכיר אותם.היי, יש לי חתול בן עשר שישן איתי במיטה כבר ארבע שנים. כלומר מאז שאני מכירה אותו.
כשבן זוגי נכנב לחיים שלי זאוס (החתול) לא אהב את זה והקפיד לעדכן אותנו עד כמה הוא לא אוהב את הדייר החדש במיטה ותוקף אותו בכל נסיון לישון איתנו.

אני לא רוצה שלא ישן איתי, להפך, אני אוהבת את זה ונראה שגם הוא. האם יש דרך להרגיל אותו לשינה המשותפת עם בן זוגי?

תודה מראשולכן כדאי לפנות לייעוץ התנהגותי. מהיכן את בארץ?חתולה בת 13, אצלי מגיל שנה. במשך שנים רגילה לארגז. בחודש האחרון עושה לי שוב ושוב קקי על המיטה שלי. האם זה צומי (אני נעדרת מהבית הרבה שעות ומטפלת באמצעות בע"ח, כך שתשומת ליבי מופנית להרבה בע"ח חוץ ממנה)? האם קר לה לצאת לארגז שבמרפסת? האם היא נהיית סנילית?בקיץ האחרון הופיע על מפתן ביתנו רגדול מהמם, הוא היה פצוע ומורעב. טיפלנו בו, לקחנו אותו לסירוס (הווטרינר אומר שהוא בן שנתיים לערך) והתאהבנו בו בכל ליבנו.
העניין הוא שתוך זמן קצר הוא הפך לדוב שמנמן. הוא מבקש אוכל ללא הרף, בכל שעה. הוא מעיר אותנו בלילה ולא נותן לנו מנוחה עד שאנחנו קמים ומאכילים אותו. ייתכן שהדבר נובע בגלל טראומת עבר.
לאחרונה הוא עלה בקילו נוסף וכעת הוא שוקל 8.5 קילו ונראה מאוד שמן.
השבוע הבנו כי אנו מזיקים לבריאותו והחלטנו, בשלב הראשון, לתת לו אוכל כל 6 שעות (כ-100 גרם רויאל קאנין פיט ביום).
שאלתנו היא:
כמה פעמים ביום, וכמה אוכל בכל פעם, יש לתת לרגדול זכר בן שנתיים וחצי לערך?
תודה רבהחשוב כן להוסיף לו גם פעילות גופנית. למשל, אפשר לתת לו חלק מהאוכל בתוך צעצוע האכלה. כך הוא יצטרך "לעבוד" ולהפעיל את הצעצוע כדי לקבל את האוכל, דבר שיגרום לו לבצע יותר פעילות גופנית.אחרי שנים עם כלבים, הכלבה האחרונה שלנו כנענית מעורבת עם בורדר קולי נכה, אגרסיבית, נושכת גברים, נובחת מבוקר עד ערב, אמצנו חתולה קטנה ששכנה מחוץ למסעדה בחולון. זרת הייתה אהבה ממבט ראשון ....הנחת היא ענקית, טייגר לילי או לאלה היא מלאת אהבה, אצלנו חודש, מחכה לי מחוץ לשרותים, לא מסכימה לישון אתנו אבל מעירה אותנו בבוקר כשהיא משחקת בכדור שלה ואז כשאנחנו מתעוררים היא מחכה שנבעט את הכדור ואנחנו משחקים מסירות.
אנחנו מתים עליה לגמרי!!!!!
ככה סתם שיתפתי.שלום שמי ורוניקה ,יש לי חתול בריטי בן שנה וחצי ונתקלנו בבעיה שהחתול נושך לעצמו את הזנב ואפילו אכל חתיכה ..מה עושים????ישנן סיבות בריאותיות אפשריות לבעייה. אם הוטרינר בדק ולא מצא שום דבר, יש לפנות לייעוץ התנהגותי. זו לא בעייה שניתן לסייע בה בהתכתבות.אשמח לטיפים ועצות .. לפני חודש וקצט הבנו את צ'ואי חתולה מתוקה היום היא בת 3 וחצי חודשים היא חתולה פעילה מאוד ולא פחדנית לרוב .. לפני יומיים הבאנו את ג'סי כלבת רועים ידידותית בת חצי שנה שמסתדרת עם חתולים. העברנו רחות אבל למרות זאת המפגש הראשון (מרחוק ) היה מאוד קשה צ'ואי ממש נכנסה לסטרט נשפה לא רצתה לצאת מהחדר וממש מפוחדת מהכלבה החדשה , היא נושפת אלייה מרחוק וגם לפעמים כשהיא לא נמצאת . כרגע המצב זה שצ'ואי בחדר וג'סי בסלון. צ'ואי לא מוכנה כמעט לצאת מהחדר למעט לעשות צרכים והיא עושה את זה במהירות או היא מיללת עד שאנחנו מוצאים אותה. הכלבה לרוב קשורה בבית כדי שלא תנסה ליצור איתה אינטראקציה שתלחיץ אותה.. יש עצות איך מתקדמים מכאן ועושים קרוב לבבות .. ממש קשה לי לראות את צ'ואי ככה בפניקה. אני מאוד רוצה שהסתדרו והיו חברות טובות וחשבנו שהגיל הצעיר של שלהן יעזור אבל בנתיים מאוד קשה"וגר חתול עם כלב". מאמר זה מפרט כיצד מומלץ להפגיש בין כלבים וחתולים שאמורים ללמוד לחיות יחד. בנוסף, כדאי לפנות לאדם שהוא גם יועץ התנהגותי לחתולים וגם מאלף כלבים (יש כמה בודדים כאלה בארץ) לייעוץ.שלום,
היום בבוקר קמתי וראיתי שלחתול שלי "נפל" האף ויש דם
זה חתול שלא יצא מהבית.
בקושי אכל בבוקר ומעט שתה.
בריטי בן 7 חודששלום אני ובת זוגתי אימצנו חתולה בת 10 חודשים והיא מאוד חמודה ומקסימה אבל היא לא מפסיקה לנשוך ולשרות... אי אפשר ללטף אותה ברגע שאני או כל אדם אחר מנסה היא ישר שורטת ונושכת את הידיים וזה קורה על בסיס קבוע.
מה אפשר לעשות בנושא הזה ? היא לא משחקת במשחקים שלה ולא כלום רק עם הידיים. יש משהו שאפשר לעשות כדי שתפסיק או שתרגע לפחות כדי שבגיל מאוחר יותר היא לא תשאר ככה ?הרבה פעמים זה מצטמצם מעט עם הגיל.

הצורה בה אתם זזים עלולה להיות מה שגורם לה לשחק עם הידיים. חשוב לא למשוך את היד ברגע שהיא נושכת או שורטת, משתי סיבות - אחת כי אז נפצעים יותר, ושנייה כי זה רק גורם לה לנסות "לצוד" את היד עוד יותר.

יכול להיות שהאופן בו אתם מזיזים את הצעצוע לא מתאים לצורת המשחק של חתולים. תנסו לדמות יותר את הצורה בה עכבר או ציפור יזוזו.היי,

יש לי חתולה בוגרת שלא יודעת או לא מבינה מה זה לשחק, היא אוהבת שמלטפים אותה והיא חברותית, אך משחק היא לא מבינה - ניסתי פוינטר לייזר, צעצוע גומי צפצפני בצורת עצם ונוצה על מקל, והראיתי לה גם סביבון וכל מיני. היא לא ממש מבינה מה זה המשחקים ואו שהיא נרתעת מזה או שהיא באה אליי שאני אלטף אותה. והשאלה היא איך אני מלמד אותה איך לשחק, אף שהיא חתולה בוגרת אני יודע. לדעתי, זה יהיה פשוט מעניין יותר לשנינו אם היא תבין מה זה משחק. תודה.אפשר להתחיל בצעצועי האכלה - צעצועים בהם היא צריכה לשחק כדי להוציא מהם אוכל.

כדאי להזיז את הצעצועים בצורה המדמה את הטרף הטבעי של חתולים (עכברים וציפורים). אולי זה יעורר אותה לשחק יותר.שלום רב
איך אני גורם לחתולה שלנו בת השנתיים לא לעלות על השישאבל לא בלתי אפשרי.

קודם כל, חשוב לוודא שאין שום דבר אטרקטיבי בשבילה על השיש - אוכל, מים (כולל אוכל או מים בכלים בכיור!), חלון שאפשר לצפות ממנו החוצה וכד'. במקביל, יש לייצר עבורה מקום אטרקטיבי וגבוה קרוב לשיש - כסא בר, מדף וכו'. בכל פעם שרואים אותה במקום שהכנתם לה היא צריכה לקבל צ'ופר שהיא אוהבת. בהדרגה היא תתחיל לבלות בו יותר. אם במקביל תקפידו שהשיש לא יהיה אטרקטיבי, בהדרגה היא תעדיף את המקום החלופי.היי,
יש לי חתולה מדהימה (וחירשת) בת כמעט שנתיים שמעירה אותי ביללות כל בוקר ונוגחת בדלת עד שפותחים לה.
להתעלם ממנה לא ממש עוזר כי היא ממשיכה עד שמקבלת תשומת לב או הולכת לכיור ומבלגנת את הכלים..
איך אני מחזיר את השינה לחיי?
תודה מראש😻קודם כל, החתולה פשוט למדה שאם היא מתעקשת יותר, כלומר מיללת, נוגחת בדלת או מבלגנת את הכלים בכיור זה בטוח יעבוד לה.

יללנות זו בעייה מאד נפוצה בחתולים חרשים, ובשעות הבוקר/לילה בחתולים בכלל.

האפשרויות היעילות יותר הן:

1. להתעלם. אבל באמת להתעלם. לא להגיב בשום צורה ליללות, נגיחות או כל דבר אחר שהיא עושה.

2. אם היא מעירה כל בוקר בשעה מסויימת, לכוון שעון מעורר עם צלצול מיוחד לשעה המוקדמת בכ-5-10 דקות מהשעה שבה היא מעירה אותך. כשהשעון המעורר הזה מצלצל לא מתעצלים, וקמים אליה (אפשר אח"כ לחזור לישון). אחרי כשבוע, מזיזים את השעון המעורר לשעה המאוחרת ב-5 דקות מהשעה שהוא היה מכוון אליה כל השבוע. אחרי כשבוע מזיזים בעוד 5 דקות, וכך הלאה עד שמגיעים לשעה שבה רוצים לקום במילא. חשוב מאד להקפיד לקום כשהשעון המעורר מצלצל.

3. לאפשר לה לישון איתך בחדר שינה. לפעמים זה כל מה שהם רוצים.אולי תוכלי לעזור כי אנו די אובדי עצות.
יש לנו חתולה שמה לוסי, אותה אימצנו מצער בעלי חיים בהיותה גורה, לפני כשנתיים. היא חתולה מתוקה ומתלטפת, אולם קצת ״ארסית״ - יודעת לקבל ולעמוד על שלה ולא מפחדת מאף אחד, כולל כלבתנו הקולית סיביל. לאחר כחמישה חודשים, מצאנו את החתולה השנייה שלנו, כושית, כשהייתה כבת חודש, במנוע של הרכב, ומאז היא אתנו. לוסי קיבלה את כושית יפה מאוד - לרוב הן שיחקו וישנו יחדיו. לוסי יכולה להיות קנאית, אם נותנים תשומת לב לכושית וסיביל, היא תנסה ל- "הוריד כאפה" לכושית ולעשות hissing אליה, ולמרות שהכלבה סיביל משמעותית יותר גדולה ממנה, זה לא מונע מלוסי לנסות ולהחטיף גם לה.
לפני כמה חודשים לוסי החלה להתנהג בצורה מאוד מטרידה - היא החלה לדמם ולהשתין בכל מני מקומות מחוץ לקופסא שלהן, לא רק בחדר שלהן, אלא גם בפינת המים של שלושתן.
לאחר זמן מה לקחנו אותה לרופא אשר אמר שכנראה יש לה דלקת בדרכי השתן, ומיד החלה לקבל טיפול, כולל אנטיביוטיקה. לאחר כחודש פלוס, שהטיפול לא עזר, חזרנו לרופא. הוא בדק ומצא שיש לה אבן בדרכי השתן - והיא מיד נכנסה לניתוח. בניתוח הסתבר שהיו לה גם תולעים, וגם לכך היא קיבלה טיפול. לאחר שחזרה הביתה, אמנם הדימום הפסיק, אך היא עדיין השתינה מחוץ לקופסא, פחות, אבל עדיין, כולל על הכרית של בעלי ועל בגד שהשארתי על המיטה שלנו. בנוסף לכל זה, היא גם החלה לילל ולבכות בכל שעות היום והלילה בקול נוראי - משהו די בלתי נסבל. היא גם הרבה יותר אגרסיבית כלפי כושית והכלבה.
לפני כשבוע חזרנו לרופא, והוא רשם לה עוד אנטיביוטיקה, אולם זה לא עוזר עם השתן, היללות והאגרסיביות.
אנו לא יודעים מה לשעות - השקענו המון מאמץ, זמן וכסף בחתולה שאנו אוהבים, אולם אנו לא יכולים להמשיך לחיות עם שתן בכל חלקי הבית ויללות באמצע הלילה.
הדבר היחידי שהשתנה בתקופה האחרונה היא שאני בהריון עם ילד ראשון, וצריכה ללדת עוד כחודש. החדר ששימש עד כה בעיקר לחתולות הפך לחדר של התינוק והקופסה של החתולות עכשיו במרפסת השמש ששיפצנו במיוחד. מחשש שלוסי תיכנס לחדר של התינוק ותשתין שם או תגרום לנזק אחר, אנו שומרים את הדלת סגורה ונעולה. אולם חשוב לציין שכל ההתנהגות החלה לפני השינוי בחדרים.
האם ההתנהגות של לוסי יכולה להיות קשורה להריון? ואם כן, מה ניתן לעשות? הרי זה רק יהפוך ליותר ״קשה״ לאחר הלידה. ואם זה לא קשור, אין בעצם מה לעשות חוץ מלנסות למצוא לה מגורים אחרים?
כל השלוש מעוקרות.
תודה מראש על העזרה.ולכן חשוב לחזור לוטרינר. אם אתם לא מרוצים מהטיפול של הוטרינר שלכם, אפשר ללכת לוטרינר אחר לקבל חוות דעת נוספת.

ייתכן קשר בין ההתנהגות להריון, אבל עד שלא שוללים את כל הבעיות הבריאותיות האפשריות לא הייתי פונה לכיוון הזה.החתול שלי בערך בן 10.. הוא רגיל לישון איתי על המיטה בלילות. כשהתחלתי לצאת עם חבר שלי, כל פעם שישנו אצלי הוא לא נתן לנו לישון. שרט, יילל וכו.. אני רוצה לנסות להרגיל אותו למיטה משלו. אצלי בחדר, אבל מיטה נפרדת. עצות בבקשה?למשל לשים לו שם חטיפים כשהוא לא רואה, ואז כשהוא יבוא למיטה הוא ימצא אותם. בנוסף, כדאי למצוא מה הוא מעדיף במקומות שינה, ולבחור מיטה שתתאים להעדפות שלו (סוג, מבנה, גובה וכד').באנטרנט כתוב שרגדולים מגיעים לשיא גודלם ולצבעם בגיל 3-4 שנים.
רציתי לדעת האם זה נכון גם לגבי התבגרותם המינית. האם רגדול בגיל שנה תתחיל כבר להתייחם או שזה יקרה רק בגיל 3-4?שלום לכולם!
תעזרו לי בבקשה! נפטרה לי חתולה בת 7 שנים. חתולה מקסימה יפה ואהובה מאוד. מצאתי אותה בחנייה של חמת גדר. הייתה מסורסת בערך חצי שנה.
מחפשת כרגע גור חתולה כזאת

בתודה
ילנההיי.

לפני חודשיים ראיתי בחצר שלי 2 גורי חתולים שאמא שלהם נטשה אותם.התחלתי להביא להם אוכל ומאז הם בחצר.
2 האחים לא נפרדו לרגע-היו אוכלים יחד,ישנים יחד-ממש מאוהבים.
לפני שבועיים אחד הגורים נעלם לכמה ימים.כשחזר הוא היה נראה ממש לא טוב.ואח שלו ממש התכחש אליו.היה בורח ממנו כל פעם שהתקרב ונוהם עליו.ממש לא מוכן שיתקרב אליו.
התקשרתי למישהו מעמותת חתולי רחוב שלקח אותו אליו ונתן לו אנטיביוטיקה ומה שצריך-הוא טען שכנראה הוא קיבל דלקת ריאות.כשישן בחוץ.

לפני שבוע הוא החזיר אותו לחצר אבל מאז הגור השני עדיין ממשיך לברוח מאחיו שהיה חולה.לא מוכן שיתקרב אליו.
כשהוא מתקרב אליו הוא מתחיל להשתולל ובורח ממנו.
למישהו יש רעיון למה?אחרי פרידה לאורך זמן, ובמיוחד אם הריח של החתול שנעלם השתנה (למשל בעקבות המחלה), סביר להניח שהשני יפחד ממנו ויברח או אפילו יתקוף אותו. אפשר להפגיש ביניהם מחדש בהדרגה, אבל סביר להניח שמערכת היחסים שלהם לא תחזור לקדמותה.«   «הבא   | 92 | 91 | 90 | 89 | 88 | 87 | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81 | 80 | 79    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...